• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Новини бізнесу, зростання цін і податків в Україні

14.02.2021

Внесення змін у закони про працю

Уряд схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України про позначення поняття трудових відносин і ознак їх наявності». Згідно з повідомленням пресслужби Міністерства розвитку економіки, правовий акт сприятиме зменшенню незадекларованої праці, легалізації зарплати та захисту працівників.

Нацбанк запрошує до обговорення

Нацбанк має намір розширити можливості застосування корпоративних платіжних карток: планами регулятор поділився на офіційному сайті і запросив громадськість до обговорення. Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 17 березня 2021 року на поштову та електронну адресу НБУ.

Держава підтримає великі інвестиційні проєкти

Великі інвестиційні проєкти відтепер підтримуватимуться державою - президент підписав відповідний закон, що надає державну підтримку українським та іноземним інвесторам із загальною сумою інвестицій — від 20 млн євро ($24,25 млн). Загальний обсяг підтримки не повинен перевищувати 30% від суми інвестицій в проєкт.

У 2020 році бізнес сплатив на 10% більше податків, ніж торік

За 2020 рік ФОПи сплатили податків на 27,6 млрд гривень. Це на 10% більше, ніж у минулому році, повідомляє Опендатабот. За останні дев'ять років надходження від них зросли в 27 разів. Зазначено, що кожен ФОП в середньому платить 15 тисяч грн єдиного податку на рік. У січні 2021 року доходи у сумі понад 1 млн задекларували 336 осіб - йдеться у повідомленні ДПС. Найбільші суми оподатковуваних доходів та податкових зобов’язань до сплати визначено в деклараціях мешканців Полтавської та Сумської областей.

Зміни у споживчій поведінці покупців

У спеціальному звіті Facebook експерти виділили ключові зміни споживчої поведінки при здійсненні покупок: вибираючи офлайн-магазин, споживачі у світі орієнтуються на ціну (75%), безпеку (71%), надійність (68%), близькість до місця знаходження (65%), зручність (65%) і обслуговування (63%). При виборі онлайн-магазину вони звертають увагу на ціну (76%), надійність (70%), політику повернення (68%), час доставки (68%), зручність (68%) і варіанти доставки (67%).

З якими проблемами стикаються покупці?

В офлайн-магазинах клієнти найчастіше стикаються з втратою часу (38%), функціональними ризиками (37%, продукт закінчився або неможливо приміряти річ), більш високими цінами (35%). В онлайн-магазинах – з браком інформації про продукти й іншими функціональними ризиками (54%), складністю зробити правильний вибір і психологічними ризиками (44%), більш високими цінами (38%), довгою доставкою (32%).

Ціни ростуть

Держстат: на початку 2021 року в Україні виросли ціни майже на всі харчі, зокрема овочі та м'ясо. Водночас ціни на ліки залишились приблизно на рівні грудня 2020 року. У січні подорожчали крупи (рис, гречка, манка та пшоно) та хліб (зокрема з борошна вищого гатунку та батон).

Витрати українців на День закоханих

Згідно з даними Mastercard, за 10 років витрати українців до Дня закоханих зросли у 10 разів. Цього року 51% опитаних відзначають свято вдома за романтичною вечерею. Однак 27% українців не витрачатимуть час на підготовку столу і замовлять їжу додому, а третина (35%) — планують прогулятися зимовими вулицями і парками. Також у планах українців на цей день — кіномарафон (17%) і навіть домашній СПА-вечір (9%).

Що дарують коханим?

Квіти традиційно є одним з найпопулярніших подарунків — витрати на них збільшилися у понад 870 разів (+87 316%) порівняно з 2011 роком. Українці дедалі частіше вибирають як подарунок ювелірні прикраси — витрати в цій категорії за останні 10 років збільшилися в 19 разів.Незмінним залишається і тренд на онлайн-покупки: за останні 10 років кількість онлайн-трансакцій напередодні свята зросла у понад 128 разів (+12 760%). Наближається 8 березня, тож варто підготуватися до святкових розпродажів. Як? Торгсофт розповідає у подкасті. 

Торгсофт розповів, як продавати на маркетплейсах

У новому подкасті спеціалісти Торгсофт розповідають, як продавати на маркетплейсах: які є плюси та мінуси? Як вигідно виділитися на фоні конкурентів? З чого почати? Про помилки, які роблять продавці.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором