• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Останні новини: карантин залишається на літо, віддалена робота втрачає актуальність, боржники не можуть покинути Україну

15.05.2021

Торгсофт Дайджест

Карантин залишається на літо

Адаптивний карантин в Україні, ймовірно, буде подовжений до серпня - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Будуть або не будуть нові локдауни, залежить від дисципліни, вакцинації й від того, як розвиватиметься пандемія взагалі у світі, будуть або не будуть з'являтися нові штами.

Україна - в “жовтій” зоні

За даними МОЗ, станом на 14 травня майже всі регіони України - в «жовтій» зоні. Лише Миколаївську область (всього через добу після переходу у “жовту”) знову повернули у «помаранчеву». «Червоних» та «зелених» регіонів наразі в Україні немає.

Віддалена робота - все?

З активним виходом областей з «червоних» зон пропозиція віддаленої роботи йде на спад. Таку роботу зараз пропонують 4,3% вакансій, що менше, ніж під час росту в другій половині квітня. Кількість вакансій, де можлива неповна зайнятість, збільшилася і зараз становить 2,5%.

Проблема безробіття потроху вирішується

За період пандемії кількість безробітних в Україні досягала 1 млн осіб, а станом на 6 травня становила вже 401 тис. осіб - ці цифри озвучив Денис Шмигаль. За словами прем'єра, ще орієнтовно 500 тис. робочих місць вдалося зберегти завдяки підтримці бізнесу, державній програмі кредитування МСБ «5−7-9%», програмам підтримки людей.

Податки зростуть, але не для всіх

В Україні зростатимуть податки, однак це стосуватиметься не всіх категорій бізнесу - заявив Денис Шмигаль. Він уточнив, що Кабмін не планує підвищувати їх для фізичних осіб, малого та середнього бізнесу. Йдеться про великий бізнес з високим показником рентабельності, про можливі зміни, щоб «наповнити бюджет, змінити ситуацію в окремих галузях — медицині, освіті та інших соціальних напрямах».

З понеділка 17 травня в “Дії” з'являться нові послуги

У Міністерстві цифрової трансформації назвали топ-3 послуги, які з’являться в додатку “Дія” з 17 травня: зміна місця реєстрації онлайн; послуга Дія.Підпис, яка дозволить отримувати всі послуги онлайн зі смартфона; онлайн-реєстрація ФОП. Раніше повідомлялося, що в додатку Дія також з'являться податкові та будівельні онлайн-послуги та електронний лікарняний.

Боржники не виїдуть з України

На підставі рішень суду керівникам підприємств-боржників буде заборонено залишати Україну. Така заборона діятиме до повного погашення боргу перед бюджетами всіх рівнів і державними соціальними фондами страхування - відповідна норма міститься в поправках до Податкового кодексу. За даними Державної податкової служби України, станом на 20 квітня податковий борг мали 486 027 підприємств і фізичних осіб-підприємців.

Світ поступово переходить на електронні платежі

Згідно з опитуванням, проведеним компанією Mastercard, і в наступному році понад 93% споживачів платіжних сервісів стануть здійснювати оплату цифровими платежами. Майже три чверті респондентів у 18 країнах світу мають намір серйозно розглянути можливість переходу на використання різних цифрових способів оплати, включаючи безконтактні платежі, платежі з використанням QR-коду або біометричних даних, а також трансакції з криптовалютою.

Магазини брендів VS універсальні магазини

За оцінками Делойт, фірмовий роздріб та інтернет-магазини залишаються більш успішними, ніж універсальні магазини. Магазини окремих брендів частіше є більш успішною бізнес-моделлю, бо приділяють більше уваги багатоканальній присутності, постійному збільшенню кількості продажів через сайт, поліпшенню зручності здійснення покупок та застосовуючи модель, засновану на зниженні цін - пише RAU.

Споживча інфляція сповільнюється

У квітні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,4% (з 8,5% у березні). Це передусім пов’язано зі зниженням темпів зростання цін на сирі харчові продукти - коментує НБУ. Сповільнилося, зокрема, подорожчання фармацевтичної продукції, автомобілів та побутової техніки. Крім того, нижчими, ніж торік, залишалися ціни на товари для особистого догляду, іграшки, побутові товари, комп'ютерну техніку, одяг та взуття.

Торгсофт розповів, як самостійно вести бухгалтерський облік

У новому подкасті спеціалісти Торгсофт розповіли про те, як підприємцю самостійно вести бухгалтерський облік: як сплачувати податки? Про що потрібно звітувати? Яку документацію зберігати? Як програма обліку спрощує роботу підприємця? 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором