• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Нові звіти для підприємців, кількість боржників зростає, адаптивний карантин в Україні

28.02.2021

Торгсофт Дайджест

Україна у жовтій зоні

В Україні набув чинності адаптивний карантин. Зараз майже вся країна у жовтій зоні. В громадських місцях перебувати без маски не можна, маркування зберігаються, робота хостелів поки заборонена. Масові заходи - 50% посадки, дискотеки та нічні клуби заборонені. Кафе та іншим закладам харчування можна працювати з 7:00 до 24:00. Після - робота на винос. Відстань між столиками повинна бути не менше, ніж два метри, а за кожним столиком має перебувати не більше чотирьох осіб, без урахування дітей до 18 років.

До 1 березня підприємці мають звітувати

До 1 березня ФОПи 1 та 2 групи повинні подати Декларацію платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 2020 рік - попереджають у Державній Податковій Службі.

Проєкти з податкової амністії від президента

Президент став ініціатором низки проєктів з податкової амністії, що були представлені ним до Верховної Ради 25 лютого і мають статус невідкладних, пише Данило Гетманцев. Ціль: запровадити добровільне декларування фізособами належних їм активів, а також сплату одноразового збору до бюджету.

770 тисяч боржників

Опендатабот повідомляє: 24 лютого податкова надала звіт про борги по ЄСВ та зобов'язалася робити це щомісяця. Відтепер ФОПи зможуть дізнатися з відкритих даних наявність боргу по ЄСВ у себе або своїх контрагентів. Це дасть змогу ефективніше контролювати власну звітність перед державою. ДПС також оприлюднила суму боргу, який становить 21,6 млрд грн. З них 12,5 млрд грн винні саме ФОП, яких налічується серед боржників майже 770 тис.

Законопроєкт щодо роботи фрилансерів

Кабмін хоче врегулювати роботу фрилансерів - повідомляє Мінекономіки на Урядовому порталі. Законопроєкт пропонує ввести нову форму трудового договору — з нефіксованим робочим часом. Умови такої угоди повинні припускати, що сторони за домовленістю можуть визначати необхідність і час залучення працівника до роботи, її обсяг і режим виконання. При цьому оплата праці відбувається за той час, коли фактично виконується робота, підкреслили у міністерстві. Законопроєкт передбачає мінімальну гарантовану кількість оплачуваних годин на місяць. Одночасно співробітник повинен отримати всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема належний режим роботи, час відпочинку, порядок прийняття на роботу і звільнення, виплати зарплати та інші.

Формула розрахунку зарплати  - бізнес проти

Міністерство розвитку економіки змінило формулу розрахунку середньої зарплати у зв’язку з набранням чинності постанови Кабміну № 1213 — дана формула стала значно складнішою для бухгалтерії, і компанії виявились до цього не готовими - заявили в Європейській Бізнес Асоціації. Якщо працівник йде у відпустку з 1 червня, згідно з чинним законодавством, за 3 робочі дні до її початку йому мають нарахувати відпускні. Водночас якщо компанія виплачує бонуси своїм працівникам, наприклад, кожні пів року, то сума відпускних має бути перерахована і різниця в сумі - доплачена. Відповідно до старої формули, сума перераховуватись не має, адже її розмір визначався на момент походу у відпустку, а не через пів року після, а нараховані бонуси враховувалися при розрахунку наступних відпусток (тобто працівник у будь-якому разі нічого не втрачав) — заявили у ЄБА і звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля із закликом повернути постанову № 1213 зі старою формулою розрахунку середньої зарплати у частині, що стосується виплати премії за 2 та більше місяців.

Онлайн-сервіс для отримання відомостей про доходи

Податкова запустила онлайн-сервіс для отримання відомостей про доходи - повідомляється на сайті відомства. Електронний документ, завірений кваліфікованою електронною печаткою відомства, є аналогом документа, виданого контрольним органом у паперовій формі. Ще одна нова функція в рамках нового е-сервісу дозволяє отримати інформацію про свої доходи за період, починаючи з I кварталу 1998 року за будь-які п'ять років з розбивкою поквартально.

Порушення підприємців при роботі з РРО

16 434 порушення виявлено ДПС у підприємців при роботі з РРО у 2020 році - наводить дані Опендатабот. Торік їх було майже вдвічі менше — 9 944. У 2020 році кількість порушень майже дорівнювало кількості перевірок ДПС за рік. Зростання порушень почалося у квітні: ще в березні їх було 411, а в грудні стало вже 2 256. У число найбільш частих порушень входять відсутність касового апарату і не видача чека покупцеві. Спроби держави налагодити облік оборотів серед ФОПів, щоб закон про спрощену систему оподаткування спрацював так, як він спочатку і був задуманий, призводять тільки до чергової відстрочки повсюдного застосування РРО.

Програмний РРО - новий тренд бізнесу

З серпня 2020 в Україні з'явився новий тренд. Підприємці отримали можливість замість паперових чеків звітувати перед ДПС за допомогою програмного РРО. Кількість хмарних чеків в Україні зростає з кожним місяцем та становить вже 5% від всіх. На кінець січня 55 600 підприємців використовують планшети та смартфони для виписки хмарних чеків покупцям та ДПС.

Оновлення Торгсофт

24 лютого в Торгсофт вийшло оновлення 2020.0.28. У ньому багато змін що до програмного РРО. Перелік змін та виправлень є на форумі

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором