• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Україна в жовтій зоні, зростання штрафів за РРО, зміни в податковому кодексі

21.02.2021

Торгсофт-подкаст про те, що заважає автоматизувати бізнес

У новому подкасті фахівці компанії Торгсофт обговорили, що утримує підприємців від автоматизації бізнесу - страхи та упередження, і як впливає опір співробітників на розвиток бізнесу.

Україна у “жовтій зоні”

З 24 лютого 2021 року на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки. Буде дозволено: проведення масових заходів - 4 кв.м на 1 людину або заповненість залу на 50%. Відвідування навчальних закладів групами понад 20 осіб. Проведення матчів, командних ігрових видів спорту, але з певними обмеженнями за кількістю заповнених місць. Робота кафе та ресторанів - до 24:00 (зараз до 23:00).

Як вносити дані про трудову діяльність в електронному вигляді?

5 лютого Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". Внесення відомостей про трудову діяльність до Держреєстру через веб-портал Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій документів (трудової книжки, довідок тощо), здійснюється працівником та роботодавцем з обов'язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису. Копії робляться з оригіналів документів; копія повинна бути кольорова; сканувати необхідно усі заповнені сторінки трудової книжки в хронологічному порядку; копія має бути чітка та читабельна у форматі jpg або pdf; розмір - не більше 1 мб; назви файлів мають відповідати виду відсканованого документа.

Звіти по єдиному внеску за січень не подаються за старою формою

За січень, лютий та березень 2021 року щомісячні звіти по єдиному внеску (Додаток 4) за старою формою вже не подаються. Платники ЄСВ звітуватимуть за новою об'єднаною формою щоквартально - наголошує ДПС. Розрахунок подається податковими агентами та платниками ЄСВ лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником ЄСВ протягом звітного періоду.

Штрафи за порушення використання РРО помітно зростуть  

Штрафи за порушення застосування РРО з 1 січня 2022 року зростуть до 100 та 150 відсотків - попереджає Liga Бізнес. Доведеться платити за кожний реалізований РРО, при цьому вартість реалізованої продукції повертається покупцю, а сама продукція підлягає конфіскації.

Нова форма обліку доходів та витрат

Мінфін розробив нову типову форму обліку доходів та витрат для підприємців. 5 лютого регулятор оприлюднив до обговорення проєкт наказу про затвердження форми та Порядку її ведення. Зауваження та пропозиції до проєкту можна подавати до 5 березня за адресою infomf@minfin.gov.ua

Зміни Податкового кодексу та нова концепція відповідальності платників

ДПС у м. Києві нагадує, що з 1 січня 2021 року набрали чинності зміни Податкового кодексу та запроваджено нову концепцію відповідальності платників податків. Змінено відсоток штрафних санкцій у разі не сплати узгодженої суми зобов'язання (крім штрафних (фінансових) санкцій, а також пені). За порушення платник притягується до відповідальності у розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу; при затримці понад 30 календарних днів - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

Що робити, якщо робітник працює неповний день або тиждень?

За угодою між працівником й роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом, неповний робочий день або неповний робочий тиждень - поясняє ДПС. Оплата праці в цих випадках здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Якщо робітник працює неповний день і база нарахування ЄСВ не перевищує розмiр мiнiмальної зарплати, встановленої на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄСВ розраховується як добуток розмiру мiнiмальної зарплати за мiсяць, за який отримано дохiд, та ставки внеску. Отже, роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, зарплату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої плати має бути не менша ніж частина від мінімальної зарплати, що припадає на фактично відпрацьований час. Про систему розрахунків зарплат у програмі Торгсофт є докладна стаття

Закон заборонив спам

Рада прийняла закон, який забороняє масові електронні розсилки без згоди отримувачів. Закон набуде чинності 01.01.22. Відділам маркетингу доведеться доводити законність отриманих контактів, або нести відповідальність за спам. Встановлена пряма заборона умисного масового розсилання електронних, текстових та/або мультимедійних повідомлень з метою продажу товарів або послуг без попередньої згоди користувача на електронні адреси або телефони, месенджери тощо. Штраф - не менше, ніж 5 тис. грн, тож бізнесу вже зараз необхідно знайти прозорі та законні способи створення бази контактів для розсилки - пише НВ.

Нові правила пакування від Нової Пошти

НоваПошта з 1 лютого ввела нові правила пакування відправлень, що розширює список альтернативних видів упакування - повідомляє пресслужба оператора. Зміни торкнулися упакування одягу, текстилю, взуття, гаджетів, канцелярії, техніки та ін.Наприклад, відправлення в заводській гофрокартонній коробці, яке витримує навантаження всередині без деформацій, не вимагає доупакування. Раніше всі подібні вантажі вагою до 30 кг і стороною понад 70 см додатково пакували в палетні борти.

Термінові новини від Торгсофт доступні кожному

Торгсофт створив feed у Твіттер, який показується на офіційному сайті. У стрічці пишуть керівники відділів та провідні фахівці компанії, якщо в них з'являється “гаряча новина”, щоб тримати вас в курсі останніх новин:

  • зміни у програмі,
  • поява нових функцій,
  • випуск інформаційних матеріалів та інструкцій по режимах програми обліку,
  • радикальні зміни в законодавстві,
  • новини компанії.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором