• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чи загрожує нам новий карантин, перспективи українського бізнесу та інфляція у 2021 році

07.03.2021

Торгсофт Дайджест

Карантин може повернутися

В Україні можуть повернути локдаун - заявив Денис Шмигаль. Це станеться якщо понад 65% ліжок у кожній області та загалом по Україні будуть заповнені хворими на covid-19. Міністерство охорони здоров’я вже оновило розподіл на карантинні зони. Згідно з ними, у червоній зоні перебувають чотири області - до Житомирської, Івано-Франківської та Чернівецької додалася Закарпатська.
До помаранчевого рівня епідемічної небезпеки поки віднесено дев'ять областей: Вінницьку, Донецьку, Запорізьку, Київську, Львівську, Миколаївську, Сумську, Тернопільську, Хмельницьку, - а також Київ.

Трудова книжка стала електронною

Президент підписав закон про електронний обіг трудової діяльності в Україні, який Верховна Рада ухвалила 5 лютого - повідомляє пресслужба Офісу президента. Закон передбачає п'ятирічний перехідний період, після якого українці зможуть користуватися і паперовою, і електронною трудовою книжкою. Це дозволить роботодавцям скоротити витрати на паперовий документообіг, спростять доступ до інформації про стаж працівників для виплат по загальнообов'язковому державному соцстрахуванню, а також спростить облік даних про освіту та кваліфікацію працівників - додається у повідомленні.

Приват змінює тарифи для ФОПів

З 1 квітня 2021 року ПриватБанк змінює тарифи на розрахунково-касове обслуговування для ФОПів та юросіб - йдеться в повідомленні банку. Якщо підприємець не зробить заявку на підключення або самостійно не змінить тарифний пакет, за замовчуванням йому буде підключено пакет «Бізнес Старт».

Доступ до фінансової звітності компаній відкриється

В Україні відкриють доступ до фінансової звітності компаній: 3 березня Кабмін ухвалив зміни до постанови № 835, що визначає набори даних, які держава повинна публікувати відкрито. Опендатабот відзначив, що це допоможе українському бізнесу: підвищить прозорість підписання договорів з контрагентами; дасть можливість оцінити розвиток своєї компанії щодо ключових конкурентів і зрозуміти свою частку ринку; зменшить ризик співпраці з компаніями одноденками.

Інфляція уповільниться в кінці року

Інфляція уповільниться наприкінці 2021 року — вважає заступник голови НБУ Юрій Гелетій. Усередині поточного року зростання споживчих цін досягне пікових значень, а надалі почне сповільнюватися і повернеться в цільовий діапазон вже у 1 півріччі.

Кількість резюме в Інтернеті зросло на 28%

По даним економічного трекера, охочих знайти роботу стає все більше і більше з кожним тижнем, судячи з кількості нових резюме на сайтах, яких зараз на 28% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

81% українців хочуть створити бізнес

Дослідження від Amway: 81% українців зацікавлені в тому, щоб створити власний бізнес. Серед основних переваг: можливість працювати на себе, а не на директора (78%), займатися улюбленою справою (75%), мати додатковий дохід (67%). Автори дослідження відзначили, що українських респондентів більше цікавить електронна торгівля (77%). Вони бачать потенціал для розвитку власного бізнесу у продажах через соцмережі (73%), фриланс (65%) та прямі продажі (62%). Інтерес до підприємництва сильно виріс серед українок (84%). При цьому тільки 53% жінок з інших європейських країн хочуть відкрити свій бізнес.

Що і де купують українці в Інтернеті

Як показало опитування AIN, найпопулярнішою категорією покупок в онлайні є техніка. В інтернеті її вважають за краще купувати 62,4% респондентів. На другому місці одяг (11,5%), на третьому - косметика (6,8%). Найрідше в онлайні купують товари для дітей. Про таку практику заявили тільки 3% опитаних. Популярні магазини техніки: «Цитрус» - 54,8%; Rozetka - 21,8%; MOYO - 8,3%; Офлайн-магазини - 3,9%; Comfy - 3,3%. Магазини одягу: офлайн-магазини - 47%; Instagram - 21%; Rozetka - 6,8%; Kasta - 3,8%; Lamoda - 3,6%. Косметика: MakeUp - 34,2%; офлайн-магазини - 22,1%; Eva - 18,9%; Brocard - 7,6%; Prostor - 4,1%. Товари для дітей: офлайн-магазини - 34,7%; Rozetka - 19%; «Будинок іграшок» - 17,3%; «Антошка» - 11,5%; Chicco - 4%. Продукти: офлайн-магазини - 35,5%; «Сільпо» - 25%; Glovo - 18,8%; Zakaz.ua - 7,9%; Raketa - 7,8%.

Кількість торговельних платіжних терміналів зросла вдвічі

Кількість торговельних платіжних терміналів за п’ять років зросла вдвічі, наводить цифри пресслужба Нацбанку. Мережа торговельних pos-терміналів в Україні за рік зросла на понад 12% - до 375 тис. Якщо ви ще не встановили собі такий апарат в магазині, саме час замислитися з приводу його встановлення. В статті Торгсофт надав відповіді на поширені питання щодо застосування платіжних терміналів. 

Торгсофт розповів, що спільного між масштабуванням бізнесу та обліком

Торгсофт написав статтю про новини великих компаній та розповів, як зростання ритейлу пов'язано з автоматизацією. 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором