• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт Дайджест #32: головні новини тижня

13.12.2020

Торгсофт дайджест новини грудень

Локдаун вводять з 8 січня

Кабмін офіційно оголосив про введення локдауна в Україні з 8 по 24 січня. У цей період заборонено: робота навчальних закладів, крім садків. Діяльність кафе, барів, ресторанів, розважальних закладів, ТЦ, крім покупки товарів першої необхідності. Робота ринків, салонів краси, фітнес-залів, басейнів, всіх масових заходів, крім офіційних спортивних, культурних масових заходів. Приймання відвідувачів в кінотеатри та установи культури - з наповненістю залів не більше 50% місць.

Збиток від карантину вихідного дня склав 800 млн

За попередньою оцінкою НБУ, економічні втрати від введення локдауна в січні складуть 0,2% від ВВП - 8 млрд грн, зазначив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб. Він додав, що НБУ оцінює збиток від карантину вихідного дня на рівні 0,02 п.п. ВВП (близько 800 млн грн). За оцінкою ж мінекономіки негативні наслідки від карантину вихідного дня склали 0,04 п.п. ВВП.

Створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів

Кабмін ініціює створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів. Планується, що цей крок скоротить тіньовий ринок і додатково принесе в бюджет 15 млрд грн. Оператор буде створений до кінця року для боротьби з ухиленням від сплати податків, контрабандою і контрафактом, оголосили в Кабміні.

Виплати на дітей ФОП: потрібно звернутися до 15 грудня

Щоб отримати виплати на дітей ФОП (підприємців І та II груп), до 15 грудня потрібно звернутися в управління соцзахисту населення за місцем проживання з документами. Або можна заповнити електронну заяву з фотокопіями відповідних документів. Виплати здійснюються за листопад-грудень 2020 року.

З 14 грудня можна буде оформити одноразову допомогу

Близько 1 млн 700 тисяч осіб отримають 8000 грн, які обіцяли раніше - заявив заступник міністра розвитку економіки Тарас Качка. За його словами, найбільша частка - допомога для тих найманих працівників, які не будуть працювати. Оформити одноразову допомогу в додатку "Дія" можна буде з 14 грудня. Заяву необхідно подати до 21 грудня. До 24 грудня заяви будуть оброблені, після чого почнуться виплати.

В Україні почалася друга хвиля безробіття

Кількість безробітних за місяць зросла до 420 тисяч осіб - заявив Денис Шмигаль. На статистику, в тому числі вплинув карантин вихідного дня, вважає прем'єр-міністр. Першими в результаті карантину вихідного дня постраждали співробітники сфери обслуговування, офіціанти, адміністратори кафе і ресторанів. Карантин відбився і на інших сферах: матеріальне становище українців погіршилося, в результаті знизилися обороти підприємців.

В столиці закриваються ресторани

На початку 2020 року в Києві працювало близько 2,2 тис. закладів громадського харчування, відзначає гендиректор компанії “Ресторанний консалтинг” Ольга Насонова. З початку року закрилося близько 200 з них. Найбільше постраждали ресторани в категорії нижче середнього. Експерт прогнозує, що складна ситуація для ресторанного ринку буде спостерігатися до весни - кожен другий київський ресторан може не вижити.

ПриватБанк запустив власний маркетплейс

ПриватБанк запустив маркетплейс їжі від українських крафтових виробників - Priva Kraft. Станом на 7 грудня на маркетплейсі продавалося вже 553 товарів від 44 виробників. Щоб приєднатися до проєкту, виробник повинен: мати розрахунковий рахунок в ПриватБанк; бути офіційно зареєстрованим як ФОП або як юрособа; мати сертифікат якості продукції; для продажу алкоголю мати ліцензію.

Google назвав найпопулярніші запити 2020 року

У категорії “покупки року” лідирують медичні товари: маска, пульсоксиметр, респіратор, антисептик, парацетамол і гліцерин. Але на 4 місці за частотою запитів - iPhone 12. У десятку також увійшли: картина за номерами, кварцова лампа, кисневий концентратор.

Торгсофт навчає обліку онлайн

У 2020 році також зросла кількість запитів на тему дистанційного навчання - серед найпопулярніших запитів року: сервіс Google Classroom, освітній проєкт "На урок" та сервіс для відеоконференцій Zoom - повідомляють в Google. Торгсофт також радить активно навчатися обліку онлайн та виводити бізнес на новий рівень.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором