• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Травневий дайджест: підсумки 16 - 22 травня

22.05.2020

Тиждень у стилі ренесанс.

Нам пощастило. Автоматизація - напрям, до якого звертаються успішні, націлені на активну роботу підприємці. Багато хто зрозумів, що якщо прийняти радикальні та сміливі рішення, то зараз той момент, коли можна обійти конкурентів.

Нам пощастило. Підприємці - ті люди, які не вішають ніс та звертаються до нас за послугами з потужною мотивацією та бажанням змінити бізнес, навести порядок, почати керувати процесами та зняти з себе тягар рутини.

Нам пощастило. Ми 15 років обслуговуємо успішних, рішучих та талановитих людей. Підприємці нас вчать кращого досвіду. Ми цей досвід накопичуємо, автоматизуємо, перетворюємо знання у програмний код Торгсофт та передаємо тим, хто тільки-но починає вести облік. Такий колообіг нескінченної користі :)

У цьому дайджесті ми підбиваємо підсумки третього тижня травня, озираємося назад та аналізуємо події, які вплинуть на бізнес та підприємництво у найближчі тижні або місяці.

Дякуємо, що ви з нами.

Торгсофт Дайджест

Головна новина тижня

22 травня починається другий етап послаблення карантинних обмежень в Україні. Відновлять роботу транспорту, дозволять працювати готелям.
А от зали кафе та ресторанів запрацюють з 10 червня. Але пом’якшення стосуватиметься лише тих регіонів, де епідеміологічні показники будуть у нормі. - повідомило Міністерство охорони здоров'я України

Падіння тижня

За даними Держстату, ВВП України у I кварталі впав на 1,5%. У порівнянні з IV кварталом 2019 економіка скоротилася на 0,8%. А в МВФ вважають, що українська економіка впаде на 7,7% за підсумками року.

Зростання тижня

Відновилося зростання реєстрації ФОПів. Минулого тижня було зареєстровано 3887 підприємців. Це у два рази більше у порівнянні з останнім тижнем квітня.

Чи може камінь платити податки?

Прийшов час задекларувати додатковий дохід. Зробити це потрібно до 1 червня. Відрахувати 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору потрібно тим, хто займається незалежною професійною діяльністю: фрилансери, дизайнери, перукарі, сантехніки.
Проте, щось черги охочих не видно.

Перевірки бізнесу тривають

Згідно з даними Держпродспоживслужби, яка зараз займається перевірками дотримання карантинних норм, лише за останній тиждень перевірили майже 9,5 тис. суб'єктів господарювання, та у кожного п'ятого знайшли порушення.
Перевіряють щоб відвідувачі були у масках, або як часто миють приміщення, кількість продавців, а також чи нанесена розмітка для дотримання дистанції.
Нерідко торговельні місця, зокрема на ринках, не обладнані захисними екранами, немає інформування відвідувачів щодо обмежень.
Засновник та власник ресторану Frans Grill Олександр Македонський повідомив, цитуємо: "Держпродспоживслужба дивиться чим миємо поверхні, графік прибирань, наявність дезінфекційних засобів, чи е маски, графік вимірювання температури співробітників"

Ще трохи піків

За оцінками Нацбанку, пік економічної кризи в Україні буде у другому кварталі. Скасування карантину, ймовірно, відбудеться до кінця червня, а це значить, що ділова активність незабаром пожвавиться. Разом з тим слід очікувати пожвавлення на ринку праці.

Кінець епохи... віддаленої роботи?

Міністр охорони здоров'я Степанов надав рекомендації щодо відвідування офісів:

 • Обов’язковий температурний скринінг на вході в офіс. Якщо температура співробітника понад 37,2, то співробітник не повинен допускатися в офіс;
 • Доступ в офісне приміщення лише у масках або в респіраторах;
 • Обробка рук антисептиками;
 • У приміщенні має бути не більше 1 особи на 10 квадратних метрів;
 • А дистанція між робочими місцями не менше 1,5 метра.


Як отримати та витратити зарплату в одну мить

З 1 серпня українці зможуть знімати готівку в магазинах з РРО. Тобто клієнт повідомляє касиру, що хоче зняти 500 грн зі своєї картки. Касир проводить операцію через термінал, списує гроші з карти, та видає з каси готівку.
Піди потім поясни цей колообіг грошей у природі

План дій - BEPS

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про боротьбу з ухиленням від сплати податків, який передбачає удосконалення та спрощення адміністрування податків, приведення його у відповідність зі світовими стандартами.

Співробітники банків будуть ближче до підприємців

Більше не потрібно бігати в банк та підтверджувати свої дані. Нацбанк затвердив дистанційну ідентифікацію. Фактично працівник банку може за допомогою відеозв'язку поспілкуватися з клієнтом та перевірити у нього документи, що підтверджують його особу.

Кредити дають, але не всім

Сотні підприємців вже отримали підтримку для розвитку бізнесу у програмі Доступні кредити "5-7-9". Однак 1241 заявка була відхилена.
Найпоширеніші причини відмови підприємцям:

 • необґрунтованість бізнес-плану (26%);
 • недостатня кредитоспроможність (22%);
 • ділова репутація (20%).

Як економили ритейлери під час карантину

За підсумками опитування консалтингової компанії Colliers International.

 • 83% ритейлерів домовилися з орендодавцями про перегляд ціни за оренду.
 • 70% підприємств перевели працівників у відпустку за свій кошт.
 • 32% були вимушені скоротити штат. Це в основному представники fashion сегмента та ресторани.
 • 56% компаній зменшили маркетингові бюджети.

Вийди звідси, розбійник

Володимир Зеленський продовжив заборону «Вконтакте» та «Однокласників» ще на 3 роки. За даними PlusOne у грудні 2019 року лише 22% українців раз на місяць заходили у «Вконтакте», а в «Однокласники» - лишень 15%.
Як це вплине на українських підприємців? Ніяк.

Не нужон ваш 1C!

Під санкції на три роки потрапили й продукти компанії «1С»: ERP та CRM-системи.
Нагадаємо, що в Україні є свої системи обліку. Торгсофт - одна з кращих. Користуйтесь українським. Підтримуйте українське 

Facebook та Instagram з розпростертими обіймами зустрічає малий бізнес

Аудиторія Facebook та Instagram в Україні вже майже 20 мільйонів осіб. Велика частина аудиторії - жінки. Так, люди менше часу проводять на вулиці. Але вдома вони прикуті до соціальних мереж та шукають що можна почитати, чим розважитися, та головне, що купити.
Якщо ви ще не продаєте у соцмережах, то чи варто нехтувати такою можливістю?

Наприклад, компанія Київстар консультує клієнтів за допомогою відеозв'язку в Instagram, а потім покупку можна забрати у фірмовому магазині або оформити через онлайн-магазин.

Facebook - конкурент розробників інтернет-магазинів?

Facebook запускає новий сервіс Facebook Shops, який дозволить підприємцям створити онлайн-магазин та продавати товари безпосередньо у соцмережах Facebook та Instagram. А користувачі зможуть купити їх, прив'язавши свою банківську карту до додатка.
Сервіс вже працює в США. В Україні Facebook Shops очікуємо вже цього літа.

Новини Торгсофт

 • Компанія Торгсофт запустила серію подкастів для підприємців. Обговорюємо, як відновити роботу магазину під час карантину, розповідаємо про вимоги до бізнесу та автоматизацію. Слухайте нас на SoundCloud, Apple подкастах та Google подкастах. З сьогоднішнього подкасту, ви дізнаєтесь, чи готові до пом'якшення карантинних заходів.
 • Ми випустили новий відеоурок по налаштуванню синхронізації програми Торгсофт з маркетплейсом Rozetka
 • Та підготували для вас розділ із повним описом усіх функцій Торгсофт
 • Також у зв'язку з відновленням активності бізнесу, Торгсофт поновлює роботу у черговому режимі з понеділка по п'ятницю ввечері з 18:00 до 21:00. Ми чекаємо на ваші повідомлення у telegam @torgsoft_help з 9:00 до 21:00

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором