• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Підсумки тижня: все про РРО з 1 серпня та трохи про бізнес

03.08.2020

Новини цього тижня були повністю спрямовані на висвітлення теми загальної фіскалізації. Багато підприємців знаходяться в сум'ятті, акуратно придивляються до нововведень та приймають для себе рішення про те, як працювати з фіскальними реєстраторами, якщо раніше з ними справи не мали.

У цьому дайджесті ми підбиваємо підсумки тижня, що минає, які вплинуть на розвиток подій у найближчі дні або тижні.

Нові правила адаптивного карантину в Україні

З 1 серпня в Україні вводяться нові правила адаптивного карантину. Всі регіони розділені на зелену, жовту, помаранчеву та червону зони - повідомила пресслужба Кабміну. Перехід з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль в регіоні спостерігаються зміни показників.

Помаранчева зона забороняє діяльність хостелів, турбаз та інших місць колективного проживання, крім готелів; діяльність кафе та ресторанів, дозвілля вночі; спортзали. Обмеження для масових заходів - 1 особа на 20 квадратних метрів, не більше 100 осіб.

Жовта зона забороняє відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку. Червона зона забороняє роботу торговельних центрів, кафе та ресторанів.

РРО з 1 серпня

З 1 серпня для бізнесу, який вже використовує РРО, глобально нічого не змінюється. Згідно з законом, програмні РРО виступають альтернативою фізичним. Якщо у вас є звичайний РРО, то переходити на програмний не обов'язково - відзначає Мінфін.

Щоб почати використовувати фізичний РРО, потрібно: укласти договір з Центром сервісного обслуговування, налаштувати та опломбувати пристрій, отримати свідоцтво про реєстрацію від податкової. Це займає близько 5 робочих днів.

При реєстрації РРО обирайте змішаний режим роботи

Якщо при реєстрації РРО ви вказали, що РРО буде працювати тільки онлайн, то якщо зникне інтернет - продавати ви не зможете! При реєстрації РРО обирайте змішаний режим роботи й тоді у вас буде можливість використовувати РРО без інтернету впродовж 36 годин.

Програмні РРО працюють

За повідомленням Державної податкової служби 1 серпня відбувся вдалий старт програмних РРО, почалася їх успішна реєстрація, на фіскальний сервер почали надходити чеки - все працює.

Важливо, що успішно передають чеки всі варіанти реалізації: безплатний додаток у смартфоні від податкової; власні програми фінансових компаній, логістів та ритейлу (через API фіскального сервера), програмні реалізації від незалежних розробників, - зазначає Ігор Дядюра, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

З 5 по 16 серпня держоргани не реєструють юросіб та ФОПів

Мін'юст оновлює софт держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, тому з 5 по 16 серпня держоргани не будуть приймати документи на реєстрацію юросіб та ФОПів - повідомляється на їхньому сайті. У новому ЄДР обіцяють поліпшення роботи з документами, виписками, пошуком та інше.

ПриватБанк та Mastercard запустили послугу зняття готівки в магазинах

ПриватБанк спільно з Mastercard запустили послугу зняття готівки в магазинах Сільпо, Фора та Varus. Вона вже доступна з 1 серпня. Щоб зняти готівку на касі, покупцеві необхідно сплатити товар банківською картою (будь-якого банку) та попросити касира зняти готівку.

Електроенергія для малого бізнесу в Києві подорожчає

У Києві вартість електроенергії для малого бізнесу з 1 серпня збільшилася в середньому на 6% - повідомила пресслужба компанії YASNO. Подорожчання пов'язано зі змінами тарифів на передачу та розподіл, які прийняла Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг.

Малий та середній бізнес - найбільший роботодавець у світі

За підрахунками Світового банку, 7 з 10 робочих місць у світі створюються малим та середнім бізнесом. В Україні малий та середній бізнес надає майже 7 млн робочих місць, що складає майже 80%.

Перші “карантинні штрафи” у магазинах

Житель Кременчука заплатить 17 тисяч грн за те, що відвідував супермаркет АТБ без маски - свідчить постанова Крюківського районного суду. Суд призначив штраф за адміністративне правопорушення.

Бізнес скаржиться на податкову

Бізнес став частіше скаржитися на податкову - відзначає бізнес-омбудсмен. Рада омбудсмена у 2 кварталі 2020 року розглянула 385 скарг на держоргани, майже 70% з яких - на податкову. Це на третину більше в порівнянні з I кварталом 2020 року та в 4 рази більше ніж у II кварталі 2019.

Приховані безробітні України

За даними Центру економічної стратегії, кількість прихованих безробітних в Україні - понад 3 мільйони осіб, або близько 17% всієї робочої сіли. Зазначається, що 2,8 мільйона людей втратили роботу в карантин, в той час як держоргани оцінюють "карантинне" безробіття всього у 400 000 осіб.

Все про РРО від Торгсофт

Цього тижня Торгсофт записали новий подкаст, в якому спеціалісти з автоматизації розповіли все про РРО та фіскальні нововведення.
Кому застосовувати РРО?
Як перейти на програмний РРО та чи варто?
Нові реквізити фіскального чека - де їх взяти?
І ще десятки корисних порад по роботі з фіскальними реєстраторами, фіскальними чеками та взаємодією з контролюючими органами.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором