• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Підсумки тижня 6 - 12 червня

12.06.2020

Ми провели невелике опитування та з'ясували, що 30% підприємців не планують відпустку в цьому році. 25% - в сумнівах.
Ми теж не плануємо, будемо тут, з вами :)
Епідемічні умови ставлять такі обмеження, що і не розслабишся особливо. Побачивши людину - хапаєшся за маску.

Тому, морально налаштовуємося на роботу та продовжуємо переводити бізнес в онлайн. Ті, хто почав формувати свою присутність в інтернеті з приходом пандемії, зіткнувся з принциповою складністю: це не можна зробити за один день. І за тиждень не можна. Це процес, який вимагає від підприємця методичності.

Інтернет-магазин, сторінка на маркетплейсі, бізнес-сторінки на facebook та в instagram, реєстрація на Google Картах, автоматизація - це необхідний мінімум.

У нас часто запитують: автоматизація - це легко? Ні.
Це зміни, зміна способу мислення, правил ведення бізнесу. Спочатку - процес стресовий для власника бізнесу та продавців. Ввечері голова йде обертом, а від обсягу завдань опускаються руки. Але це тільки ввечері.

Вранці починається рух вперед, наведення порядку. Спершу хочеться розібратися, що з товарами. Після - навести дисципліну серед продавців, відповісти один раз на питання та делегувати цю рутину приймання-продажу-інкасації-переобліку.
Хочеться порядку і свободи вже не лише у товарах та магазині, а й у житті.
Хочеться заслужену відпустку, щоб голова не боліла про те, що там відбувається зараз, в моєму магазині?!

Це не легко лише спочатку. Це як почати бігати або записатися у спортзал. Різниця в тому, що на відміну від спорту, відмовитися від порядку, обліку та контролю зовсім не хочеться.

Автоматизуйте, підписуйтесь на наш Дайджест та беріть кращі та перевірені інструменти, практики та приклади ведення бізнесу.

Підсумки тижня | Торгсофт Дайджест

Prom звітує, Торгсофт - експериментує

За даними Prom, крім медичних товарів, в перші тижні карантину українці більше купували зоотовари, побутову хімію, товари повсякденного користування. А ще замовляли шини, щоб встигнути поміняти зимову гуму на автомобілі, матеріали для ремонту та будівництва.

На 5-му тижні карантину ажіотаж навколо масок вщух. Українці замовляли товари, які скрашували домашню ізоляцію.

У квітні в ТОП-5 онлайн-покупок увійшли техніка, товари для дому та саду, одяг і взуття, спортивні та дитячі товари.

Найпопулярнішим товаром була жіноча сукня.

Але не всім вдалося купити “сукні”

Ми зробили 5 рандомних замовлень на Prom.ua в категорії "Одяг" у різних продавців.

Три замовлення “відвалилося” через неактуальний стан складу на “промі”, один - через те, що продавець відправляє тільки після повної передоплати, що для товару з приміркою не зовсім логічно та доволі незручно.

Актуальний стан складу - запорука збільшення продажів. В іншому випадку продавець, замість активних продажів, змушений передзвонювати замовнику, відволікати його, аби вибачитися, що товару немає в наявності.

Зародження далекоглядності та продуманих дій

Згідно з дослідженням маркетингової компанії Acosta, 49% споживачів повідомили, що здійснюють покупки не в пікові години, щоб уникнути скупчення людей, а третина використовує каси самообслуговування.

Коли це бабусь хвилювала дистанція?

За даними опитування Salesforce, 62% відвідувачів магазинів хочуть щоб люди дотримувалися дистанції. Найбільше про це турбуються споживачі старшого покоління та мілленіали.

Зрушення парадигми нормальності

Статистика каже, що 51% покупців розраховують повернутися до нормального життя через пів року, а 29% вважають, що на це піде понад рік. 

Скільки часу піде на вашу думку?

Продуктивність співробітників не залежить від офісу

47% керівників заявили, що криза повністю змінить ставлення бізнесу до віддаленої праці в довгостроковій перспективі. Опитування West Monroe ще у 2018 показало, що 91% співробітників так само продуктивно працює вдома, як і в офісі.  Пандемія це тільки підтвердила.

Як ФОПу отримати допомогу по частковому безробіттю

Допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися ФОПам, у яких немає найманих працівників, але вони платять ЄСВ. Для цього необхідно звернутися у центр зайнятості з пакетом документів: заявою про надання допомоги, копією наказу про зупинку роботи та Додатком 2

ФОПи повертаються

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, цитуємо: "Кількість реєстрацій нових фізичних осіб-підприємців повернулася фактично до докризового періоду. За минулий тиждень було зареєстровано більш ніж 5 тисяч нових ФОПів та майже тисяча нових підприємств".

Особливо не цяцькалися. Український кодекс законів про працю 1971 року? Ні, не чули

В Україні закрився сервіс доставки їжі Uber Eats. Співробітники про закриття дізналися за 5 хвилин до відправлення розсилки партнерам. В один момент їм заблокували комп'ютери, акаунти, пошту. І всіх звільнили.

Даєш більше реклами?

Facebook тестує сервіс масової розсилки для власників бізнес-сторінок. Підприємці зможуть імпортувати базу е-mail та робити масові розсилки з подальшим аналізом ефективності. Але перш ніж дати функціонал підприємцям, Facebook оцінює, чи буде інструмент корисним.

Магазин = банкомат

Нова послуга ПриватБанк дозволить зняти до 500 грн за один раз у касі магазину чи супермаркету. Послуга вже працює, та її надають 65 000 торгових точок. Їх кількість буде тільки зростати.  Наскільки ускладниться звітність - важко навіть уявити.

У податкової нові “клієнти”

В Україні планують запровадити нульове декларування, що має розкрити всі активи, які належать фізичним особам на праві приватної власності. 

Задекларувати необхідно: 

  • активи у вигляді валютних цінностей, цінні папери; 

  • рухоме та нерухоме майно;

  • об'єкти незавершеного будівництва, паї у майні юридичних осіб;

  • майнові та нематеріальні активи - як в Україні, так і за кордоном.

  • Громадянин повинен на свій розсуд вказати дохід, який він витратив на майно, але з якого не сплатив податок на доходи фізосіб і  сплатити податок нижче звичайної ставки у 9%

При подачі такої декларації можна не вказувати джерела походження та вартість задекларованих активів. Але податкова перевірить.

Український “ЕГАИС”? Хто натхненник копіювання досвіду не тієї країни?

У рамках впровадження електронного акцизу в уряді обговорюють ввести облік кожної пляшки алкогольних напоїв. Бізнес  – проти.

Європейська бізнес асоціація повідомляє, що додаткова система контролю вводиться начебто для боротьби з підробками та контрабандою. Система передбачає нанесення та сканування додаткового маркування на пляшці задля її перевірки на предмет легальності. 

Виробникам доведеться переобладнати лінії, а ритейлерам - купувати сканери по 200$ для сканування марок на кожному етапі. Про навантаження на працівників взагалі мовчимо.

Інформаційна інфраструктура для підприємців

До кінця червня Мінцифра розробить інтерактивну мапу для підприємців з сіл та міст, де кожен підприємець зможе знайти вичерпну інформацію про інкубатори та акселератори, центри підтримки підприємництва, фонди, бізнес-асоціації та інші об’єкти інфраструктури у своїй громаді.

Як збільшити продажі в магазині

Торгсофт записав черговий подкаст, де спеціалісти з автоматизації дали практичні поради як збільшити кількість покупців, частоту покупок та середній чек у магазині.

Послухати подкаст можна у додатках Google Podcast, Apple Podcast та SoundCloud


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором