Callback
  • От места на рынке к магазину

  • -

  • От магазина к торговой сети

  • -

  • От торговли к производству

Продаж дрібного товару поштучно: як правильно реалізувати? 23.11.2016

Читать эту статью на русском языке

Друзі,

Напевно деякі з Вас зустрічалися з проблемою продажу дрібного товару поштучно. Ціна за одиницю товару з урахуванням знижки містить більше двох знаків після коми, а під час округлення підсумкова сумма виявляється більшою або меншою, ніж потрібно. Оскільки українським законодавством у графі “Ціна” дозволено лише два знаки після коми, то виникає проблема.

Наприклад, ціна саморізів на складі коштує 0,10 грн. Оскільки у клієнта знижка 3%, то роздрібна ціна в Торгівлі з випискою рахунку з урахуванням знижки, складає 0,10 грн. - 3% = 0,097 грн. Округлимо це значення до сотих, тобто до копійок. Наприклад, в більшу сторону 0,097 = 0,10 або в меншу 0,097 = 0,90. У підсумку отримуємо:

  1. 0,097 грн. округлене в більшу сторону до сотих дорівнюватиме 0,10 грн. * 1000 шт. = 100 грн. (Рис. 1).
  2. 0,097 грн. округлене в меншу сторону до 0,9 грн. * 1000 шт. = 90 грн.

Рис. 1. Оприбуткування товару у роздріб

Рис. 1. Оприбуткування товару у роздріб

В даному випадку, якщо  вивести видаткову накладну на друк, у графі “Ціна” буде некоректно відображена вартість одиниці товару з урахуванням знижки (Рис. 2).

Рис. 2. Некорректна видаткова накладна

Рис. 2. Некорректна видаткова накладна

Щоб уникнути таких розбіжностей, ми пропонуємо Вам наступні засоби вирішення даної проблеми згідно з чинним законодавством:

  1. Згідно Інструкції №2 “Про затвердження Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства” від 04.01.97 р., пункт 7, покажчики цін  для непродовольчих дрібних штучних товарів (парфюмерні, галантерейні та ін.) вказати вагу або місткість, ціну за штуку або одиницю упаковки.
  2. Відповідно до ч. 2 ст. 15 п. 3 Закону України “Про захист прав споживачів” ціну можно зазначити за одну упаковку такого товару, а якщо він поставляється без упаковки - за одиницю вимірювання, яка звичайно застосовується до такого товару.
  3. Порядком № 1307 передбачено наявність не більше двох знаків після коми в вартісних показниках податкової накладної, але подібні обмеження в кількісних показниках не визначені. Основною вимогою до кількісних показників в цьому плані є кількість знаків, необхідна для вірного розрахунку вартісного показника. Він буде вважатися вірним і при кількості знаків після коми більше двох, але тільки у разі, якщо після округлення до другого знака не відбувається збільшення такого знака на одиницю. Оскільки податкова накладна складається на основі видаткової накладної, то ці  правила застосовуються і до видаткової накладної.

Отже для того, щоб уникнути проблем з роздрібною ціною, або ціною зі знижкою, у програмі Торгсофт® ми пропонуємо розфасовувати товар по упаковках (Рис. 3).

Рис. 3. Оприбуткування товару в упаковці по 100 шт.

Рис. 3. Оприбуткування товару в упаковці по 100 шт.

Наприклад, упаковка саморізів у кількості 100 шт. коштує 10 грн. В такому випадку, при знижці або націнці 3% виходить, що 1 упаковка коштує 9,7 грн. Якщо це буде 10 упаковок, то вартість складатиме 97 грн. (Рис. 4).

Рис. 4. Видаткова накладна на продаж товару в упаковці

Рис. 4. Видаткова накладна на продаж товару в упаковці

Іншим шляхом є продаж за вагою. Так, Ви зможете вказувати вартість товару за 1 кг або за 100 гр, і це не буде порушувати закон України (Рис. 5).

Рис. 5. Оприбуткування товару на вагу

Рис. 5. Оприбуткування товару на вагу

Наприклад, 1 кілограм саморізів коштує 10 грн. У такому випадку, при знижці або націнці 3% виходить, що 1 кілограм коштує 9,7 грн. Якщо це буде 0,253 кілограми, то вартість буде складати 2,45 грн. (Рис. 5).

Якщо у Вас у графі "Ціна", по відкиданню 3-го знака після коми, вартість товару за одиницю при його множенні на загальну кількість, не збігається із сумою, Ви можете вказати 3 або, навіть, 4 знаки після коми в графі "Кількість". Це потрібно для того, щоб кількість товару, помножена на вартість, дорівнювала загальній сумі (Рис. 6).

Рис. 6. Видаткова накладна на продаж товару за вагою

Рис. 6. Видаткова накладна на продаж товару за вагою

У програмі Торгсофт®, при використанні додаткової функції Метричні характеристики товару, є таке значення як “Кількість шт. в упаковці", яке виводиться у видаткову накладну. Відповідно, можна створити колонку “Розрахункова ціна за кількість шт.” (Рис. 7).

Наприклад, якщо у Вас 100 шт. в упаковці, то розрахункова ціна за цю ж кількість складатиме 9,7 грн.

Рис. 7. Оприбуткування товару за допомогою функції “Метричні характеристики товару”

Рис. 7. Оприбуткування товару за допомогою функції “Метричні характеристики товару”

У випадку використання функції Метричні характеристики товару необхідно налаштувати шаблон видаткової накладної (Рис. 8).

Рис. 8. Налаштований шаблон видаткової накладної із застосуванням функції “Метричні характеристики товару”

Рис. 8. Налаштований шаблон видаткової накладної із застосуванням функції “Метричні характеристики товару”

Про те, як зробити налаштування шаблону видаткової накладної, Ви можете подивитись у даному відеоуроці або звернувшись за допомогою до служби технічної підтримки (Контакти).

Матеріал взято з наступних джерел:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0004-97

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1023-12

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69448.html

Читать эту статью на русском языке

23.11.2016

Комментарии
Отзывов нет

Добавить комментарий

Добавить комментарий
Ваш отзыв отправлен. Его опубликуют после проверки администратором