• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Автоматизація рітейлу, або Як створити з бізнесу досконалий механізм. Інтерв'ю

30.04.2018

Деякий час тому наш начальник служби техпідтримки дав інтерв'ю про автоматизацію, яке було опубліковано в каталозі "Обладнання для торгівлі, кафе, барів, ресторанів, сфери послуг". Поспішаємо поділитися ним з Вами.

Відкриття супермаркету Amazon Go привернуло загальну увагу до світових інформаційних технологій автоматизації торгівлі. Для нас же це доречний привід поговорити про те, наскільки сучасні системи автоматизації інтегровані в український ритейл, чи відстає Україна від рівня автоматизації магазинів в Європі та США і які програмні рішення українським ритейлерам можуть запропонувати вітчизняні розробники. З цією метою ми звернулися в компанію "Торгсофт®", яка спеціалізується на комплексній автоматизації магазинів одягу та взуття. На запитання редакції відповів Артем Мяло, начальник відділу технічної підтримки компанії.

Завдання, які допомагає вирішити автоматизація в ритейлі

Сьогодні все більша кількість підприємців вдається до автоматизації, і це не дивно. Контроль всіх процесів в ритейлі створює з бізнесу досконалий механізм, який з кожною хвилиною починає приносити все більше і більше прибутку. Аналіз і збір точних відомостей з продажу, фінансових і товарних операцій, координація складських запасів, ранжування і планування товарного асортименту, контроль руху товару і закупівель, встановлення цін і знижок, і, що важливо, перевірка дій своїх співробітників - все це з легкістю може контролювати власник бізнесу. Але тільки після автоматизації.

І, безумовно, одне з найважливіших завдань автоматизації - звільнити час підприємця для створення чогось нового, для просування свого бізнесу, і, врешті-решт, просто для особистих цілей і справ. Щоб підприємець міг залишити свій бізнес, нехай і ненадовго, і приділити час собі та своїм особистим справам, при цьому контролюючи процес віддалено. Бізнес створюється підприємцем для того, щоб бути вільним, а не рабом рутинних завдань.

Рівень автоматизації підприємств роздрібної торгівлі в Україні

Років 10 - 15 тому ринок практично не був охоплений - більшість підприємців справлялися за допомогою ручки та зошита, найбільш просунуті підстроювали MS Excel під свої потреби та лише одиниці наших земляків автоматизували свій бізнес. Зараз же на цей процес близько 50 - 60% підприємців дивляться, як на необхідність. Але, на жаль, в Україні залишилася ще велика кількість підприємств, які працюють по-старому.

Чим відрізняється автоматизація торгівлі в Європі та в Україні

Ми працюємо в основному з підприємцями з України, але є клієнти та з Європи. Ми обговорювали тему автоматизації. За їхніми словами, відсоток автоматизованих магазинів приблизно дорівнює нашому.

Основні рішення по автоматизації великого торгового підприємства

Зазвичай великі торгові компанії потребують цілу систему управління: одні функції потрібні для виробництва, інші - для фінансового обліку, треті - для відділу продажів для взаємодії з великими клієнтами, четверті - для роздрібних магазинів, а п'яті - для керівництва (звітність і аналітика). Відповідно, є на ринку рішення, в тому числі і наш продукт, які дозволяють об'єднати ці частини цілого в працюючий механізм.

Рішення для автоматизації робочого місця касира/ продавця малих торгових точок

Існує безліч програм, що підходять для автоматизації як цілих торгових підприємств (магазин або відділ продажів), так і маленьких магазинчиків, кіосків. Взяти, наприклад, нашу програму Торгсофт® - чудова альтернатива багатьом програмам обліку, що підходить як для маленького магазинчика, так і для торгової мережі, і навіть для гуртової торгівлі і виробництва!

Специфіка ІТ рішень для продуктового ритейлу/ для магазинів одягу, взуття, галантереї

Продуктовий ритейл - це галузь з особливими бізнес-процесами. Рішення для такої сфери торгівлі має підтримувати різні схеми поставок, можливість розподіляти товар по центрах обліку, мати інтеграцію з системами з управління складом, прогнозувати стан запасів, а також працювати з великою базою вагових і акцизних товарів, продукцією з термінами придатності, вести взаєморозрахунки з постачальниками, вести облік власного виробництва (кулінарія або пекарня). І все це повинно відповідати законодавству. І, зрештою, продуктовому ритейлу потрібні інструменти для управління програмами лояльності та маркетингом. Також слід зазначити, що продуктовий ритейл вимагає безперебійної роботи системи, тому при виборі програми обліку підприємцям слід звертати увагу на ті комплекси, які можуть працювати "офлайн".

Що стосується магазинів одягу, взуття, галантереї та інших, то тут необхідний облік за моделями та розмірами, за артикулами та кольорами, сезонами та колекціями, брендами та постачальниками, статтю та іншими характеристиками. А також можливість впроваджувати різні системи лояльності, дисконтні, бонусні програми та організовувати різноманітні маркетингові заходи.

В якому напрямку будуть розвиватися інформаційні технології в роздрібній торгівлі

На сьогодні поєднання online та offline продажу - не інновація, проте вона існує не в кожному магазині. В деяких країнах вже реалізовані рішення, коли покупець заходить в магазин, набирає покупки і, минаючи каси, виходить з магазина, а з його рахунку списуються гроші за взятий товар. У майбутньому, на зміну звичайним покупкам online, прийдуть новіші форми. Я впевнений, що незабаром, за допомогою окулярів віртуальної реальності, наприклад, можна буде приміряти сукню або светр вдома в online-режимі! Впроваджуватимуться все нові системи оплат за допомогою мобільних додатків. Втім, це вже й не таке далеке майбутнє. Питання в тому, як скоро ці системи стануть доступні українським користувачам.

Наша компанія, своєю чергою, розробляє продукт за прикладом принципу компанії "Toyota": клієнт, який користується нашим продуктом, отримує те, що йому потрібно, в потрібний час. Ми сприйнятливі до щоденних коливань споживчого попиту і робимо продукт таким, яким його хочуть бачити наші клієнти.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором