• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

30 книг, які повинен прочитати підприємець

21.01.2019

Сучасному підприємцю важко знайти час, щоб усамітнитися з гарною книгою. Але нижче вказаному список - не просто література, а справжнісіньке навчальний посібник. Ці книги допоможуть навчитися економити час, одночасно підвищуючи ефективність.

Кел Ньюпорт, «Досить мріяти, займися справою!»

Найчастіше такі книги рекомендують переслідувати свою мету і діяти впевнено, але професор Ньюпорт додає ще один важливий аспект в цю рекомендацію. Важливо удосконалювати ті навички, які потрібні вам прямо зараз, і стати справжнім професіоналом своєї справи. Це допоможе відкрити перед собою нові перспективи і може стати справжнім захопленням.

Нассім Талеб, «Чорний лебідь»

Людям подобається думати, що у них все добре, і так буде завжди. Тим більше, що аналітики підтверджують їх здогадки. Нассім Талеб знімає з таких людей рожеві окуляри і розповідає про хиткість системи, ґрунтуючись на даних про кризу 2007 року.

Шеріл Сендберг, «Не бійся діяти»

Книга оповідає про представниць прекрасної статі, але буде цікава не тільки жінкам, а й чоловікам. Автор розповідає про те, як гендерна приналежність може заважати дійсно талановитому працівникові просуватися по роботі, приводячи статистичні дані та приклади з життя.


Чарльз Дахігг «Сила звички»

Не всі звички корисні, а деякі відверто заважають успіху. Журналіст The New York Times написав книгу-інструкцію, де розповідає про способи боротьби зі шкідливими звичками, начебто ліні і куріння.

Адам Грант, «Брати чи віддавати?»

Сучасне людство влаштовано так, що кожна людина завжди і всюди шукає власну вигоду. Адам Грант впевнений: така позиція хибна і тільки заважає ставати успішніше. Ті, хто намагаються принести користь іншим людям і суспільству в цілому, набагато частіше досягають успіху, і письменник готовий це підтвердити.

Софія Аморузо, «#Girlboss»

Захоплююча поєднання мемуарів Аморузо, яка заснувала відомий інтернет-магазин Nasty, c описом безлічі ситуацій, які вона відчула на власному досвіді. Дівчина ділиться думкою про сприйняття світу, від якого багато в чому залежить подальший успіх.

Наполеон Хілл, «Думай і багатій»

Ця книга була написана більше 80 років тому, але містить масу рад, актуальних і донині. Ці поради дано Ендрю Карнегі, який на момент написання книги був найбагатшою людиною планети. Автор книги, Наполеон Хілл, був близьким другом магната, часто розмовляв з ним, слухав його історії і поради, а потім втілив накопичені знання в цей твір.

Дейл Карнегі, «Як завойовувати друзів і впливати на людей»

Перше видання книги побачило світ ще в 1936, але інформація, в ній міститься, все так же має цінність. Це своєрідне керівництво по міжособистісному спілкуванню, регулювання конфліктів і розташуванню до себе оточуючих. Адже саме ці якості потрібні справжньому лідерові.

Том Рат, «StrengthsFinder 2.0»

Автор книги пропонує читачам менше думати про те, з чим вони не зможуть впоратися, і сконцентруватися на справах, які утворюються добре. Також Рат дасть рекомендації щодо застосування своїх сильних сторін і підкаже кілька можливостей застосування своїх талантів. Завдяки цій книзі більше 20 мільйонів чоловік з усього світу змогли реалізувати свій потенціал, знайшовши в собі сили, і домогтися успіху. За деякими даними, це один з найпопулярніших товарів, які продаються на Amazon.

Пітер Тіль, «Від нуля до одиниці. Як створити стартап, який змінить майбутнє »

У наші дні молоді підприємці, що рябіють ідеями, в лічені місяці стають багатими і впливовими. Автор книги розбирає цей процес по етапах, і розповідає, що потрібно робити для того, щоб стати одним з них. Це справжня інструкція по створенню і управлінню компанією в сучасних умовах. Вона буде корисна абсолютно всім: від великих підприємців до тих, хто і не збирається створювати свій бізнес. До слова, Тіль є творцем платіжної системи PayPal і одним з перших інвесторів соціальної мережі Facebook.

Девід Аллен, «Як привести справи в порядок: мистецтво продуктивності без стресу»

Кожна людина задає собі це питання. Насправді все завдання легко вирішувати, якщо правильно організувати день і розподілити час. Про це і розповідає письменник, доповнюючи особистими прикладами і історіями з життя. Книга вийшла в 2001 році, її перевели на 23 мови. Вона розповідає про методику поліпшення продуктивності під назвою «Getting Things Done (GTD)». Одна з концепцій, зазначених в книзі - правило двох хвилин, про яке ви напевно чули. Якщо справа можна зробити менше ніж за дві хвилини, зробіть це зараз.

Кейт Феррацці, «Ніколи не їжте поодинці і інші правила нетворкінгу»

Майбутній нетворкера №1 народився в невеликому містечку, в самій звичайній родині. Але він зміг вибитися з цієї рутини і знайти свій титул, багато в чому завдяки вмінню спілкуватися і заводити контакти. У цій книзі автор розповідає про своєму життєвому шляху, вирішенні проблем і методиках закладу нових знайомств і підтримки старих контактів. Прочитавши її, людина навчиться не тільки реалізовувати свої амбіції, а й допомагати іншим зробити це. Не кажучи вже про те, як сильно він зможе розширити своє коло спілкування, ставши цікавим співрозмовником і популярним серед друзів людиною.

Бен Хоровіц, «Легко не буде»

Багато людей, які купують книги успішних бізнес-авторів і підприємців, вважають, що автор розповість їм про універсальний спосіб досягнення успіху і отримання нечуваного прибутку. Але це не так, чарівної палички або Джина не буде, і про це розповідає автор. Хоровіц розповідає свою історію успіху, яка наочно показує, що тільки грамотна оцінка своїх можливостей і дій в поєднанні з плідною працею та особистими якостями допоможе досягти успіху.

Тімоті Ферріс, «Як працювати по 4 години на тиждень»

Ні, в книзі не буде інструкції, яка допоможе заробити за 4 години стільки ж, скільки і за тиждень. Але автор знає свою справу і розповідає про те, як налаштувати свою професійну й особисте життя на потрібний лад. Це копітка робота над собою, і Ферріс полегшує завдання, звертаючи увагу на ті моменти, якими потрібно зайнятися в першу чергу.

Керол Дуек, «Гнучкий свідомість. Новий погляд на психологію розвитку дорослих і дітей »

Книги з психології - це завжди захоплююче. Автор працює психологом в університеті Стенфорда і бачила чимало цікавих особистостей. На думку автора, молода людина в сучасному світі може домогтися абсолютно будь-яких результатів, головне - бути впевненим в успішному результаті справи. Книга оповідає про те, що прагнення до успіху і вміння працювати над собою коштують набагато більше, ніж вроджені інтелект і таланти. Більш того, ці фактори можуть перешкодити на життєвому шляху, якщо застосувати їх неправильно.

Сьюзан Кейн, «Інтроверти»

У світі існує міф, що найважливіші посади може отримати тільки екстраверт. Щоб домогтися успіху, нібито обов'язково бути сорочка-хлопцем, спілкуватися з усіма відразу і бути загальним улюбленцем. А інтроверти, які вважають за краще усамітнення і спокій, як ніби залишені на узбіччі цієї дороги. Сьюзан Кейн в корені не згодна зі стереотипом і наводить свої докази того, що інтроверти можуть виконувати свої обов'язки нітрохи не гірше, а то і краще екстравертів.

Ден Аріелі «Передбачувана ірраціональність»

Бізнес - це не тільки знання кон'юнктури ринку та виявлення графіків. Це розуміння покупця, співробітників, партнерів, всіх людей. Ден Аріелі розуміє це як ніхто інший і пропонує своїм читачам заглибитися в пізнання поведінкових факторів людини. У книзі він розповідає про особливості нашої поведінки: наприклад, чому люди люблять відкладати справи і чим керуються при здійсненні покупок.

Стівен Кові, «7 навичок високоефективних людей»

Виходячи з назви, можна припустити, що автор книги розповідає про 7 ключових факторах, які дозволяють людині підвищити ефективність. Так і є, і книгу, написану в 1989 році, купили більше 30 мільйонів людей. Книга буде корисна не тільки для підприємців, так як містить ряд рад, які можуть стати в нагоді і в повсякденному житті. Кожна глава книги розповідає про один важливий навику, способі його розвитку і застосування в майбутньому.

Майкл Люіс, «Покер брехунів»

Автор книги в 80-х працював в інвестиційній компанії і починав стажистом. Незабаром він доріс до торговця цінними паперами. Він розповідає про виворіт Уолл-Стріт того часу, передаючи інформацію без прикрас. Хоча ця література і вважається документальної, читати її так само цікаво, як і художню. Критики визнали книгу «безсоромною», але це робить її тільки більш захоплююче. В цьому році книзі виповнилося 10 років - відмінний привід познайомитися з нею.

Клейтон Крістенсен, «Стратегія життя»

Автор книги закінчив Гарвардської школи бізнесу в 1979 році. Тоді юні випускники були сповнені надій і впевнені в своєму світлому майбутньому. А через чверть століття виявилося, що не для всіх майбутнє виявилося таким уже безхмарним. Хтось не зміг налагодити особисте життя, у кого-то кар'єра пішла прахом, і мало хто залишився дійсно задоволений життям. Автор вирішив провести власне дослідження і з'ясувати, чому у людей з однаковими можливостями доля складається абсолютно по-різному.

Бенджамін Грем, «Розумний інвестор»

Багато фінансистів зізнаються - книга допомогла їм в корені змінити своє ставлення до інвестицій. «Розумний інвестор» розкриває безліч понять, описує процеси і надає рекомендації, і все це цікавою мовою, з безліччю історій і прикладів. Обов'язкова до прочитання не тільки людьми, які подумують про початок інвестиційної діяльності, а й досвідченими інвесторами.

David Whyte, «Crossing the Unknown Sea»

Важливою відмінністю цієї книги є те, що в центр виставлені не особистий світ людини, і автор не рекомендує сприймати роботу як гру. Ні, Девід Уайт вважає, що робота на кшталт плавання в морі, про який нічого не відомо. Постійно доводиться контактувати з оточенням і зовнішнім світом, новими людьми і організаціями. Також Уайт дає поради по налагодженню цих контактів і усунення деяких змінних в цьому морі. Ця книга допоможе зрозуміти, чи правильне місце роботи ви вибрали, а якщо немає, то зорієнтувати, в якому напрямку варто рухатися далі.

Уолтер Айзексон, «Стів Джобс»

Це біографія людини, який подарував людству безліч цікавих ідей. Але крім футуриста, геніального винахідника і натхненника, у покійного керівника Apple була й інша сторона. Це був підприємець, з яким було складно знайти спільну мову, і Айзексон докладно і барвисто описує обидві сторони медалі.Как вийшло, що Джобса звільнили з його власної компанії? Як йому вдалося повернутися і добитися таких успіхів? «Стів Джобс» дає вичерпні відповіді на ці та інші питання.

Джеймс Альтушер, «Вибери собі»

На відміну від інших книг цього жанру, орієнтованих в більшості випадків на підприємця або того, хто прагне ним стати, твір Альтушера акцентується на людях, які працюють під чиїмось керівництвом. Автор намагається донести, що це не завжди погано і можна отримувати задоволення і від такої роботи. Головне - правильний підхід і прагнення до досягнення своєї мрії.

Едвін Кетмелл, «Корпорація геніїв»

Автор книги є одним із засновників студії Pixar і розповідає про те, яку важливу роль в житті будь-якої людини відіграє творчість. Самовираження однаково важливо в будь-якій професії, але деякі люди соромляться цього. І абсолютно даремно. Автор вважає, що творче мислення обов'язково в будь-якій сфері.

Ермінь Ібарра, «Дій як лідер, думай як лідер»

Автор книги впевнена, що немає універсального способу стати успішним лідером, і все залежить від колективу і його цілей. Проте, існує загальний набір рад, які допоможуть особистості сформувати в собі лідерські якості та успішно застосувати їх. Саме цьому і присвячена книга Ермінії.

Малкольм Гладуелл, «Переломний момент»

Відомий журналіст аналізує механізм поширення контенту, і розповідає читачеві про свої висновки. Наприклад, чому певна інформація залишається незатребуваною, а інша починає поширюватися з величезною швидкістю. Книга побачила світ ще в 2002 році і до цих пір представляє цінність і є актуальною для читача.

Міхай Чіксентміхайі, «Потік»

Люди прагнуть стати щасливими, але далеко не кожен розуміє, що таке щастя, як воно працює. Психолог з США, який написав цю книгу, ділиться своїми спостереженнями. Згідно з його теорією, щастя полягає в постійному самоконтролі, розумінні себе і свого оточення, а також в усвідомленні цінності кожного миті і вміння радіти дрібницям.

Роберт Каро, «The Power Broker»

Люди, які не розуміють як легко ними можуть маніпулювати впливові люди, стають найлегшою здобиччю для них. Особливо це помітно в біографії Роберта Мозеса, відбудували Нью-Йорк. За цю книгу автор отримав Пулітцерівську премію, і книга була названа однією з кращих біографій 20 століття.

Даніелла Лапорт, «Розпали вогонь!»

Дивовижний вітвір, Пожалуйста змушує читача заново поглянуті на своє оточення и перестаті переоцінюваті его Вплив. Автор книги вісловлює мнение, что только людина відповідальна за ті, Яким ВІН сформувався, и звінувачуваті або дякувати своє оточення - нерозумно и безглуздо. Ще одна важліва думка книги - НЕ обов'язково пріслухатіся до очікувань других людей и ВІДПОВІДАТИ Їм, щоб добиться успеха.

Кожна людина, небайдужа до свого щастя, прагне досягти успіху і гармонії з оточуючими, повинен прочитати ці книги до 30 років. Це допоможе краще зрозуміти не тільки себе, а й інших людей, отримати важливі для бізнесу і роботи уроки, зрозуміти, як влаштовані деякі речі, навчитися краще розподіляти свій час і сили. Адже без розуміння принципів роботи бізнесу, відносин і економіки далеко не заїдеш. Самовдосконалення - це дуже важливо, тому потрібно періодично пропонувати їжу для розуму, щоб постійно розвивати себе як учасника соціуму, підприємця і особистість.

Прохожий
21-03-2019 в 12:32:43
Не все книги хороши. Почему? Да потому, что они отрывают от действительности и человек становится машиной для зарабатывания денег. Лично знаю людей, которые подсели на это сомнительное чтиво и изменились в худшую сторону - просто перестали быть людьми. Принцип их жизни "Ничего личного - только деньги! Деньги - смысл моей жизни! Больше денег!"
Вадим
02-04-2019 в 18:01:12
Книги хорошие, собрано самое лучшее на мой взгляд. Доступно пишется. Информация полезная.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором