• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

5 порад керівникові про рішення конфліктів

28.02.2019

Іноді в колективі виникають різні суперечки і інші конфліктні ситуації. Керівнику впоратися з такою проблемою непросто. Адже він і сам іноді важко може стримати свої емоції.

У нашій країні конфліктні ситуації є навіть не надзвичайною подією, а цілком нормальним явищем. В умовах робочої обстановки пристрасті час від часу сильно розпалюються. Багато співробітників люблять посперечатися, доводячи іншим свою точку зору. Іноді конфлікти розпалюються навіть через дрібниці, а загасити їх не так просто. Такі розбіжності всередині колективу тривають роками.

Але ж на роботі люди проводять чимало часу. Напружена психологічна обстановка погано впливає на нервову систему і негативно відбивається на робочому процесі.

Ось кілька порад для керівника колективу, які допоможуть впоратися з такою проблемою.

Стресові фактори. Коли робочий процес йде в темпі і не можна допускати помилок, співробітники знаходяться в постійному стресі. Тому завдання керівника полягає в тому, щоб не створювати для них додаткові незручності, не обмежувати їх непотрібними рамками. Адже дотримання різних правил і формальностей теж забирає сили і може знизити ефективність роботи.

Зрілість співробітників. При відборі співробітників важливо звертати увагу на їх психологічну зрілість. Це не означає, що їх вік повинен бути від сорока і вище. Важливо, щоб кожен працівник міг прийняти рішення і зробити свою роботу самостійно. Якщо в колективі будуть «діти» і «батьки», результативність роботи значно знизиться. Самостійність і зрілість кожного - це запорука нормальних відносин і ефективного робочого процесу. У будь-якому випадку, інфантильних людей приймати на роботу не варто.

Амортизація негативу. Всі звинувачення і різні негативні ситуації, які виникають між співробітниками або з боку замовників, необхідно амортизувати. Замість того щоб стежити за розвитком конфлікту, краще відразу ж використовувати прийоми амортизації. Для цього необхідно прийняти точку зору супротивника, а потім порожні звинувачення перевести на реальні мотиви. Наприклад: «Ти не здатний впоратися з простою роботою». У відповідь має прозвучати: «Згоден, але з якою саме роботою я не здатний впоратися?» За подібним розмовою повинна послідувати більш конструктивна критика, яка приведе до вирішення проблеми. Але важливо розуміти, що такий прийом подіє лише в тому випадку, якщо людина зріла і адекватний.

Безпечний вихід негативу. Сьогодні в офісах різних компаній обладнані спортивні зали з тренажерами. Фізичні навантаження прекрасно допомагають позбутися від агресії. Це допоможе впоратися з негативом і керівнику, і всім співробітникам. Якщо організувати зал в офісі можливості немає, можна придбати для працівників абонемент в спортзал.

Рішення конфліктів і проблем. Повністю обійтися без розбіжностей і проблем на роботі не вийде. У колективі часто виникають суперечності чи конкуренція. Але всі ці конфлікти можна пустити на самоплив, що зробить обстановку ще більш напруженій, а можна намагатися вирішити. Завдання керівника не тільки в якісній організації роботи, а й в тому, щоб виявити що виникають серед співробітників проблеми і розбіжності. Для цього потрібно налагодити з підлеглими досить довірчі відносини, звертати увагу на їхні розмови. Важливо навчитися виявляти і вирішувати конфлікти. Наприклад, можна завести ящик для анонімних пропозицій і скарг, час від часу розбирати їх на загальних зборах.


Користуючись цими порадами, кожен керівник зможе зробити обстановку менш напруженою, а робочі процеси стануть ефективніше.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором