• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

5 уроків для підприємця з гри "Монополія"

03.04.2019

«Монополія» - дитяча гра, яка, як написано на самій упаковці, «вчить підприємництва». Вона досить складна, правила стануть цілком зрозумілі після декількох годин гри. Попри те, що це заняття для маленьких, дорослі люди теж можуть почерпнути для себе якісь ідеї, граючи в неї. Наприклад, Іван Дробишев, успішний піар-менеджер і бізнесмен, обожнює грати в цю гру. Він відповідає на питання, чому дорослі можуть навчитися:

«Монополія» - моя улюблена гра дитинства і залишається нею досі. Зовсім недавно я був в заміському будинку. Випадково побачив, як знайомі грали в цю гру з великим азартом. Чому ж вони це роблять? Я думаю, що це через те, що гра повторює життєві ситуації, які спрощені. Це приносить величезне задоволення, коли їх вирішуєш.»- говорить Сергій Дробишев.

Основні бізнес-ідеї, які можуть знадобитися у житті на думку бізнесмена.

1. Звертайте увагу на час. Він може зіграти на руку, якщо вміти ним користуватися.

На прикладі «Монополії» будь-який, навіть новачок, розуміє, що отримати всі вулиці і можливості в цій грі можна тільки, якщо ти випередиш усіх. Але при цьому потрібно не забувати зберігати темп, взятий з самого початку. Якщо приймати тактику «відсиджування», то трапиться така ситуація, коли ти відстаєш від конкурентів. У результаті відбудеться втрата майна та поразка.
Також і в житті: усі найуспішніші рішення приймаються дуже швидко. Досягнення успіху не означає повну зупинку в діяльності. Не потрібно гальмувати амбіції, не переставайте самовдосконалюватися.
Звичайно, часто буває, що люди мають різний стартовий капітал знань та засобів. Це може здатися несправедливим, але важливо не те, скільки у тебе можливостей, а як ти їх застосовуєш. Перемагає той, кому щастить у самому кінці...

2. Звертайте увагу на всі інструкції

«Монополія» - одночасно складна і проста гра. Вона має цілий буклет, що складається з п'яти розворотів з двох сторін лише з правилами. У реальному бізнесі цих правил набагато більше, а інструкції просто немає. Люди обмежуються лише юридичними законами, а досягають успіху своєю головою. Тому всі тонкощі пізнаються з досвідом. Ви легко будете їх помічати та ловити удачу, тільки якщо не робите зайвих «кроків», уникаєте «штрафів», чи не потрапляєте у «в'язницю».
Звичайно, можна спробувати піти легким шляхом шахрайства. Але це лише здається так просто. Насправді ж це призводить до втрати поваги в оточення, а далі - до повного провалу. Набагато надійніше буде знаходити законні лазівки та пільги. Їх виявиться дуже багато, якщо гарненько пошукати.

3. Удача часто не є важливим фактором успіху, іноді вона не вирішує взагалі нічого.

Часто в «Монополії» можна почути від своїх суперників фразу, що везіння - ключ до перемоги. Хід на чужу вулицю, випадкові штрафи та потрапляння до в'язниці залежить від ймовірності.
Схожі висловлювання можна зустріти й у житті. Але насправді удача не дозволяє перемагати. Так, вона може зіграти на руку, але це відбувається дуже рідко, майже ніколи. Все залежить від умінь, досвіду і кмітливості. «Удача - відношення» - як говорилося в рекламі однієї з компаній, що випускають алкогольну продукцію.

4. Не мовчіть, проявляйте ініціативу самі, будьте активні.

Завжди, коли є можливість отримати більшу вигоду, робіть це. У вашого суперника є необхідне вам спорудження, спробуйте вмовити його, запевнити, що воно не потрібно йому. Неважливо, що можливо з першого разу у вас не вийде це зробити. Є ще й інші гравці. Рано чи пізно ви досягнете свого, і зможете набрати досвід в переговорах, який стане в пригоді в інших ситуаціях крім самої гри.

У багатьох людей така психологія, що їм легше промовчати, ніж щось висловити. А тим більше домовитися, влаштувати суперечку при необхідності, дуже складно. Але це не вроджена навичка, їй потрібно навчатися роками. «Монополія» - це якраз така гра, де ці вміння можна «прокачати». Пам'ятайте головне правило, які виробили вчені ще в Гарвардській школі: вигравати в обміні повинні обидва, навіть у тому разі, якщо лише один може отримати вигоду. Ця система переговорів отримала назву «win-win». Враховуйте інтереси обох сторін і не втрачайте повагу інших людей.

5. Вчіться рахувати, беріть до уваги ціну та вартість

У «Монополії» перемога у того, хто зміг викупити все. Тому будь-яку вулицю, нерухомість, штрафи необхідно порівнювати зі своїми наявними коштами та співвідносити, прогнозувати для оцінки та розвитку активу. Випадковий розрахунок - це як покладатися на удачу. А перед цим ми вже розбирали, чому везіння не так важливо. Тим більше це не допоможе, якщо ваші суперники вміють рахувати та порівнювати.

Новачки помилково вважають, що у грі найпрестижніші вулиці ті, які коштують дорожче інших. Але це неправильно з кількох причин. По-перше, їх окупність дуже низька на старті, що може привести до швидкої поразки від тих, хто купив вулиці дешевше, зберігши при цьому велику суму. По-друге, їх лише дві, а отже шанс потрапити на них дуже низький.
Ще одна поширена помилка - це безконтрольна розтрата всіх грошей. Багато гравців на старті намагаються викупити всі вулиці. У результаті у них не залишається грошей на поліпшення, і вони не отримують ніякого доходу. Такі гравці навіть не здогадуються, що можна закласти непотрібну власність. Так й у житті: підприємці намагаються охопити всі галузі, купуючи все, потрібне і не потрібне. Після цього, вони скаржаться на те, що у них немає ніякого капіталу і бачать причину не у собі, а в інших. 
У кінці гри визначається переможець. Як розповідає Сергій Дробишев, він з дитинства часто програвав. Через це сильно засмучувався і кидав грати далі. Але постійно повертався знову і знову, тому що хотів випробувати задоволення від самого процесу. Те ж саме відбувалося і в житті. В університетські роки він постійно провалювався в створенні бізнес-проектів, стартапів. Але зараз, озираючись у минуле, Сергій розуміє, що ці поразки - відмінний урок, можливо цінніший за перемоги. Вони дозволяли йому оцінити всі неправильні рішення, які він прийняв, та проаналізувати, щоб у майбутньому цього не повторити.

Сергій Дробишев - не єдиний, хто знайшов взаємозв'язок між цією настільною грою та реальним підприємництвом. Джекі Самерс розглядає «Монополію» як наочний приклад економічної нерівності, попри те, що гравці починають з однаковою сумою фінансів. Ще бувши дитиною, він зміг виділити три трюки, що дозволяють здобути перемогу. Вони сильно відрізняються від тих п'яти рад. Перший трюк пов'язаний з успіхом. Самерс приділяє йому величезне значення. Звичайно, він не дає інструкцій як збільшити шанси на успіх. Але якщо це трапляється, то необхідно бути готовим. Випадання щасливого числа часом досить для прийняття важливих рішень. Тому необхідно вчасно не розгубитися.

Також економіст звертає увагу на укладання угод. Обмін повинен бути взаємовигідним, тобто на користь іншої людини. Він зазначає, що на старті це необхідно робити для подальшого розвитку. Доброзичливі гравці менше звертають увагу на дивні рішення свого суперника. Це найкоротший шлях до перемоги.

І третій трюк - підтримання рівноваги між активами та ліквідністю. Необхідно зберігати баланс в покупці нерухомості, вулиць, додаткових будинків і накопичення готівки. У першому випадку надлишки не дають виплатити кредиторам оренди, заплатити штрафи. Доводиться витрачати ходи на закладання непотрібної нерухомості, яка навіть не приносила дохід весь цей час. У другому випадку відсутня можливість генерування пасивного доходу. Внаслідок цього, відставання від інших гравців і вибування з гри.

Все це дозволило Джекі, бувши ще дитиною, стати справжнім тираном на поле. Як він сам згадував, «члени сім'ї відмовлялися зі мною грати. Їм це було нецікаво ».
Всі ці підходи можна застосувати й у реальному житті, не тільки в теорії, а й на практиці. Правильне їх чергування і застосування веде до ще більшого успіху в матеріальному і фінансовому плані.

Екатерина
22-04-2019 в 18:44:38
Очень нужные выводы! Мы недавно подарили ребенку монополию, играем с удовольствием всей семьей. Тот, кто бесконечно скупает вcе улицы, в итоге тратит все свои деньги, не имея возможности вкладываться в развитие своих участков. Поэтому правильные советы здесь, их можно и уроками назвать. Тренируйтесь в игре, а потом переносите опыт в реальную плоскость.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті