• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

6 (не)смертних гріхів підприємця

07.02.2020

Кожен з нас рано чи пізно стикався з проблемами у бізнесі. Часто, не витримуючи відповідальності та напруги, підприємці здаються. Проаналізуймо, чому так відбувається та спробуємо знайти варіанти, як виправити ситуацію.

Очікування швидкого результату

Одна з головних пасток бізнесу - впевненість, що раз ідея гарна, то вона блискавично злетить та вже на перших порах почне приносити прибуток. На жаль, на практиці так майже ніколи не відбувається. І це зовсім не означає, що бізнес невдалий. Просто на його розвиток, в залежності від сфери та інших особливостей, може піти кілька років! Крім того, уявлення про виторг на початку може бути надто оптимістичними. Краще одразу налаштовуватися на реалістичну картинку, закатати рукава та працювати, поки ситуація повністю не стабілізується.

Застрягання у минулому

Страх перед майбутнім, опір змінам, зациклення на зроблених помилках - головні вороги бізнесу. Адже будь-який бізнес - це крок у ногу з часом, а у сучасному світі все дуже швидко змінюється. Майбутнє криє в собі не лише ризики, але й можливості, а страх перед невдачею лікується спрагою успіху! Крім того, навіть якщо вас спіткає невдача - це зовсім не сигнал до відступу, а також нова можливість. Наприклад, придумати якесь геніальне антикризове рішення або повернути вектор зовсім в іншу сторону. Не думайте, що ваші проблеми унікальні - пошукайте підказки у друзів, знайомих, в спільнотах соціальних мереж. Напевно хтось вже пережив подібне та може допомогти вам заглянути в майбутнє, відштовхнувшись від того, що є на даний момент.

Слабкість та невпевненість у собі

Коли ви відчуваєте слабкість та невпевненість, це означає, що ви втратили орієнтири та не уявляєте собі всіх своїх можливостей. Перше, що необхідно зробити, це нагадати собі про свої цілі, прагнення, плани й мрії. Можливо, переглянути їх та змінити пріоритети. Це нормально, коли з часом вони змінюються. Так, нам завжди є що втрачати. Але дуже важливо тримати фокус на тому, що ми можемо отримати. Якщо вас долає хандра, терміново перестаньте жаліти себе та визначте свої сильні сторони (ось побачите, ще виявиться, що їх набагато більше, ніж слабких). Випишіть їх на папері та повторюйте частіше собі й іншим в бесідах. Наприклад, якщо ви сильні в аналітиці, так і кажіть: "Я добре аналізую, можливо, краще за багатьох інших". Розглядайте це не як хвастощі, а як тренінг впевненості в собі.

Бажання зняти з себе відповідальність

Людина слабка, думаємо, ви це знаєте. Іноді так хочеться зняти з себе тягар відповідальності та перекласти на когось іншого! Згадайте, як часто ми чуємо (а то й вимовляємо) фрази на кшталт: "В нашій країні неможливо займатися бізнесом, його душать". "Ці конкуренти - монополісти тиснуть на кожному кроці". "Як можна щось планувати наперед, коли у нас так погано працюють закони" Пам'ятайте: світ нічого вам не зобов'язаний. Все, що ви хочете отримати, ви можете зробити самостійно. Просто тримайтеся своїх цінностей та орієнтирів, і ви обов'язково займете свою нішу в величезному бізнес-морі.

Недобросовісні співробітники

Буває так, що довго покладаєшся на людей, яким повністю довіряєш, а вони бах! - і несподівано зраджують. Переходять у команду конкурентів, прихопивши з собою ваші дані, наприклад. Це може сильно підкосити керівництво, особливо, якщо відбувається паралельно з іншими катаклізмами: застій, продажі падають, люди масово звільняються або не справляються з обсягом роботи ... Безумовно, досвід гіркий, але дуже потужний: жодна біда не навчить так добре розбиратися в людях, як зрада. А робота керівника - це в основному, робота з людьми. Так що "відплакали" й рухаємося далі!

Фізичне та емоційне перевантаження

Вигорання - один з найпоширеніших недугів підприємця. Не думайте, що ви - безсмертний поні, це ілюзія. Обов'язково робіть паузи на відпочинок, займайтеся своїм здоров'ям та саморозвитком, приділяйте достатньо часу сім'ї та усамітненню, делегуйте обов'язки. А ще краще - автоматизуйте ваш бізнес за допомогою програми Торгсофт, подарувавши собі можливість контролювати процес без відриву від відпочинку та заощадивши величезна кількість часу.

І на останок…

У нашій компанії теж були нелегкі часи, наприклад, 2014 рік. На той момент відчутно скоротився ринок, адже багато клієнтів перебували у східній частині України. Багато підприємців закрили свій бізнес. Хто був трохи сильнішим - зумів відновити підприємство в новому місті. Проте, філософія адаптивності компанії дозволила у стислий термін переорієнтуватися та "зібрати всі сили в кулак". Той непростий період зробив нас сильнішими, і ми почали новий виток розвитку.

Так що сміливо можемо констатувати: ніколи не можна опускати руки! Не здавайтеся й будьте успішними!


Ваш Торгсофт 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором