• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

7 хитрощів, що дозволяють спати, скільки потрібно

17.01.2019

Кращий спосіб залишатися бадьорою і активною людиною - зробити зі сну насолоду, а не рутину. Дослідник природи сну з Центру інтегративної медицини Університету Арізони Рубін Найман вважає, що люди даремно сприймають сон як рутинне, буденне заняття на кшталт чищення зубів. Вони вважають своїм обов'язком поспати 7 або 9 годин, на час відключитися від реальності. Їм сон здається чимось непотрібним, схоже апендикса.

Деяким персонам все ж вдається змінити ставлення до сну. У них є свої секрети по перетворенню нічного відпочинку в задоволення. Що вони роблять для цього?

1. Розуміють цінність сну

Швидкі фази сну дозволяють зібратися з думками. Найман запевняє, що навик сновидінь має величезне значення для творчих можливостей, для роботи пам'яті. Люблячі сон особистості намагаються усвідомлювати сенс снів, запам'ятовують їх. Вони знають, як багатозначні бувають нічні марення. У них відображаються різні шари підсвідомості, тому їх і цінують. Записуючи і обдумуючи такі історії з прихованих шарів психіки, можна краще зрозуміти себе, свої відносини зі світом і близькими людьми.

2. Готуються спати

Йти в ліжко слід в спокійному, хорошому стані, без тривог і подразнень. Якщо не виходить відмовитися від емоцій, треба зайнятися тим, що допоможе заспокоїтися. Можна просто посидіти в темряві або зайнятися медитацією. Найман вимикає світло о 10 годині вечора. А готується до сну за півгодини до цього, іноді і за годину. Такий період часу достатній для позбавлення від стресу і розслаблення.

Треба налаштуватися на відпочинок, щоб краще виспатися!

Тут годиться метафора авіалайнера або спорткара. Чим більше швидкість, тим довше гальмівний шлях. Літаки не можуть обходитися без довгої злітно-посадкової смуги на кілька сотень метрів. Чим активніше пройшов день, тим більше часу треба на те, щоб прийти в себе і переключитися з гармидеру повсякденних справ на спокійний відпочинок.

Поступове заспокоєння і розслаблення, що переходить в розслаблений сон, дуже корисні для організму.

3. Повільно прокидаються

Ранкова дрімота особливо приємна. Це розуміють всі, інакше не було б анекдотів про перекладений 15 раз будильник. Треба давати собі можливість затриматися в цьому чудовому стані на кордоні сну і неспання. У цей момент сни змішуються з реальністю, а все, що відбувається ззовні, накладає свій відбиток на образи, які в них виникають.

Слід ставити ніжну, солодку мелодію на будильник, щоб прокидатися повільно. Два дзвінка через певний проміжок часу допоможуть піднятися з ліжка не відразу, дадуть насолодитися ранковою дрімотою.

4. Втомлюються по-справжньому

Засновниця мережі The Bedtime Network Ліза Меркурио обожнює міцний сон. А щоб виспатися, їй доводиться вимотувати себе спортивними тренуваннями. Вона бере активну участь в марафонах, після яких бачить чудові сни.

Фізичні навантаження допомагають швидко і запросто заснути, заспокоюють і позбавляють від заважаючих емоцій.

Іноді сон не може прийти до людини тільки тому, що він провів день в млості, нічого не робив. Якщо немає втоми, організм не бажає перемикатися на відпочинок.

5. Знають вірні засоби

Таблетки для сну або заспокійливі пігулки не є ідеальним рішенням за часів безсоння. Можна замінити їх продуктами, що містять мелатонін. Так називають гормон сну, який дає тілу сигнал про те, що пора спати.

Рівень мелатоніну підвищується природним шляхом в темний час доби. Але не завжди доводиться засинати і прокидатися в повній темряві. Тому вживання мелатоніну в складі улюблених страв допомагає швидше заснути.

6. Дозволяють собі ночі без сну

У кожної людини бувають моменти в житті, коли внутрішня тривога або переживання не дають заснути. Їх можна замінити прекрасним фільмом або цікавою книгою.

Пізні вечері з сім'єю або друзями і інші події теж не налаштовують на те, щоб поспати. Варто спокійно сприймати такі періоди. Безсонні ночі бувають у всіх. Недолік сну можна заповнити днем ​​або виділивши більше часу на сон наступної ночі.

7. Знаходять на себе час без шкоди для відпочинку

Найчастіше дорослі люди пізно йдуть в ліжко через бажання виділити час на особисті справи. Після робочого дня складно викроїти годину-другу на домашні клопоти або улюблені хобі. Доводиться жертвувати сном заради фільму або книги, яку давно хотілося прочитати.

Для якісного і приємного сну треба поміняти до нього своє відношення. Нічний відпочинок повинен стати важливим пріоритетом в житті, не слід нехтувати ним заради інших справ, інакше в житті запанує хаос. Спроби робити щось за рахунок відпочинку призводять до того, що в інші дні виникає непереборне бажання заснути раніше. А деякі люди навіть засинають в кріслі біля телевізора або на жорсткому сидінні електрички. Довго жертвувати сном заради цікавих задумів ні у кого не виходить.

Анна
14-03-2019 в 09:35:42
Мне очень помогает быстро уснуть небольшая уборка перед сном, не больше получаса. Я трачу силы на это, устаю и иду спать. А на утро просыпаюсь, все чисто и красиво, таким образом я убиваю сразу двух зайцев)

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором