• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Бізнес на канцтоварах: що купуватимуть батьки школярів у 2021 році

07.08.2021
Biктopiя Пaщeнкo
Biктopiя Пaщeнкo

Редактор

Шкільний сезон: як передбачити купівельний попит?

Що роблять прозорливі батьки в липні? Починають готуватися до майбутнього шкільного сезону.
 
Прогнози такі: у зв'язку з вакцинацією та загальною втомою від домашнього навчання, у 2021 році діти активно підуть до школи. З великим ентузіазмом до школи готуватимуться радісні батьки.
 
Підготовка до шкільного сезону починається вже зараз, тому що попит на канцтовари поки невеликий, а ціни в магазинах ще не підняли. У зв'язку з цим батьки готові витратити більше грошей на канцтовари.
 
За даними CNBC близько третини споживачів в липні вже почали готуватися до майбутнього навчального року, ще третина планує закупівлі в серпні. Пік черг запланований, як завжди, на 30-31 серпня — це частина нашого менталітету.

Канцтовари з Genshin Impact

Як власникам магазинів підготуватися до шкільного сезону 2021?

Оновити асортимент

Цільова аудиторія в магазині канцтоварів — діти. Саме вони формують тренди. Виробники та постачальники канцтоварів влучно реагують на попит та пропонують найбільш популярні принти в цьому році.
 
Канцелярія — це емоційні покупки: дітям подобаються стильні речі, а не практичні. Звертайте увагу на те, що зараз подобається дітям. Переглядайте ТОП-и на Розетці. Відстежуйте тенденції на amazon, tiktok, pinterest: попит коливається від набору канцелярії з єдинорогом до зошитів і рюкзаків з 2D персонажами з Genshin Impact.

Класичний одяг для школярів
 
Не варто забувати про тих, хто платить гроші та любить обирати товар замість свого чада — про ініціативних батьків: в асортименті товару передбачте сегмент з класичними формами, стриманими кольорами. Окрему увагу бюджетним товарам, що мають попит саме у батьків.
 
Канцтовари — це про відчуття: подивитися, помацати, доторкнутися. Для форсування продажів виділіть тестові екземпляри: розпакуйте блокнот, щоб клієнти могли його уважно розглянути. Запакований товар продати важко: його не можна чіпати, у блокнотів і зошитів оцінити лініюванням та якість паперу.
Демонстраційний товар в кінці сезону можна продати за собівартістю — для покупця це буде хороша знижка, або передати на благодійність.

Набори для школярів

Товари для школярів на очному навчанні

Класичний шкільний набір для молодших класів: зошити в клітку і лінійку 12 аркушів, обкладинки та тека для зошитів, кулькові сині ручки, простий олівець, пенал, точилка, лінійка, ластик, альбом для малювання, кольорові олівці, акварельні фарби, пензлики, кольоровий папір і картон, ножиці, клей, пластилін і дошка для пластиліну.

Тут буде доречним режим комплектації товару: зберіть комплекти для школярів по класах і пропонуйте батькам готове рішення. Про те, що буде потрібно в новому навчальному році та в якій кількості, можна дізнатися в найближчій школі вашого району — таким чином, ви отримаєте максимальну влучність та високий попит на комплекти.
 
Не забудьте включити в асортимент маски та антисептики.

Товари для школярів на віддаленому навчанні

Товари для школярів на онлайн-навчанні

У 2020-му році у продавців канцелярії з'явилася нова аудиторія: школярі на віддаленому навчанні. На відміну від звичайної школи, для онлайн-навчання вимоги інші: замість зошитів потрібно видруковувати бланки, немає претензій до розміру зошитів, не потрібні обкладинки, щоденники, рюкзаки та пенали, спортивні костюми, комплекти для праці.
 
Але незамінними в онлайн-навчанні залишаються недорогі ноутбуки, доступні вебкамери, гарнітури — навушники з мікрофоном, мишки, контурні карти, електронні книги або планшети, принтери та папір, якісні планери, скетчбуки, хороші ручки та олівці (вони не губляться, як у класі).
 
Як батьки, як правило, обирають ноутбук? Для навчання, але щоб не для ігор. Запропонуйте пару варіантів на вітрині. Якщо покупця ноутбуки в магазині не влаштують, домовтеся з постачальником та продемонструйте в каталозі моделі ноутбуків з доставлянням «на завтра».

Як мотивувати покупців готуватися до навчального року?

Щоб покупці не товпилися в чергах та не відчували стрес, мотивуйте готуватися до навчального року вже зараз.
 
Підтримуйте комунікацію з аудиторією:

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Щоденники, блокноти, ручки (@dmagazin)

Канцелярія — товар, який можна фотографувати та демонструвати нескінченно, вона не втрачає актуальності, а лише зменшує темпи продажів в кінці навчального року. Проведіть ABC XYZ аналіз, встановіть мінімальний залишок товару в магазинах, щоб не прогадати з закупівлею та до-замовленням. В кінці сезону міняйте акценти, перемикайте увагу на поціновувачів та творчих людей — більше товарів для творчості та дозвілля.

Безпека в магазині канцтоварів

Влітку відчувається певна розслабленість і люди, не маючи можливості навесні відвідувати магазини, зараз роблять це із задоволенням. Це свідчить про те, що відвідуваність торгових точок буде вище. За даними CNBC майже 60% покупців прийдуть за канцтоварами в магазин самостійно.
 
Оскільки магазин канцтоварів — «контактний», розставте антисептики, пропонуйте відвідувачам ними скористатися. Як правило, люди соромляться або забувають про них.
 
Регулярно обробляйте кошики для покупок.
 
Якщо дозволяє бюджет, можна встановити в магазині очищувачі повітря. Це турбота про покупців: відчуття безпеки мотивує клієнтів повертатися в ваш магазин.


Читайте також:

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором