• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як підготувати магазин до Чорної п'ятниці?

26.10.2022

Як підготувати магазин до Чорної п'ятниці | Торгсофт

Для успішних продажів на Чорну п'ятницю у 2022 році необхідні активна присутність в інтернеті та робота на випередження.

Як підготуватися до Чорної п'ятниці?


Мабуть, основна рекомендація – готувати магазин до Чорної п'ятниці потрібно вже зараз. Покупці налаштовуються на розпродажі на початку листопада, отже підприємцям потрібно включитися якомога швидше.
 
Покупці часто не довіряють акціям на кшталт Чорної п'ятниці, вважаючи їх вивертами маркетологів. Як зробити так, щоб клієнт не втримався й купив ваш товар?
 
Чорна п'ятниця у великих містах уже декілька років проходить з розмахом. Зараз ажіотаж суттєво зміститься на інтернет-магазини. 

 Чорна п'ятниця в Україні 

Коли буде Чорна п'ятниця?

Чорна п'ятниця 2022 року – це остання п'ятниця листопада, яка цього року припадає на 25 число і, як правило, стартує опівночі.
Оскільки підготовка до знижок на Чорну п'ятницю вимагає зусиль підприємців – розтягніть період акції на тиждень, наприклад, з 21 по 27 листопада, щоб встигнути задовольнити споживчий попит.

 Придумуємо акції 

Якщо в голову не приходять геніальні ідеї – ми зібрали для вас 30 найпопулярніших акцій для магазину.
 
Пам'ятайте, що покупці люблять реальні знижки на Чорну п'ятницю, а також прості та зрозумілі умови. Намагайтеся не мудрувати з формулюваннями й правилами.
Наприклад, «Ексклюзивний розпродаж на честь Чорної П'ятниці в Україні: прийди з сусідом, в чорному і з банкою морозива – отримай свої 50%» – це дуже складне формулювання: за сусідом ніхто не піде й в чорне одягатися не стане. Таким чином ви не зумисне знижуєте кількість чеків в дні розпродажів.

Популярні акції на Чорну п'ятницю

 • Класичні знижки на товар. Однак не переборщіть з розміром знижки, аби покупець не сприйняв, що розпродається щось не знецінене.
 • Купи один товар, на другий отримай знижку N% – хороша пропозиція для комплектів товару, допродажу товару з минулого сезону.
 • Купи один товар, другий – в подарунок. Цей варіант підійде, якщо у вас залишився залежаний товар або вам потрібно запустити в маси новий продукт.

Будь-яку акцію для Black Friday можна налаштувати в програмі обліку Торгсофт.

 Готуємо асортимент товарів зі знижкою 

Тенденції Чорної п'ятниці 2022 року, на відміну від минулих років, суттєво змінилися: враховуючи попит останніх місяців під час розпродажів у листопаді покупці звернуть увагу на електроніку, повербанки, акумулятори, теплий практичний одяг, туристичне приладдя, ліхтарики. 
Але якщо у вас товар з іншого сегмента, статистика не повинна вас зупиняти. На кожен товар завжди знайдеться свій покупець. Особливо, якщо ви даєте реальні знижки у Чорну п'ятницю. Найвигідніші покупки ті, які дійсно потрібні покупцеві: не всім потрібен новий смартфон, хтось бажає купити блокнот Moleskine, ортопедичний матрац або дриль.
Врахуйте, що великі знижки на неактуальний товар можуть не спрацювати (наприклад, купальники зі знижкою 80%). Щоб не розчарувати покупців, але при цьому залишитися "в плюсі", зробіть знижку меншою, проте на відомі бренди з високою націнкою.

Домовтеся з постачальниками

Не кожен підприємець може дозволити собі миттєво встановити великі знижки. Спробуйте завчасно домовитися з постачальниками про знижену закупівельну ціну на популярні та ходові товари вашого асортименту. Це буде вигідно для обох сторін: постачальник отримає велике замовлення, підприємець – більше продажів. Домовтеся з постачальниками про можливість швидкої доставки, щоб не створювати заздалегідь надлишок товару на складі.

Розділіть товар на категорії

Розділіть ваш товар на категорії, наприклад, «для чоловіків», «для жінок», «для людей з високим достатком», «дитяча група товарів». Все залежить від того, хто приходить у ваш магазин. Для кожної групи оцініть допустимий відсоток % знижки. Чим вужче будуть категорії, тим цікавіше можна маніпулювати знижками на Чорну п'ятницю. Наприклад, в магазині одягу Чорна п'ятниця може бути представлена ​​так: «Знижки на чоловічий одяг», «Знижки на жіночий одяг», «Знижки для дівчаток-підлітків 11-15 років», «Знижки на одяг для спорту» тощо.

Комплекти

Якщо ваша акція передбачає продаж комплектів, то швидкі продажі – ідеальний час продавати товари парами. Як правило, комплект складається з «ходового товару + сезонний товар», або «ходовий товар + залежаний товар або товар з минулого сезону». Таким чином шанс звільнити полиці значно вище.

 Привертаємо увагу 

Перш ніж почати витрачати гроші на оплату реклами, важлива порада: заведіть для цих цілей інтернет-карту. Таким чином ви зможете:

 • передати її реквізити посередникам, які будуть налаштовувати рекламу;
 • підтримувати баланс на карті виключно для оплати реклами й ні на гривню більше;
 • при необхідності швидко заблокувати карту без шкоди для особистих рахунків.

Щоб прорекламувати магазин в Чорну п'ятницю, вам знадобляться:

Контекстна та КМС реклама в Google для магазину

Контекстна реклама | Торгсофт

Замовте налаштування контекстної реклами. Якщо в налаштуванні реклами у вас немає досвіду – краще не ризикувати, некоректне налаштування може «з'їсти» багато грошей: 100$ за клік – це не жарт, а реальна історія з досвіду.
 
Налаштування реклами треба замовляти вже зараз, адже у PPC фахівців (фахівці з контекстної реклами) йде багато часу на коректний підбір ключових слів, налаштування кампаній, узгодження нюансів з власником бізнесу тощо.

Реклама у Facebook та Instagram

Реклама на Facebook | Торгсофт

Якщо у вас ще немає бізнес-сторінки в соціальних мережах – саме час це виправити.
Заповнення інформації інтуїтивно зрозуміле, та й соціальна мережа підкаже, що ще розповісти про ваш магазин.
 
Соцмережі люблять регулярність: намагайтеся робити публікації, як мінімум, раз у два-три дні. А перед Чорною п'ятницею підігрійте інтерес підписників розповідями про майбутні знижки. Креативні ідеї вітаються! Таким чином, кілька років тому, магазин «220 вольт» напередодні розпродажів запустив у блог та соціальні мережі свою співробітницю відділу продажів, яка назвалася Чорної П'ятницею: симпатична героїня вела акаунти, присвячені Black Friday та розповідала про тенденції розпродажів.

Налаштуванням реклами в Facebook та Instagram займаються таргетологи. Якщо ви націлені запустити рекламу на тривалий час – краще звернутися до фахівців.
Якщо плануєте прорекламувати свій магазин на період акції, то 2-3 години вам вистачить, щоб самостійно розібратися у налаштуванні реклами на Facebook. На відміну від Google, налаштування реклами в Facebook цілком доступне: якщо ви розібралися, як створити бізнес сторінку, то й рекламу зможете налаштувати самостійно. Головне у рекламі для Facebook та Instagram – якісні зображення з мінімумом тексту в форматі 16:9, 1:1 та 9:16 для історій.
Перевага Facebook у тому, що лише за 2$ на день ви отримуєте значне охоплення аудиторії: від сотень до декількох тисяч людей на добу.

Ведіть історії в Instagram, на Facebook та YouTube

У сторіз зручно показати будь-який з товарів, розповісти про нього з практичного боку. Є декілька видів історій для просування:

 • прямий ефір – трансляція у реальному часі, мабуть, найкращий на сьогодні спосіб залучити аудиторію;
 • написаний текст, розміщений на зображенні або фото товару – важливо зробити його простим та привабливим, а також відразу вказати ціну;
 • звичайне stories – просто фотографія або колаж з фото;
 • boomerang – короткі відео, які повторюються спочатку у прямому записі, а потім у зворотному і rewind – відео у зворотному перемотуванні;
 • суперзум – акцентування на якійсь деталі зображення за допомогою збільшення.

Найпростіший спосіб привернути увагу до акції

Проведіть масову розсилку по базі клієнтів. Вранці, у день початку розпродажів, надішліть смс покупцям. Пам'ятайте, що 1 смс може бути довжиною не більше 70 символів при наборі кирилицею або до 160 символів латиницею.

Текст СМС на Чорну п'ятницю може бути наступним:

 • «У Софіон Чорна п'ятниця! Знижки до 40%! ТРЦ Магелан, 3 поверх» – тут рівно 60 символів, не розженешся.
 • «Z 24 po 28 lystopada u Sofion startuye Black Friday! Znyzhky na ves modelnyy ryad palto ta sumok do 40%! Chekayemo vas: TRС Mahelan, 3 poverh. 044 255 55 55» – тут 156 символів, в одному смс можна вмістити набагато більше інформації.


За допомогою масової розсилки в Торгсофт та сервісу TurboSMS відправити повідомлення можна у Viber.

Вранці, в останній день Чорної п'ятниці повторіть розсилку з повідомленням про завершення акції.

Розмістіть інформацію про магазин на сайтах розпродажів Чорної п'ятниці

Розміщення інформації на сайтах розпродажів, як правило, платне.

Активні сайти розпродажів Чорної п'ятниці:

 • blackfridays.com.ua
 • black-friday.com.ua

Збережіть у Торгсофт контакти нових клієнтів, які прийшли у ваш магазин. При цьому, не ускладнюйте процес реєстрації: не змушуйте заради дисконтної карти заповнювати ПІБ, адресу, кількість дітей та іншу інформацію, якою ви швидше за все не скористаєтеся. Запропонуйте клієнтові біля каси зареєструвати віртуальну дисконтну карту в обмін лише на телефон та ім'я – це зручно, швидко й не створить чергу біля каси.

  

 Прикрашаємо магазин 

Необхідний мінімум в офлайн магазині – інформація біля каси про акцію та її умови. Також безпосередньо перед проведенням акції та у день Чорної п'ятниці можна роздрукувати флаєри та звернутися до послуг промоутерів.
 
Для інтернет-магазину, майданчика на Prom.ua замовте у дизайнерів рекламні банери. Також можна поставити на сайт таймер: «до Чорної п'ятниці залишилося...»


 
Оскільки Чорна п'ятниця – акція короткочасна, не варто сильно витрачатися на декорації. Одна цікава, проте стильна ідея може привернути увагу відвідувачів й без значних витрат. Головне – не забудьте про фасад офлайн-магазину або головну сторінку сайту.

 Доставляємо товари 

Вічна дилема в період свят – оперативна доставка товару. Black Friday – дні імпульсивних покупок, і клієнти хочуть отримати свій товар буквально «на сьогодні». Якщо доставка по місту – не нехтуйте кур'єрами, їх послуги доступні, а клієнт буде щасливий.
 
В той самий час у відділеннях Нової пошти та Укрпошти неминуче утворюються черги на відправку та отримання. Це велике навантаження на підприємців і їх співробітників, тому підготуйтеся заздалегідь. Запасіться пакованням, розподіліть обов'язки: на телефоні, інтернет-магазині та соціальних мережах повинен бути співробітник, котрий приймає замовлення. Щоб не стояти у чергах на пошті, налаштуйте опцію сполучення програми Торгсофт з Новою поштою та Укрпоштою: фасуйте, вводьте параметри посилки та інформацію про одержувача, маркуйте ТТН та відправляйте товари не виходячи з магазину.

 Навчаємо продавців 

Повідомте про умови Чорної п'ятниці 2022

Попередьте співробітників про те, коли будуть знижки на Чорну п'ятницю, й магазин буде працювати в посиленому режимі, щоб у цей період вони не планували відгули або відпустку. Якщо штат тримаєте «в притул» – можливо варто збільшити кількість тимчасових співробітників або години роботи на час проведення акції в магазині.
 
Правило хорошого тону: продавці повинні знати умови акції та промовляти їх перед тим як покупець розрахується.

Винагорода за успішні продажі

Мотивувати продавців можна в залежності від домовленостей зі співробітниками та розміру вашого магазину. Якщо у вас є декілька різних відділів – влаштуйте між ними «змагання» за премію. Встановіть індивідуальне заохочення за кількість проданого товару, відсоток за продаж певного виду товарів або від прибутку всього магазину в цілому. Створіть наочний план продажів на Чорну п'ятницю. У Торгсофт матеріальною мотивацією керує опція «Розрахунок зарплати продавців + Система мотивації, штрафів та заохочень». У програмі можна стимулювати активність певного співробітника або старання всього колективу.

 Життя після Чорної П'ятниці 

Після закінчення кожної операції потрібно підбити підсумки: як спрацювали знижки, інвестиції у рекламу, співробітників, промоутерів? Аналіз продажів допоможе зробити правильні висновки, аби в майбутньому зробити акційний період продуктивніше. Чорна п'ятниця, при вдумливому аналізі може стати відмінною «репетицією» новорічних розпродажів. У Торгсофт для цього передбачені спеціальні режими – «Аналіз використання знижки» та «Аналіз реалізації за видами товару».
 
Щоб компенсувати спад інтересу до магазину після великих знижок, акцентуйте на оновленому асортименті, складних акціях на кшталт «Приведи друга», активностях в соціальних мережах з фотографіями або сторіз клієнтів з вашим товаром та хештегом вашого магазину, розширенням кількості передплатників та роботою над інтернет-магазином.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором