• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Бонусна програма лояльності в дитячому магазині

02.06.2019

Дисконтні системи, що надають покупцям накопичувальні знижки, діють зараз в багатьох дитячих магазинах. Ті, хто впровадив систему знижок ще при відкритті, зіткнулися з ситуацією, коли знижка на карті клієнта досягла максимуму: далі збільшувати її нерентабельно, а покупці її не відчувають і не цінують.

 

Чому бонуси вигідніше для магазину, ніж знижки?

Даючи знижку, магазин "дарує" покупцеві певну суму готівки, яку можна витратити в іншому місці. З точки зору власника магазину знижка — це зменшення торгового виторгу. І головне, отримана знижка не стимулює зайти в магазин ще раз!

Бонусна система в програмі Торгсофт організована так, що дозволяє покупцям «заробляти» бали при покупках, накопичувати їх на карті, а потім розраховуватися ними за товар. Причому товар з вашого магазину. Крім того, "бонусні гроші" акумулюються в обороті магазину. Адже витратити бонуси можна буде лише з наступної покупкою. З моменту нарахування бонусу до його "переведення в готівку" пройде певний час. І весь цей час ви розпоряджаєтеся цими засобами.

До речі, на замітку магазинам, які використовують термінали для оплати банківськими картами. Іноді банк пропонує вам брати участь в бонусній програмі, суть якої в тому, що при оплаті карткою покупець має знижку, сума знижки накопичується на вашому "бонусному рахунку", і потім вам банк повертає ці гроші. Подумайте — чи вигідно вам, що банк просто "крутить" гроші у своєму обороті? Чи не краще зробити в магазині свою бонусну систему?

 

Бонуси — відмінний спосіб забезпечити повторні покупки!

Повторні продажі та до-продажі — з незначними витратами спосіб збільшити прибуток дитячого магазину. Покупець вже знайомий з вашим магазином і асортиментом, залишив вам свої контакти, і вже «заковтнув» бонус. Залишилося вчасно доставити рекламу про те, що корисного для нього у вас є і нагадати, що це можна купити за бонуси! Приправте ваше повідомлення кінцевою датою («Ваші бонуси згорять через тиждень!») І ажіотажем («Товари, доступні за бонуси, представлені в обмеженій кількості!») І залежаних моделей наче й не було!

Для прискорення товарообігу добре працює прийом до-продажів. Досить налаштувати умови бонусної системи так, щоб розрахунок бонусами був можливий тільки при покупці будь-чого за гроші. Таку схему можна рекомендувати тим магазинам, де прибуток забезпечується невеликою націнкою, а добрим товарообігом.

Ще позитивний момент — це включення «сарафанного радіо». Володар бонусної картки зацікавлений передавати її своїм друзям, щоб коштом їх покупок збирати собі бали.

 

«Приведи друга — отримай бонус!»

На цьому принципі побудована «дворівнева бонусна система». Суть її в тому, щоб мотивувати власника бонусної картки рекомендувати магазин друзям на взаємовигідних умовах. Другу належить знижка, а власник карти за покупки свого друга отримує бонус, розмір якого може бути як стандартним, так і залежати від суми покупки.

Зараз соціальні мережі дозволяють в буквальному сенсі достукатися до будь-якого «друга мого друга». Так що подібною схемою легко можуть скористатися й інтернет-магазини дитячих товарів: код знижки може бути переданий смс-кою, електронним листом або скинуть повідомленням в соцмережі.

Така схема дозволить вам застосувати один з найефективніших методів комунікацій — вірусний маркетинг, який працює на взаємному інтересі. Подумайте, хто з ваших постійних покупців або знайомих за родом діяльності контактує з дитячими колективами? Тренери, вихователі, дитячі лікарі та психологи, керівники гуртків та студій танців, аніматори, і, звичайно ж, ваші продавці. Ці люди можуть дати вам набагато більше, ніж рекламний банер. Тепер ви розумієте, навіщо в анкеті варто уточнити рід діяльності покупця?

 

Чому дитячому магазину варто спробувати бонусну систему?

По-перше, тому, що дитячі товари — предмети регулярних покупок. Малюки ростуть, іграшки ламаються, канцтовари губляться, а батьки завжди хочуть порадувати дитину. Тому збирати бонуси тут так само звично, як заправлятися на улюбленій заправці.

По-друге, аудиторія дитячих магазинів має схожі інтереси та спосіб життя: матусі, бабусі, і дорослі діти, здатні самі здійснювати покупки — спілкуються між собою дуже щільно. І якщо правильно їх мотивувати, то передача інформації піде швидше.

По-третє, дитячі інтернет-магазини можуть дуже успішно застосовувати бонуси для лояльності покупців. Адже жодна покупка не обходиться без реєстрації даних про покупця. А можливості веб технологій по застосуванню бонусів навіть ширше, ніж у звичайних магазинів.

 

Виділяйтеся серед конкурентів!

Бонусами можна заохочувати покупців в рамках Акції, Дарувати їх на День народження, впливати на вибір покупця, пропонуючи більше балів за конкретну покупку.

Аналізуючи базу клієнтів і маючи дані про їх покупки та переваги, ви можете розсилати потрібну людям інформацію, відгук на яку напевно буде вище, а витрати — нижче.

І взагалі, бонусна система дає набагато більше приводів для комунікації з покупцем (повідомити про кількість накопичених балів, термін їх використання, про товари, які можна купити на бонуси).

 

Технічна реалізація та організація бонусної системи в магазині

Організація і реклама програми лояльності — справа господаря магазину або консультанта, а реалізація та аналіз результатів — завдання системи обліку

Варто передбачити такі важливі моменти, без яких бонусна система не буде ефективною:

- ведення та аналіз бази покупців;

- ідентифікація покупців по штрих-коду на карті; 

- можливість «перевести» покупців з дисконтної системи на бонусну або поєднати їх;

- аналіз використання бонусів; 

- коригування балів при поверненнях товару (що в дитячих магазинах трапляється часто);

- можливість проведення автоматичної розсилки про стан бонусного рахунку покупця та акціях магазину.

Перед запуском програми лояльності надрукуйте пластикові карти та підготуйте рекламний флаєр магазину про умови участі в бонусній програмі.

 

 Підсумуємо:

Експериментуйте! У дитячих магазинах варто спробувати бонусну систему: як мінімум — для різноманітності. Результат «як максимум» - зростання продажів;

Ведіть облік! Знижки без урахування — гроші на вітер. Точніше, в кишеню продавця. Про те, як грамотно автоматизувати облік програми лояльності та проаналізувати її ефект — ми розповідали на безкоштовному семінарі «Як підняти продажі в дитячому магазині використовуючи маркетингові інструменти Торгсофт”.

Аналізуйте! Сама по собі система знижок або бонусів не приверне до вас натовпи покупців. Прибуток — це результат регулярної, правильно організованої роботи та вибудуваних відносин з покупцем. Тобто маркетингу. Бонусна програма — один з його інструментів. Використовуйте його з душею і з розумом, — і великого вам прибутку!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором