• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чим зайняти продавців на час відсутності покупців?

18.01.2023

Продавець магазину вивчає товарний ряд

Бувають дні, коли покупців у магазині небагато, а продавці не мають себе чим зайняти. У цій статті зібрали для вас поради, які допоможуть не просто контролювати дії своїх підлеглих, але котрі мотивуватимуть їх до розвитку, зокрема, професійного.

Але передусім наведемо типову історію, яка сталася з одним нашим клієнтом. У кінці робочого дня наші майстри налаштовували програму «Торгсофт» в магазині цього клієнта. Близько 18.50 продавець запитала дозволу у власника покинути робоче місце на годину раніше. При цьому в той час у магазині був відвідувач, а торгова точка працює до 20.00.

Як власнику бути в такій ситуації? Все залежить від контексту. Бувають дійсно вагомі причини, через які працівнику треба негайно піти з роботи раніше. Але якщо такі ситуації входять у звичку, тут варто розібратися з продавцем, чому він це робить. Твердження — «покупців все одно немає» — не є переконливим.

Проблема може ховатися не стільки в порушенні трудової дисципліни, скільки у відсутності мотивації у персоналу. Як можна використати вільний на роботі час на благо? Подумаймо, чим можна завантажити ваших працівників, щоб від них була справді користь, а не одні витрати.

Вивчення товарного асортименту та його призначення

Грамотне консультування, роз’яснення всіх нюансів використання продукту, акцент на тих характеристики товару, які найбільше цікавлять покупців, безпосередньо впливають на кількість продажів, прибутковість магазину та, власне, підвищення зарплати продавця.

Мабуть, вам знайомі ситуації, коли у продавця запитують щось про товар, а він ніяковіло йде читати етикетку? Звісно, така недбалість дратує людей, які й самі можуть прочитати цю інформацію. Покупці хочуть дізнатися більше — особистий досвід використання продукту продавцем чи клієнтами, знати інформацію від постачальника, переглянути каталоги та презентації, отримати відповідь щодо характеристик товару.

Можна попрацювати та дізнатися про різні способи застосування або використання товару. Наприклад: кілька способів красиво зав'язувати шарф, носити палантин або головний убір. Крім того, є багатофункціональні товари, і якщо добре подумати, для багатьох з них можна знайти нестандартні способи застосування. 

Висновок один — продавці мають, якщо не ідеально, то досконало знати ваш продукт і зрозуміло розповісти про нього покупцям.

Зміна розкладки товарів на вітринах

Регулярна зміна товару на вітринах створює у покупців відчуття «чогось новенького». Розміщення товарів йде на користь і продавцям, які вже звикли до однієї викладки й можуть не помічати якихось недоліків у ній. 

Буває один і той самий товар не помічають або недооцінюють, поки його не переставити на іншу полицю.

Експериментуйте з розміщенням товарів, шукайте для них більш вигідне місце, яке стимулюватиме продажі. 

Комбінування товарів для допродажів

Продаж супутнього товару суттєво збільшує середній чек покупки, тому про цей спосіб варто не забувати, готуючи певні маркетингові активності. Зокрема, і ваші продавці зможуть проявити свої творчі здібності, вигадуючи комбінації з різними товарами. 

Наприклад, у магазині парфумерії чудово доповнюють одне одного спонж з тональним кремом, пензлик або молочко для зняття макіяжу з декоративною косметикою; у магазині взуття — щіточка для чистки й водовідштовхувальний аерозоль.

Ревізія цінників та зіпсованих товарів

Потрібно періодично переглядати цінники на товарах — який у них стан, чи читабельні вони, чи доступні для покупця? Окрім цього, варто підтримувати видимість рекламних повідомлень, розміщення рекламних стендів, якщо такі є.

У певних товарах слід періодично перевіряти строки придатності. Це обов’язкова умова для харчових продуктів. За необхідності — маркувати товари, які варто продати найпершими. Це стосується косметики та парфумерії, бакалії, будівельних магазинів, дитячого харчування та аксесуарів для новонароджених.

Розбір розмірів

Можна вивчати відповідність розмірних сіток різних виробників і розмірний ряд лінійки моделі, щоб зорієнтувати покупця, якому українському розміру відповідає “S-ка” з європейської чи китайської колекції. Особливо складно покупцям розібратися з розмірами білизни. Продавець обов'язково повинен їх знати.

Вивчення нового

Усі так чи інакше, але хочуть зростання кар'єрного чи зарплатного. Ставте продавцям цілі, що допоможуть розвитку вашого бізнесу:

Одна із найголовніших порад — навіть якщо людей в магазині немає і продавці хочуть швидше піти додому, — не закривайте магазин завчасно. Адже світло в вітрині магазину у зазначений графік роботи — це ознака стабільного бізнесу.


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором