• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чим зайняти продавця, коли немає покупців?

20.06.2019

Тема цієї статті навіяна епізодом з життя. Одного разу ми проводили встановлення програми "Торгсофт" в одному з магазинів. Робочий день добігав кінця, ми вже закінчували навчання і закріплювали пройдений матеріал по режимах програми. В цей час продавець запитала дозволу у власника магазину «Піти додому на годинку раніше». Це при тому, що в магазині був відвідувач, на годиннику близько 18:50, а магазин працює до 20:00.

Часто у вас буває, що продавці вирішують "піти додому, все одно в магазині нікого немає"? Відпрошуються вони у вас або закривають магазин завчасно на свій розсуд?

Не будемо тут торкатися трудової дисципліни та контролю продавців. Тим більше, що в магазинах, де стоїть програма обліку "Торгсофт" господар легко може проконтролювати час приходу / відходу продавців і знати що було продано за сьогодні.

Тут питання інше. Адже дійсно, бувають «мертві» дні, коли майже немає покупців, або люди заходять, але не купують ... Але чи означає це, що можна згорнутися раніше і йти додому? Пора з цим зав'язувати та зайняти персонал справами кориснішими, ніж охорона магазину.

Отже, крім наведення порядку в торговому залі, можна займатися й іншими, не менш корисними справами.

Продавці можуть вивчати товар

Вивчати та перетворювати можливості в корисності.

При правильному підході це допоможе їм грамотно консультувати та успішно продавати. Здавалося б, що тут нового - вони й так знають усі товари назубок. Але, життя показує, що консультанти могли б і краще знати товар.

Мені часто зустрічаються продавці косметики, які зачитують характеристики товару прямо з упакування. Це нікуди не годиться! Покупець і сам прочитати може. Він чекає, що продавець буде знати більше, ніж він сам, і більше, ніж написано на коробочці. Це «більше» може бути засноване на особистому досвіді використання, на досвіді знайомих, інших покупців, на інформації постачальника (каталоги, презентації).

Наприклад:

У магазині одягу можна вивчати склад тканини, щоб вчасно донести покупцеві цю інформацію:

- "В цьому трикотажному платті 30 відсотків еластану і трохи лайкри, тому воно дуже красиво сидить на стегнах, і не витягується після прання".

У магазині косметики — вивчити дієві речовини та текстуру засобу, колірну гамму, лінійку продуктів. Як це може допомогти:

- "Цю туш хвалять, вона не сиплеться і не злипається. Всі хто брав, повертаються і беруть ще";

- «Це водостійка туш, до неї краще придбати ось цей спеціальний засіб для вмивання».

- "Цей крем для вікової шкіри з ліфтинг-ефектом. Щоб він краще проникав в шкіру — треба використовувати пілінг".

- "Це покриття треба наносити ось таким валиком, а не звичайною кистю" - рекомендація в будівельному магазині.

Ну а в магазинах іграшок, побутової техніки, електроніки - можна нескінченно пізнавати корисності та властивості товарів.

Змінити товар на вітрині або гардероб манекенів

Регулярна зміна представленого на вітрині товару створює у покупців відчуття «чогось новенького» і спокушає зайти в магазин. З тією ж метою можна поміняти розміщення товарів - перекласти або переважити. Особливо це корисно для магазинів біжутерії, аксесуарів. Це складно пояснити, але я й по собі помічала: буває один і той же товар не помічаєш або недооцінюєш, поки його не переставлять на іншу полицю. Крім того, експериментуючи з викладенням можливо вам вдасться знайти нове, більш вигідне розташування для того чи іншого товару.

Продумати комбінації товарів для допродажів

Про те, як впливає продаж супутнього товару на збільшення середнього чека ми докладно писали тут: Доступні Способи збільшення середнього чека в Вашому магазині.

У вільний час можна придумати пари для різних товарів. Наприклад, в разі магазину парфумерії: спонжик до тонального крему, пензлик або молочко для зняття макіяжу до декоративної косметики. Для взуття - щіточка для чистки або водовідштовхувальний аерозоль. Для одягу - відповідний аксесуар.

Оглядати цінники, ярлики та терміни придатності

Можна і потрібно періодично переглядати цінники на предмет того, наскільки вони читабельні, чи не відклеїлися, чи знаходяться вони в доступному для покупця місці. Також потрібно підтримувати видимість рекламних повідомлень, якщо в вашому магазині такі є.

Деякі товари потрібно періодично перебирати на предмет відстеження термінів придатності. При необхідності брати на замітку що продати в першу чергу (або перемістити вперед). Це стосується косметики та парфумерії, бакалії, будівельних магазинів (лакофарбова продукція, клеї та ін.), Дитячого харчування та аксесуарів для новонароджених.

Розбиратися в розмірах

Можна вивчати відповідність розмірних сіток різних виробників і розмірний ряд лінійки моделі, щоб зорієнтувати покупця якого розміру відповідає S-ка в даній колекції. Особливо складно покупцям розібратися з розмірами білизни. Продавець обов'язково повинен їх знати.

Вивчити багатофункціональність товару

Можна попрацювати та дізнатися про різні способи застосування або використання товару. Наприклад: кілька способів красиво зав'язувати шарф, носити палантин або головний убір. Крім того, є багатофункціональні товари, і якщо гарненько подумати, для багатьох з них можна знайти нестандартні способи застосування.  

Підвищувати свій професіоналізм

Можна роздрукувати їм наші рекомендації з продажу або яку-небудь книгу — нехай читають!

Можна вивчати програму Торгсофт, врешті-решт!

Як змусити ?!

Як би ви не хотіли, щоб продавці прагнули бути «вище, швидше, сильніше» - без їх особистої мотивації, особистої вигоди справа не зрушиться з місця.

І навіть якщо людей в магазині немає, навіть якщо продавцям не хочеться нічого робити - не закривайте магазин завчасно. Адже навіть світло в вітрині магазину - вже добре.

P.S. І головне — пам'ятайте!

Головне не знати, а робити! Прямо зараз скористайтеся цим матеріалом для поповнення посадової інструкції продавця. І завтра ж освіжіть в пам'яті співробітників їх обов'язки.

Успіхів і хороших вам продажів!

 

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором