• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що потрібно знати підприємцю про вихід на американський ринок

21.01.2019

Кожен підприємець хотів би побачити свій проект в Кремнієвій долині. Але чи так це просто? Освоєння мови, розробка ідеї та співробітництво з американськими корпораціями вимагають від кандидата не тільки навичок спілкування і напрацьованої клієнтської бази. Вихід на ринок США - це копітка і важка робота над собою, навчання новим гранях і спілкування з новими людьми. Важливо бути морально готовим до того, що ніхто не прийде вам на допомогу, і ви залишитеся самі по собі в місті, де вас ніхто не знає. Не менш важливо підготуватися до роботи над собою і своїм проектом: переїзд ще не гарантує, що ви знайдете спонсора, який купить проект «як є».

Starta Accelerator - проект, який дозволяє вітчизняним стартапам потрапити на ринок США. За 3 роки роботи не менше 70 бізнесменів Східної Європи змогли здійснити мрію і почати свою роботу в Штатах. Керівник проекту ділиться порадами щодо організації справи, і розповідає, які помилки часто роблять новачки. В основному це занадто роздуте его, недостатня підготовка в плані навчання англійської мови, і прагнення потрапити саме в Кремнієву долину, хоча в багатьох містах США можна знайти інвесторів з меншими зусиллями.

Позиціонування

Кремнієва долина зовсім не гумова, і якщо у вас ще немає інвестора, краще починати з інших міст. Наприклад, Нью-Йорк: тут ви зустрінете менше конкурентів, а ось інвесторів тут предостатньо. Переїзд в Кремнієву долину ще не означає, що ваш проект доб'ється успіху, тому розгляньте і інші варіанти. У Кремнієвій долині і так багато проектів, і далеко не кожен з них користується попитом. Тому, якщо у вас немає конкретного інвестора, з яким ви хотіли б поспілкуватися, краще розглянути інші міста Америки як базу для початку діяльності.


Документація

Переїзд в Штати - це не тільки витратна ідея, але і величезна зволікання в плані документації. Отримання візи на переїзд з урахуванням політичної обстановки та інших факторів - справа непроста. До того ж після здійснення переїзду, вам буде потрібно досвідчений юрист - без нього ви не зможете не те що просунути свій проект, але навіть зняти собі житло. Тому і варто звернутися до акселерационного програмі: тут вам виділять досвідченого юриста, який допоможе з освоєнням і юридичною стороною питання. До слова, послуги такого юриста обійдуться в $ 100 тис. / Місяць, але ви можете отримати їх абсолютно безкоштовно.

Мало створити хороший продукт - його потрібно просунути

А це означає, що вам потрібно навчитися продавати або найняти фахівця, який займеться продажами. Але і розцінки будуть відповідні. Фахівці з колишніх країн СНД - талановиті винахідники і розробники, але ось з просуванням продукту у них не завжди добре. Американці ж володіють достатньою наполегливістю і хороші в продажах. Створення проекту - одне, а ось його реалізація - зовсім інше. Будьте готові до того, що продажі не підуть в гору самі собою - це окрема копітка робота.

Будьте готові до об'єктивної критики

Яким би гарним не здавався проект, завжди є ймовірність, що кому-то він не припаде до душі. Вам, як підприємцю, потрібно бути готовим до негативної критики і вміти відповісти на неї правильно. Відкиньте его і дійте розважливо - тільки так ви зможете домогтися успіху на американському ринку. Швидше за все, якщо ваш потенційний інвестор або покупець каже, що проект ще не готовий до виходу на ринок, і потребує доопрацювання, так і є. І хоча завжди є бажання прийняти критику за заздрість, сказати, що це вони ще не готові до такої ідеї - це не допоможе справі. Тому необхідно вміти сприймати критику і правильно на неї реагувати.

Ви не готові до американського ринку, і локальні успіхи нічого не значать

Будьте чесні самі з собою: ви нічого не знаєте про ринок Сполучених Штатів. І навіть якщо ваш проект був успішний на батьківщині, де ви змагалися з одним-двома конкурентами, це ще не дає гарантії того, що ви впораєтеся з США. Тут таких проектів тисячі: їх пропонують вихідці з Європи, Китаю та інших країн. Ви буквально повинні бути кращими в світі, щоб заслужити визнання.
А значить, не потрібно будувати плани з підкорення Штатів, і его варто відкинути ще по дорозі туди. Тут ви починаєте все з чистого аркуша, і ваші попередні заслуги в не зважають. Це був локальний ринок, де у вас було 2-3 конкурента, тут же мова йде про кращих розробників усього світу.

Доведіть, що ваш проект потребують

Інакше кажучи, якщо ви розробили проект, ідентичний Uber, але в локальних масштабах, проект не вигорить. Вам необхідно довести, що ваш проект дійсно життєздатний і коштує витрачених інвестицій. Інакше ваш бізнес просто не виживе. Тому локальний досвід і успіх в регіоні, де був задуманий бізнес, буде відмінним плюсом в скарбничку проекту і допоможе показати його рентабельність.

Знання мови

Не нижче середнього - і то буде складно. Чим краще ви володієте англійською, тим простіше буде донести ідею до інвестора. А розповідати про проект доведеться взагалі всім - ніколи не знаєш, хто зможе проспонсорувати проект. Перш ніж пробувати свої сили на ринку США, обов'язково необхідно приділити час вивченню мови - і чим краще навчання, тим краще буде результат.

До того ж переїзд в нову країну - це завжди стрес. Інші люди і звичаї, величезна відстань від рідних і друзів, іншу мову і назви вулиць - все це може викликати справжній культурний шок. Вам потрібно бути готовими до зустрічі з цим явищем, його необхідно буде прийняти і пережити. Тому важливо підготуватися морально ще до початку наведення контактів з Америкою. Якщо доведеться все кинути вже після переїзду, коли ви зрозумієте, що не можете впоратися - буде дуже сумно повертатися додому. Але якщо ви вважаєте, що у вас вистачить сил і нервів, ви здатні вчитися і вдосконалюватися, і переїзд в США - для вас, то наберіться терпіння і починайте пробиратися до зірок через терни.

Артем Попов
13-03-2019 в 21:27:40
Думаю, что входя на американский рынок можно ожидать того, что привычные методы могут стать менее актуальными.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором