• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що таке KPI і навіщо його впроваджувати у ваш бізнес?

16.01.2019

Введення KPI (ключовий показник ефективності) в робочий процес допомагає налагодити роботу у великій команді.

KPI. Що це таке

За допомогою KPI можна виміряти ефективність яких докладають зусиль працівників. Як показник можна вибрати що завгодно, але головне, щоб від нього залежала прибуток компанії. При введенні показників якості важливо пам'ятати, що результат відчувається, коли всі працівники мотивувати. Тому вводити KPI необхідно відразу у всіх відділах.

Навіщо переходити на роботу з KPI

KPI потрібен не тільки для того, щоб керівництво могло контролювати підлеглих. Це в першу чергу допомагає працівникові самостійно оцінювати обсяг виконаної роботи, розподіляти правильно час і розуміти, на що робити упор. До того ж введення показників якості спрощує ситуацію з мотивацією працівників.
Керівнику при цьому простіше оцінити, на що здатний кожен працівник, чи варто замінювати його на більш ефективного працівника або необхідно провести деякі зміни в робочому процесі.
Іноді зустрічається зворотна ситуація, коли невірно обрані показники якості. У цьому випадку прибуток організації не тільки перестає рости, але і може впасти.

Як вводити в роботу KPI

Введення показників якості починається зверху. Тобто спочатку необхідно визначити глобальну мету фірми, для чого вона існує. Поставивши за мету, необхідно розібратися який внесок може принести кожен відділ окремо. Виходячи з цього, для кожного відділу призначається ключовий показник, терміни виконання, визначається система оцінки та система мотивації. Надалі з керівника знімається необхідність постійно контролювати роботу підлеглих, доручивши цей контроль керівникам підрозділів. Варто розуміти, що є відділи, які впливають на прибуток побічно. Для таких випадків необхідно продумувати окремий показник KPI, не прив'язаний до прибутку фірми.

Дана модель підходить для великого підприємства, оскільки перехід на таку систему оцінки може розтягнутися на пів року, в залежності від складності поставленої мети. А ось невеликим підприємствам необхідно вирішувати це завдання оперативно. Як правило, визначається показник, від якого безпосередньо залежить прибуток і призначається відповідальний за даний показник.

Як замотивувати персонал

Даний етап є важливим. Від того, наскільки співробітник розуміється важливість свого результату, буде залежати глобальний успіх компанії. Не варто прив'язувати бонус окремого працівника до результату підрозділу або компанії в цілому. Працівник контролює і відповідає за свою частину роботи. Йому буде простіше, якщо він буде бачити пряму залежність між вкладеними зусиллями та отриманими заробітком. Це допомагає людині зрозуміти, скільки ще необхідно докласти зусиль, щоб отримати бажану заробітну плату.
Необхідно розуміти, що перехід на систему KPI може викликати в перший час нерозуміння. Для цього в процесі введення показників якості керівнику необхідно постійно підтримувати діалог з підлеглими. В цей час працівники можуть висловлювати свої пропозиції щодо вдосконалення системи, розповідати про труднощі й можливі помилки. Також варто пояснити працівникам, що система оцінки якості накладається не тільки на них, а й на топ-менеджерів, керівників відділів і на керівника. Необхідно показати, що кожна людина, що працює в фірмі, залучений так чи інакше в цей процес заради однієї спільної мети.

Оцінка роботи на основі системи KPI

Іноді досягти поставленої мети виходить не завжди. Тут дуже важливо не починати вичитувати кожного працівника, а навпаки, сісти і розібратися з ситуацією, вникнути, чому це сталося. Можливо, в цій ситуації не буде провини співробітника. В такому випадку необхідно допомогти створити умови для комфортної роботи.
Іноді впровадження показників якості допомагає зрозуміти об'єктивно, що співробітник не справляється з завданнями. Для цього краще його замінити на більш ефективного співробітника.

Необхідність змін в системі KPI

Важливо пам'ятати, що обрані показники - це не назавжди. У світі й бізнесі все змінюється. Може змінитися мета компанії, можливо, який-небудь показник перестане бути актуальним, або його важливість знизиться. Необхідно постійно бути готовим до змін і вміти підлаштовуватися під ситуацію, що склалася.
Може зажадати змін і система мотивації співробітників. Далеко не завжди інтерес у працівника носить виключно фінансовий характер. В цьому випадку краще поговорити з працівником, обговорити його особисті цілі та плани.

На закінчення

Процес переходу на систему KPI може відбуватися болісно. Тут керівнику важливо бути відкритим, налаштованим на діалог і готовим прийти на допомогу до співробітника.
Проте, можливі труднощі виправдані. Для керівника це допомога в розставлянні цілей і розумінні як їх досягти, а для підлеглих система якості гарантує прозорість бонусів і розуміння того, як поліпшити робочий процес.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором