• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що таке подарункові сертифікати і навіщо вони потрібні вашому бізнесу?

15.01.2019

Не так давно психологам стало відомо, що основною метою подарункових сертифікатів є привернення уваги об'єкта дарування. Безсумнівно, це спочатку було властиво людині, але поступово його стали переймати і задіяти в сфері бізнесу. Нині практично всі організації випускають подарункові сертифікати і проводять різноманітні акції для залучення уваги потенційних споживачів.

Купуючи такий сертифікат в подарунок, покупець надає право обрати подарунок, який найбільше припаде йому до смаку. Таким чином, подарувати сертифікат може абсолютно будь-яка людина.

Приклад сертифіката, який привів клієнтів

В одній компанії, що займається ремонтним обслуговуванням транспортних засобів, довго думали, як залучити аудиторію і отримати дохід. Через деякий час вони згадали про існування подарункових карт і сертифікатів. З одного боку ідея здавалася провальною, адже хто буде дарувати ремонт автомобіля або купувати комплектуючі в подарунок.
Як не дивно, задум спрацював. Сертифікати поширили в районі, де знаходився автомобільний сервіс. Як виявилося, досить багато охочих піднести в якості подарунка своїм друзям і близьким ремонт транспортного засобу. Кожен автовласник буде радий отримати цінний подарунок для свого автомобіля.
Подарункові карти є досить вигідними, тим більше ввести їх не складе труднощів, при цьому можна залучити клієнтів.

Плюсів від сертифікатів для організацій безліч. Купуючи сертифікат певного номіналу, покупець кредитує організацію. Тобто, сертифікат проданий, грошові кошти отримані, покупка не здійснена, але зате здійснено поповнення оборотних коштів. Використовувати подібний маневр можна в будь-якій сфері бізнесу. Наприклад, чому не подарунок - стрижка газону біля будинку? Тим більше дію подарункового сертифіката може бути обмежена. За фактом, якщо він придбаний і його власник не встиг скористатися в прописаний на ньому термін, то покупка не може бути здійснена, а грошові кошти не повертаються. Але також є можливість отримати нового клієнта, який з часом стане постійним і буде приносити прибуток.

Види сертифікатів

Кожен сертифікат має певні цілі. Існують наступні види.

1. Платні. Даний варіант є відмінним рішенням для подарунка знайомим. Існують сфери, які найбільш популярні серед придбання споживачами сертифікатів: магазини, салони краси. Платні сертифікати, в свою чергу, можуть бути двох різновидів. У першому випадку - це покупка за повною вартістю, тобто, придбали подарунковий сертифікат номіналом тисяча гривень і на цю ж суму купили товар. Другий варіант - дисконтний. Тобто, сертифікат має номінал 500 гривень, а платите ви за нього всього лише 400 гривень.

2. Знижковий сертифікат. Клієнт набуває певний товар або послугу, а йому за це безкоштовно надається сертифікат на знижку. Тобто, якщо він усім задоволений і повернеться назад, то зможе отримати на покупку певну знижку. Таку знижку можна передарувати комусь. Даний варіант допомагає залучати постійних клієнтів.

3. «Подаруй другу». Такий варіант є свого роду способом поширення інформації про свої послуги за допомогою клієнта. Тобто, покупцю буде простіше розповісти другу про організацію і при цьому подарувати як бонус сертифікат.

Створення та оформлення

Не обов'язково користуватися послугами професійних дизайнерів, адже експериментувати можна самостійно. Існує безліч способів для цього, тим більше все необхідне можна знайти в мережі Інтернет. Невеликим організаціям можна скористатися наступними варіантами.

1. Використання шаблонів з документа Word. Якщо подивитися стандартні шаблони, то там можна підібрати безліч цікавих варіантів оформлення сертифікатів. При необхідності можна перейти на офіційний сайт і завантажити сподобалася шаблон.

2. Англомовний сайт - Canva. Не варто лякатися, розібратися на ньому можна і без знання мови. На даному сайті знаходяться тисячі шаблонів, які можна використовувати у своїх цілях, більшість з них можуть обійтися абсолютно безкоштовно. Можна створити подарунковий сертифікат в онлайн режимі. Таким чином, всі редагування відбувається на сайті, від вас вимагається змінити та додати текст, а після роздрукувати готовий макет.

Система контролю

Якщо у вас придбали в подарунок сертифікат, то необхідно все це контролювати. Найрозповсюдженіший спосіб – це ведення обліку в таблиці або книзі, де потрібно вказати всі продані сертифікати і своєчасно відзначати ті, які були використані. Однак такий підхід дуже незручний і може спричинити плутанину, особливо при широкому поширенні такого методу реклами. Якщо ж ви користуєтеся програмою обліку товару, в Торгсофт® є можливість вести облік подарункових сертифікатів і оцінити ефективність рекламної кампанії. Також опція обліку сертифікатів дозволить запобігти використанню клієнтами підробок, що відбувається досить часто. Детальніше про можливості опції можна дізнатися тут.

Способи просування

Найчастіше про наявність подарункових карт забувають і згадують про них лише при проведенні рекламних кампаній. Варто враховувати, що інтерес до такого виду реклами може бути цілий рік, особливо коли потенційні клієнти знаходяться в пошуку подарунка для близьких.
Інформацію про наявність подарункових сертифікатів можна поширювати:

  • на офіційному сайті;
  • на сайтах партнерів;
  • за допомогою електронної розсилки;
  • на рекламних білбордах.

Виглядати сертифікат повинен святково, щоб його було приємно купувати та дарувати. Також не варто забувати вказувати терміни подарункових сертифікатів, якщо вони є.
Яким чином пропонувати сертифікати? Все дуже просто. Спочатку вам потрібно мати поруч кілька сертифікатів, номінали яких будуть відрізнятися. Найголовніше - щоб на найменшу суму сертифіката можна було щось придбати, чи не доплачувати згодом при покупці. При розмові з потенційним клієнтом можна запропонувати купити подарунковий сертифікат, але не потрібно бути занадто нав'язливими. Можна просто сказати, що вони у вас є в наявності і при необхідності можна придбати в подарунок знайомим чи рідним.

Компанія Торгсофт також надає послуги зі створення дизайну і друку пластикових подарункових сертифікатів. Детальніше з цінами і умовами можна ознайомитися тут, а для замовлення звертайтесь за номерами.

Мария
04-04-2019 в 15:33:44
Во времена нужных и полезных подарков, сертификаты - один из самых популярных и актуальных презентов! Не обязательно, на мой взгляд, вкладываться в оформление сертификата, более важно продумать его многофункциональность - будь то расширенный номинал, возможность использовать его с доплатой или передарить его. а также другие интересные условия. Таким образом, сертификат будет оптимально работать и для его приобретателя и для представителя услуги.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором