• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Колір в інтер'єрі магазину

13.09.2017

Іноді всередині чудового магазину ми відчуваємо себе дискомфортно, не усвідомлюючи причини. Нам хочеться піти звідти і більше не повертатися, і ми йдемо до більш затишних місць. Чому так відбувається? Багато елементів інтер'єру людина сприймає несвідомо - саме підсвідомість дає "сигнал тривоги". У цій статті описані деякі базові поняття використання кольорової гами в магазині.

З чого почати при підборі елементів інтер'єру?

В першу чергу, Вам варто визначитися з тим, який посил бажаєте дати своїм покупцям ("ми стильні і сміливі", "тут затишно і тепло", "в магазині все тільки натуральне", "дітям тут подобається", "витончений шик", "ми за технічний прогрес", "креатив і активність"), і хто цільова аудиторія (стать, вік, основні побажання, що вони шукають та інше). Залежно від цих параметрів, варто організовувати простір в магазині.

Кольорова гама

В онлайн-просторі багато різних трактувань кольорів та їх поєднань - розповімо про одну з них. При підборі варто враховувати, що кожен колір має як позитивну, так і негативну характеристику.

Червоний - колір активності, лідерства, волі до перемоги, має сексуальний посил. Мінус-значення: насильство, жорстокість, руйнування, упертість. Він гарний для акцентів.

Помаранчевий - колір веселощів, тепла, прогресу і ноу-хау. Він сприяє оптимістичному настрою і викликає прилив життєвих сил. Мінус: висока зарозумілість, всепрощення. Як і червоний, підходить для акцентів, оскільки до цього кольору погляд обов'язково повертається. Він підійде для реклами інтелектуальних рішень, креативних подарунків, дитячих товарів, будівельних матеріалів, техніки; теракотовий відтінок можна застосувати в магазині східних товарів.

Жовтий - символ сонця і радості, бадьорості і піднесеного настрою. Налаштовує на комунікабельність, допомагає знайти внутрішню рівновагу. Мінус: в'їдливість, плітки, неуважність, критичність. Підійде для дитячих, квіткових магазинів і інтелектуальних товарів (розвиваючі ігри, техніка).

Зелений - уособлює свіжість, природу, весну, здоров'я. Заспокоює і розслабляє. Мінус: ревнощі, іпохондрія, егоїзм. Буде доречним в зоомагазині, магазині натуральної косметики і еко-продуктів, фільтрів і засобів для очищення будь-чого.

Рожевий - колір романтики, мрійливості, жіночності і ніжності, доброти і приязні. Здатний зробити нас уважнішими і чуйнішими. Мінус: легковажність, надмірна чутливість. Можна використовувати його в магазинах для вагітних і новонароджених, весільних салонах, магазинах одягу для дівчаток, товарів для творчості, жіночої косметики та парфумерії.

Блакитний - символізує мир, загальну гармонію, мрійливість, дружню прихильність і спорідненість душ. Здатний надати предмету цілісний вигляд, а питанню - успішний результат. Мінус: уповільнює зростання і розвиток, не сприяє уяві, дивлячись на нього складно зосередитися. Підійде для магазину для вагітних і новонароджених, одягу для хлопчиків, товарів для творчості, спортивного одягу або засобів особистої гігієни (зубні пасти, щітки, гребінці, гелі для душу та інше).

Синій - колір спокою, сталості, суворості, наполегливості. Він допомагає сконцентруватися на найнеобхіднішому. Синя деталь приверне до себе увагу, і, на відміну від червоної, не викличе негативних емоцій. Мінус: підлеглість, фанатизм, втрата реальності. Вдалий вибір для магазину ділового одягу, дорогих, брендових аксесуарів (темно-синій), канцтоварів та сувенірних магазинів.

Фіолетовий - колір ідеалізму, загадковості, урочистості, натхнення, релігійності. Допомагає абстрагуватися від всього непотрібного і сконцентруватися на найголовнішому. Мінус: неврівноваженість, схильність до надмірності, меланхолія. Цей колір підійде для ювелірного, косметичного або парфумерного магазину, товарів для творчості. Не рекомендується в роботі з дітьми.

Коричневий - колір стабільності, практичності і надійності, традицій, які переходять із покоління в покоління, домашнього вогнища, землі і дерева. Мінус: депресія, розчарування, приземленість. Можна використовувати в інтер'єрі та рекламі меблевих магазинів, кондитерських і хлібобулочних, магазинах чаю і кави, брендових товарів (ТМ, які мають довгу історію і традиції), еко-продукції, товарів для будинку, антикваріату.

Сірий - помірність, нейтральність, розсудливість, солідність. Мінус: відсутність активності, боязнь втрати, зневіра і печаль, меланхолія, хвороба. Такий колір доречний в магазинах побутової техніки, будівельних та господарських, рибальських, ділового одягу, дорогої брендової продукції. Не підходить для роботи з дітьми та для "активних" товарів.

Чорний - витонченість, аристократизм, самозанурення, загадковість, творення, змістовність. Візуально звужує простір. Мінус: порожнеча, депресія, руйнівність, придушення, застосування сили з егоїзму, ізоляція від навколишнього світу. Його можна використовувати для реклами брендового одягу, ювелірних виробів, предметів розкоші.

Білий - чистота, початок чогось нового, готовність сприймати світ у всьому його різноманітті. Він не несе ніяких неприємних відчуттів, але і особливого смислового навантаження теж. Візуально збільшує приміщення. Мінус: розчарування, нудьга, відчуженість, безплідність. Не рекомендується для роботи з дітьми.

Краще не використовувати моно кольори в оформленні, розбавляючи їх іншими. Це дозволить уникнути негативних відчуттів, тяжкості або, навпаки, зайвої нейтральності. При цьому, варто звернути увагу на те, про що говорить поєднання кольорів.

Поєднання кольорів

Червоний-білий Чуттєвість, самопожертвування

Червоний-чорний Зайві бажання, небезпека, драматизація

Червоний-сірий Необдумані дії, поривчастість

Червоний-коричневий Самозадоволення і потурання своїм бажанням

Червоний-жовтий Освоєння нового, теплота, променистість, спрага досліджень

Червоний-помаранчевий Різке роздратування

Червоний-зелений Діяльність та ініціатива

Червоний-синій Активна співпраця, взаєморозуміння, емоційна залежність

Червоний-фіолетовий Естетика, зачарованість, еротизм, здатність до швидкої реакції

Помаранчевий-білий Відкритість, легкість розставання

Помаранчевий-чорний Насильство

Помаранчевий-жовтий Невинність, порядність, сором'язливість

Помаранчевий-зелений Імпульсивність

Помаранчевий-блакитний Замкнутість і енергійність, прихована енергія

Помаранчевий-фіолетовий Сп'яніння

Жовтий-білий Просвітлення

Жовтий-чорний Раптова криза, свавілля, нерішучість, привернення уваги

Жовтий-сірий Нерішучість, невпевненість

Жовтий-коричневий Свобода без обмежень і повна внутрішня безпека

Жовтий-зелений Честолюбство

Жовтий-синій Бажання розуміти і бути зрозумілим, пошуки любові оточуючих, емоційна незалежність

Жовтий-фіолетовий Втеча від реальності, прагнення до пригод

Зелений-білий Ясність і чистота

Зелений-чорний Ханжество, нетерпимість, упертість

Зелений-сірий Самоствердження і захисна вищість, самоповага, почуття престижу

Зелений-коричневий Стриманість, відсутність активності, вимога спокою, душевного полегшення

Зелений-синій Точність, логічність, акуратність, суворий контроль

Зелений-фіолетовий Прагнення сподобатися оточуючим, але без зобов'язань і відповідальності

Синій-білий  Холодність, чистота

Синій-чорний Абсолютний спокій

Синій-сірий Відчуженість, існування без зобов'язань, спокій

Синій-коричневий Фізична потреба в турботі і м'якому зверненні

Синій-рожевий Роз'єднаність, сором'язливість

Синій-фіолетовий Прагнення тонкощі почуттів, ідеалізованих відносин, ніжності

Фіолетовий-чорний Потреба в наслідуванні

Фіолетовий-сірий Естетична сприйнятливість

Фіолетовий-коричневий Жага тілесних насолод, смачної їжі, предметів розкоші

Чорно-білий Максималізм, кризова ситуація, протистояння, напруження

Чорно-сірий Абстрагування, повна ізоляція, аутизм

Чорно-коричневий Самоприниження, несвідоме (тваринне) прагнення до чого-небудь

Сірий-коричневий Виснаження, занепад сил

Обираючи кольорову гаму для магазину, не забувайте про те, що вона буде впливати не тільки на покупців, а й на персонал, який знаходиться в приміщенні набагато довше, ніж клієнти. Місця для відпочинку співробітників найкраще оформляти в гамі, контрастній торговому залу.

По закінченню хотілося б сказати: погляньте на свій магазин очима клієнта, чи все вас влаштовує? Колір приміщення, інтер'єр, освітлення? Виберіть кілька основних варіантів кольорової гами, підключіть друзів і родичів, вислухайте їх думку. Що вони думають з приводу кожного, запропонованого Вами кольору? Чи відповідає він Вашій продукції? Так Ви зможете визначитися з оптимальним співвідношенням кольорів, які будуть працювати спільно, забезпечуючи затишок та теплу атмосферу!

Алексей
11-03-2019 в 00:36:23
Все верно, цветовая гамма интерьера воздействует и на настроение, и вообще на эмоции. Тут только надо не забыть, что в магазине мы хотим получить одно настроение, а в, скажем, спальне - совсем другое. Это надо учитывать.
Антонина Добровольская
20-03-2019 в 14:07:47
эту статью бы всем нашим бизнесменам показать.. а то бывает приходишь в магазин а там такие ужасные сочетания цветов что даже товар невозможно рассмотреть! свой магазин оформила в белом цвете с элементами красного- стильно но в то же время солидно
Лика
20-03-2019 в 16:39:36
Когда училась на визажиста, препод рассказывал забавный и немного абсурдный пример из маркетинга. КАкая-то компания тестировала упаковку для стирального порошка. 2 пакета по дизайну были полностью идентичными, только 1 - в оранжевых тонах, а второй - в фиолетовых. Сам порошок тоже с был с оранжевыми и фиолетовыми гранулами соответственно. Порошок поделелили между участниками эксперимента, каждому предложили попробовать оба. В итоге оранжевый порошок все хвалили, а на фиолетовый жаловались, мол вообще не стирает))) Вот такое вот когнитивное искажение получилось. А Торгсофт молодцы, правильный цвет выбрали) Хотя в бизнесе чаще синий используют

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором