• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

День торгівлі: 20 ідей для подарунків продавцям

30.07.2022
Biктopiя Пaщeнкo
Biктopiя Пaщeнкo

Редактор

День торгівлі в Україні

День торгівлі у 2022 році

У 2022 році День торгівлі в Україні відзначається 31 липня, в неділю.

Що подарувати продавцю на день торгівлі?

Ми опитали фахівців з автоматизації в Торгсофт, які щодня працюють з власниками бізнесу та продавцями, і даємо вам 20 ідей, що подарувати продавцю.

Жадані подарунки для продавців

В'ячеслав, керівник технічної підтримки:

«Моя думка: продавцям магазину кращий подарунок — це позачергова премія або корпоратив».


Яна, керівник відділу замовлень:

«Зручний робочий стілець. Абонемент на масаж. Червоний гаманець (в народі кажуть приманює гроші :)). Скорочений робочий день. Корпоратив або аперитив до корпоративу».


Олексій, технічний спеціаліст відділу замовлень:

«Букет і міцний напій: вермут, вино чи шампанське. А якщо продавець "від бога", то віскі. Продавцям можна накрити стіл. Або подарувати квитки в театр або кіно. Купити в магазин кавоварку».


Наталя, PR-менеджер:

«На мою думку, краще виплатити премію або зменшити робочий час.
Підняти зарплатню. Перегляд зарплати повинен бути в принципі, і професійне свято — це відмінний привід».


Євген, старший технічний фахівець:

«Оплачуваний вихідний.
Потрібен індивідуальний підхід до кожного співробітника, інакше це може перерости в щось нездорове: як в деяких компаніях, де графік роботи 12 годин на ногах — в кінці дня ти ледве ноги волочиш, а керівництво компанії дуже хоче піклуватися про здоров'я співробітників та зобов'язує раз в якийсь період обов'язково відвідувати спортивний зал, який орендує компанія.
Комусь досить пам'ятного подарунка-уваги, комусь хочеться спокою, комусь можна подарувати пляшку вина, а хтось може взагалі не п'є».

Практичні подарунки для продавців

Речі, які поліпшать життя продавця: установка кондиціонера, зручне ергономічне крісло, окуляри для роботи за комп'ютером.
Якщо продавець весь день на ногах — взуття з м'якою підошвою, наприклад, Crocs. Для цього підійде медичне взуття — в ньому правильна підтримка стопи, розподіл навантаження, завдяки чому менше болять ноги та спина.
Продавці дуже втомлюються й хорошим подарунком стане все, що стосується здоров'я: масажери, вітамінні комплекси, аромалампи, засоби догляду за руками, крафтовий мед, варення, чай.

Символічні подарунки для продавців

Цінителям талісманів та оберегів, продавцям, які на початку робочого дня читають заговір на хорошу торгівлю, можна подарувати щось символічне.

Кращий подарунок для продавця і власника бізнесу

Кращий та практичний подарунок, який полегшить роботу продавцю та спростить ведення бізнесу — це автоматизація.
Словосполучення «прихід товару», «переоблік», «залишки на складі» не викликатимуть болісне здригання: все що треба робити продавцю — міцно утримувати сканер в руках та підносити товар в потрібний момент. Ні підприємцю, ні продавцям не доведеться годинами сидіти за купою зошитів з калькулятором в руках та перераховувати все вручну. Програма обліку — невтомний помічник і компаньйон для вашого продавця.

Історія Дня торгівлі

Історія Дня торгівлі розпочалась у 1966 році, тоді свято відзначали в останню неділю липня. У 1995 році другий президент України Леонід Кучма видав указ про те, що 25 липня щорічно буде в Україні днем ​​торгівлі. 
У 2020 році в Україні налічувалося близько 5 мільйонів продавців, зайнятих на 900 000 великих і дрібних підприємствах. І якщо зараз продавцем може бути як чоловік, так і жінка, раніше це свято вважалося суто жіночим. З року в рік торгівля розвивалася і те, що ми бачимо зараз — результат багатьох років наполегливої ​​праці.

Цікаві факти про торгівлю

 • Перший торговельний центр з'явився в давньоримському форумі Траяна, там було понад 150 магазинів (як зараз у ТЦ Nikolsky, що нещодавно відкрився у Харкові).
 • У місто Тариф біля Гібралтарської протоки кораблі десятками приходили кожен день і привозили товари. Все, що потрапляло в Тариф з кораблів, обкладалося податками: на кожен товар свій податок. Незабаром їх стали називати тарифами, а потім це слово поширилося на весь світ.
 • У 1841 році в Парижі торгові ряди антикварів і лахмітників на бульварах Парижа псували архітектурний вигляд столиці. Торговців зібрали в одному кварталі — на площі перед воротами фортеці Porte de Clignancourt. У купах старих речей розвелися блохи, і ринок охрестили блошиним — «marche aux puces». Назва міцно закріпилася за всіма барахолками в Європі.
 • До середини 19 століття продавець міг говорити ціну на свій товар різну, в залежності від зовнішнього вигляду покупця: якщо на покупцеві дорогий одяг —  можна назвати дорожчу ціну, якщо людина в лахмітті — ціну озвучували нижчу.
 • У минулі часи базар був не кожен день, а тільки в п'ятницю. І часто люди брали товар в борг і обіцяли віддати його в наступний базарний день. Звідси й вираз: «У нього сім п'ятниць на тиждень», якщо людина не тримає своє слово.
 • Прибуток торгової точки непостійний та залежить від сезонності, активності покупців і роботи самого продавця. Але деякі продавці вважають, що справа в основному в удачі. Тому одні читають молитви на торгівлю, інші спираються на прикмети: не позичати гроші після заходу сонця, якщо після першого продажу погладити грошима весь товар — все продасться, перші гроші за товар не можна витрачати або позичати в цей день до кінця торгівлі.
 • Том Паркер, американський продюсер Елвіса Преслі, був дуже компетентний в торгівлі. Так, одного разу він вирішив навіть з тих, хто не любить співака, отримати прибуток. Як? — Випустив серію значків з написом «I hate EIvis» — «Я ненавиджу Елвіса». І ті, хто не любив співака, купували ці значки, а продюсер отримав прибуток.

Торгівля — це симбіоз азарту і наполегливості, таланту підприємця, підібраної команди, правильних рішень, системного підходу та трішечки удачі :)

Бажаємо вам успішних продажів!

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором