• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Що потрібно щоб інтернет-магазин злетів?

08.04.2020

Після створення інтернет-магазину ваша присутність в мережі тільки-но починається. Для того, щоб ваш сайт став видимий потенційним клієнтам - потрібен комплекс заходів.

Так що потрібно щоб інтернет-магазин "злетів"?

Насправді однозначної відповіді на цю тему дати складно, адже на успіх бізнесу впливає багато факторів: категорія товарів, ринок, сервіс та ваш підхід до маркетингу в цілому. Але спробуємо розкрити сторону онлайн-маркетингу, який зараз - головне джерело продажів для інтернет-магазину.

Для початку потрібно зрозуміти, що жоден з інструментів інтернет-маркетингу не працює за помахом чарівної палички. Тобто, наприклад, якщо ви запустили рекламні кампанії в Google - не факт що вони окупляться. Але на це можна вплинути.

Стандартний набір сервісів для інтернет-магазину на сьогодні виглядає наступним чином.

Веб-аналітика

Не варто запускати жодної онлайн-активності по залученню трафіку на сайт, поки у вас не налаштована аналітика. Найпопулярніший безкоштовний сервіс - Google Analytics. За допомогою звітів аналітики ви зрозумієте який результат приносять рекламні кампанії, соцмережі або email розсилки. Без аналітики ви будете працювати наосліп та ніколи не зрозумієте що ж спрацювало, а що ні.

Додатково порадимо поставити Hotjar. Теплові карти Hotjar допоможуть визначити, які місця на сайті найбільш відвідувані й, відповідно, оптимізувати коефіцієнт конверсій та підвищувати продажі на сайті.

Контекстна реклама в Google/Яндекс

Це ваше основне джерело продажів на початку. Вас ніхто не знає і на ваше ім'я/бренд ніхто не прийде. Але ваші товари швидше за все будуть шукати в Гуглі, а це означає, що звідти можна отримати продажі. Отже, нам необхідно під'єднати Google Shopping, Smart Shopping та динамічний ремаркетинг (ремаркетинг - технологія, яка дозволяє повертати користувачів на ваш сайт, якщо вони його раніше відвідали). Гарне агентство налаштує вам все та відстежить щоб все працювало "як годинник".
Після того як усе протестовано - масштабуємося та підвищуємо бюджет. Також підключаємо інші джерела, такі як реклама в Facebook/Instagram, програматик майданчики (програматик реклама - різновид медійної реклами, коли ви купуєте показ рекламного банера обраної вами аудиторії) тощо.


Виняток: новий товар, про який не знають на ринку. У цьому випадку вам не потрібно одразу запускати пошукову рекламу, адже ваш товар не будуть шукати. Необхідно спочатку підключити медійну рекламу та відео, оскільки потрібно спочатку розповісти потенційним клієнтам про товар та пояснити що це за товар і для чого він потрібен споживачеві. І лише потім переходимо на використання пошукових рекламних кампаній.

SEO

SEO - Search Engine Optimization - комплекс заходів для підвищення позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по запитах, які необхідні для інтернет-магазину.

Найкраще починати працювати у напрямку SEO ще на етапі створення інтернет-магазину. Це дозволить уникнути зайвих витрат на розробку та зміни на сайті, які потрібні для SEO.

Оптимізація сайту дає відмінний результат та продажі. Але, на відміну від контекстної реклами, тут доведеться почекати. У середньому хороші результати починають проявлятися вже через 3-5 місяців. Через постійно мінливі алгоритми та фільтри пошукових систем варто проводити всі роботи по SEO акуратно та поступова, щоб не потрапити в бан та не втратити позиції.

Email marketing

Цей напрямок найбільше схоже на ремаркетинг за принципом роботи. Добре налаштований email маркетинг - це не спамні листи. Це чітко сплановані ланцюжки листів, які реагують на певні тригери на сайті. Наприклад: користувач не завершив покупку, але залишив нам свій e-mail, тут включається ланцюжок листів:

  • Лист 1 - вітання.
  • Лист 2 - ви забули завершити покупку.

Якщо користувач не купив, то отримує:

  • Лист 3 - ви забули завершити покупку, тому тримайте знижку.

Якщо користувач не купив, то отримує:

  • Лист 4 - ось ми підібрали товари, які вам швидше за все сподобаються.

Якщо користувач купив на 2 листі, то інші листи він не побачить. Якщо не купив, то 4 лист буде останнім у ланцюжку.

Також у вас збереться база лояльних клієнтів, яким можна буде надсилати спецпропозиції.

SMM

Важливо розуміти початкову мету вашої присутності в соцмережах. Це може бути продаж товару, підтримка користувачів або просто група за інтересами. Залежно від мети буде визначена стратегія просування. Наприклад, якщо ваша мета - продажі, то вам не так цікаві лайки й коментарі, але важливі продажі, які приходить з соцмереж. У нас якраз є кейс з подібним прикладом, в якому ми робимо комплексний інтернет-маркетинг для магазину дитячого одягу.

Матеріал надано нашими партнерами #UAATEAM

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором