• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як створити успішний продукт для онлайн-ринку?

14.03.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Як створити продукт для онлайн-ринку

Запускати онлайн-бізнес складно. Жорстка конкуренція, перенасичений ринок та зміни в поведінці покупців як ніколи вимагають безпеки та зручності.

Тому спершу ніж створити бренд, вирішуйте, що будете продавати. Це рішення ключове.

Які товари продавати онлайн?

Незалежно від того, в якій галузі ви працюєте, виділимо два типи продуктів:

  • товари загального користування.
  • нішеві продукти.

Продукти загального користування - необхідні для життя та побуту товари або послуги, на які завжди високий попит. До прикладу, це все, що купується в Ашані або Епіцентрі - харчування, спортивне спорядження, одяг і взуття, дитячі товари.

Нішеві продукти - призначені для вузької категорії клієнтів. В основному, це унікальні товари. Нішеві продукти найчастіше роблять невеликими партіями або на замовлення. Наприклад, намисто з бісеру, шкіряна сумка для ноутбука, заморожений йогурт.

Часто власники магазинів використовують комбінацію з товарів загального вжитку та нішевих продуктів. Великі інтернет-магазини можуть собі дозволити великий асортимент товарів. Щоб вижити в умовах жорсткої конкуренції - пропонуйте клієнтам товари обох груп. Наприклад, магазин Tyler's продає товари від популярних брендів, таких як Billabong, Yeti або Simply Southern, разом з нішевим одягом та аксесуарами.

Як вибрати товар для продажу?

Виділимо 7 основних порад, які допоможуть це зробити:

1. Розв'язання проблем

Вибирайте або створіть продукт, який вирішує проблему.
«Якби ми спробували придумати гарну ідею, ми б не змогли її створити на рівному місці. Необхідно вирішити проблему у власному житті », - Брайан Ческі, співзасновник Airbnb.

Для Кайла Киркпатріка (Kyle Kirkpatrick), тренера з олімпійської гімнастики, важливо слухати музику під час тренувань спортсменів. Тому йому потрібні навушники, які не падають під час бігу або стрибків на батуті. Те, що раніше було незручністю, він перетворив на блискучу бізнес-ідею - винахід Decibullz.

Порозмірковуйте, чи можете поліпшити характеристики продукту? Зайняти новий ринок, де немає агресивних конкурентів? Запропонувати клієнтам незвичайне позиціювання товару?

Визначте, яким чином продукт або послуга принесуть цінність у життя клієнта. Проаналізуйте власне життя та збагніть що саме приносить незручності.

2. Пристрасть до справи

Знайдіть продукти, якими захоплюєтесь ви та ваше оточення.
Керування власною справою одночасно схоже на довгі години очікування у черзі та на кам'янисту місцевість, де складно виростити щось путнє. Але пристрасть до того, що робите, допоможе пережити важкі часи та створити фірмовий меседж, який донесе клієнтам інформацію про привабливість продукту. А якщо створите емоційну історію про товар, виділитесь серед конкурентів.

Компанія Торгсофт побудована на одній з головних цінностей: приносить користь бізнесу, автоматизуючи процеси його ведення. Це допомагало нам пережити кризи в різні роки. Інформуючи наших клієнтів про те, як краще вести бізнес у важкий час, ми отримуємо щиру подяку і лояльність.

3. Гучний посил бренду

Досліджуйте цільову аудиторію - бренд повинен спілкуватися з потенційними покупцями так, щоб це зачіпало актуальні проблеми та не натискало на болючі точки  аудиторії. Вибудовуйте лояльність на основі аналізу ЦА. Ось кілька питань, які допоможуть це зробити:

• Яке спілкування до вподоби клієнту?
• Як краще позиціювати продукт?
• Уявіть інформацію про бренд на сайті й те, як залучити потенційних клієнтів за допомогою макета, колірної схеми та закликів до дії в тексті?

Компанія Solo Stove створила “клуб” постійних клієнтів, за допомогою якого постійно покращує бренд та репутацію в мережі: розміщує правдиві огляди продуктів, активного привертає спільноту до чесного зворотного зв'язку.

4. Стати трендом

Скористайтеся перевагами ринку, що розвивається і знайдіть місце для власного бренду. Щоб досягти успіху, будьте в курсі новин про популярні продукти та послуги, які в тренді останній місяць.

Несподівано, але факт: найуспішніший продукт меблевого магната IKEA - фрикадельки! Навесні рітейлер опублікував у Твіттері рецепт, який підірвав інтернет. Йшлося про рецепт популярних шведських фрикадельок, які можна приготувати в домашніх умовах. Щороку в IKEA продається набагато більше таких фрикадельок, ніж стелажів для книг «Billy», які вважаються найбільш продаваними меблями. І все ж фрикадельки розлітаються у 22 рази швидше.

Виходить, що основний продукт меблевого магазину - не меблі, що особливо цікаво з точки зору інтернет-маркетингу. Тому експериментуйте, щоб ваш інтернет-магазин злетів!

5. Продукти й таємні бажання

Знайдіть продукти, які задовольняють найпотаємніші бажання - ми завжди повертаємося до того, що приносить радість. Успішний продукт - той, який враховує пристрасті клієнтів.  Покупці чимало грошей витрачають на таємні задоволення, зберігаючи глибоку відданість брендам, які розуміють їх слабкості.

З самого початку компанія Jeni's Ice Cream прагнула збігтися в цій емоції зі своєю цільовою аудиторією. Jeni's знають, що морозиво - справжнє задоволення, тому вони роблять продукти зі свіжих інгредієнтів і акцентують на радощах, які отримають клієнти.

6. Визначити та обслуговувати нішеві сегменти

Працювати для нішевого сегмента - відмінний спосіб створити пропозицію, яка вирішить проблему і розважить аудиторію.

Обслуговувати таку аудиторію - значить, забезпечити стабільну відвідуваність. Клієнти постійно будуть повертатися до вас.
Розглянемо на прикладі бренду LARQ:

LARQ - це перша у світі пляшка, яка очищається сама. Місток між інноваційними технологіями та можливістю пити чисту воду, екологічно безпечний вибір для тих, хто цінує здоров'я. Завдяки світлодіодній технології, яка знищує мікроби та бактерії, бренд захопив людей, що цінують турботу про екологію та власне здоров'я.

Ідеї ​​нішевих продуктів для інтернет-продажів у 2020 році:

1. Швидка, але здорова їжа.
2. Крафтові напої (алкогольні та безалкогольні).
3. Подарункові набори.
4. Органічні продукти та косметика.
5. Персональні планери.
6. Корм ​​для тварин.
7. Камера і фото аксесуари (наприклад, дрони та штативи).
8. Коригувальна білизна.

7. Можливості для бізнесу завжди та всюди

Бути підприємцем означає бути далекоглядним. Звертайте увагу на поведінку соціуму: що хочеться змінити? Чи є можливість поліпшити життя знайомих, сусідів? Які продукти швидко завойовують клієнтів і які галузі стрімко злітають? Також оцініть свої сильні сторони та інтереси. Ось побачите, результат не змусить себе чекати.

Як почати продавати онлайн?

Отже, у вас вже є продукт, і ви готові вийти на ринок - онлайн. Однак перш ніж похапцем створювати інтернет-магазин, обов'язково зробіть наступне:

1. Дослідіть ринок.
2. Підготуйте продукт для продажу.
3. Зберіть список потенційних клієнтів і налаштуйте рекламу.
4. Почніть досліджувати, на якій платформі електронної комерції вигідніше продавати (наприклад, власний інтернет-магазин, Amazon, Facebook). Використовуйте маркетплейси для розширення каналів продажів. Тут ми розповідаємо, як продавати на Rozetka і Prom.ua.
5. Створіть якісний опис продукту (не нехтуйте зображеннями).
6. Побудуйте стратегію виходу на ринок.

Помічники ведення електронної комерції:

  • Повернення та доставка. Це важливо для задоволення очікувань клієнтів після покупки, щоб вони продовжували купувати у вас в майбутньому.
  • Маркетинг. Знайомтеся з цінностями та слабкостями потенційних клієнтів, постійно підтримуйте їхній інтерес до продукту.
  • Вимірювання успіху. Подумайте про те як ви будете відстежувати ріст бізнесу. Клієнту не важливо, чи здійснює він покупки на Amazon або в вашому інтернет-магазині, для нього важлива зручність.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором