• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Який інтернет-магазин відкрити у 2023 році

Який інтернет-магазин відкрити у 2023 році

Кількість інтернет-замовлень зростає щодня. За прогнозами аналітиків, до 2040 року 95% покупок у світі відбуватимуться онлайн. Пандемія дала сильний поштовх розвитку e-commerce. Війна в Україні змусила ще більше магазинів переходити в онлайн, щоб продовжити діяльність та розширяти бізнеси за межами країни.

Тож питання, як відкрити інтернет-магазин у 2023 році, актуальне й понині. З чого почати онлайн-бізнес, та які нюанси варто врахувати при його веденні?

Чому саме інтернет-магазин?

Інтернет-магазин — це повноцінний інструмент продажів, який має безліч переваг:

 • Більше охоплення потенційної аудиторії. Ваші товари можуть побачити не лише мешканці міста чи району, а й клієнти, яким потрапить на очі ваша реклама в інтернеті чи ваш seo оптимізований контент у видачах Google.

 • Вартість запуску інтернет-магазину значно дешевша ніж відкриття й утримання офлайн точки.

 • Торгівля 24/7. Ваші товари доступні до продажу цілодобово, а з підключенням чат-ботів — клієнти можуть отримати відповідь на нагальні питання у будь-який час доби. Згідно із даними аналітиків, близько 40% продажів в інтернеті — це імпульсивні покупки, які люди в реальному часі могли б відкласти на потім.

 • Автоматизація. Сучасні технології дозволяють автоматизувати майже кожен процес торгівлі. Наприклад, програма обліку Торгсофт допомагає власнику керувати бізнесом, починаючи від приходу товару, його реалізації, синхронізації з іншими інтернет-магазинами й до розрахунку прибутку й витрат. Автоматизувати інтернет-магазин у Торгсофт легко й займає мінімум часу. 

 • Аналітика продажів. Завдяки онлайн метрикам можна відстежувати кожну дію користувача на сайті, аналізувати ефективність рекламних кампаній, а значить — покращувати обслуговування й збільшувати прибуток магазину.

Фактори, які впливають на відкриття інтернет-магазину у 2023 році

Якщо не знаєте, як відкрити свій інтернет-магазин в Україні, розпочніть з вивчення «матчастини», а саме — з аналізу споживацького попиту на товари, які ви маєте намір продавати. Враховуйте наступні фактори:

 • Вибір товарів. Обирайте категорії товарів, які мають найбільший попит серед вашої цільової аудиторії та актуальні в будь-який період часу. Кращі цінові ніші в мережі — або дуже дешеві, або дуже дорогі товари. Хоч просування дешевого товару вимагає більших вкладень, ніж дорогих, ви можете заробляти на оборотах продукції, яка має великий попит серед людей.

Є й інший шлях — обрати нетрадиційні види товарів, які популярні серед вузького кола споживачів, наприклад — автомобільні органайзери, аксесуари для блогерів чи шкарпетки для йоги. Однак для кращої торгівлі рекомендуємо поєднувати обидва способи: за основу взяти класичний варіант і розбавляти його ексклюзивом.

Щоб дізнатися, що продавати в інтернеті у 2023 році, дослідіть асортимент відомих українських та закордонних інтернет-магазинів. З’ясуйте, які товари продаються найкраще, які — не дуже. 

Прибутковою є ідея гуртової закупівлі товарів на американських чи європейських сайтах і продаж їх на українському ринку за вищою ціною. 

 • Майданчики для продажів. Щоб вдало продавати, потрібно обрати оптимальну платформу просування товарів в інтернеті. Якщо ви не маєте достатніх ресурсів для запуску повноцінного сайту, можете розмістити свою продукцію на маркетплейсах — Rozetka чи Prom.ua. Такі платформи дозволяють вести повноцінну торгівлю й отримати готовий інструментарій просування свого магазину.  

Якщо ж ви націлені продавати через власний вебсайт, подбайте про те, щоб він мав привабливий дизайн, був легкий у використанні й забезпечив би вашим користувачам зручний спосіб вибору, замовлення й оплати товарів. Для досягнення кращих результатів торгівлі ви можете поєднувати продажі на своєму сайту й на маркетплейсах.

Щоб заощадити кошти на доставці та оренді складу, можна обрати схему дропшипінг — замовляти продукцію у постачальника та продавати її дорожче через власний інтернет-магазин.

 • Фінансові витрати. Цей крок насправді має бути першим у переліку, адже фінансове планування допомагає власнику визначити, скільки потрібно грошей, щоб відкрити інтернет-магазин. Для цього краще мати чіткий бізнес-план, в якому прописати обсяг критичних витрат на відкриття інтернет-магазину й перманентних витрат, які з’являтимуться у процесі розвитку бізнесу. Кошти потрібні для створення та підтримки сайту, реклами та просування, закупівлі асортименту магазину, логістики тощо.  

 • Доставка. Якщо ви плануєте самостійно закупляти товари у постачальників, обдумайте шляхи співпраці з логістичними службами, які б забезпечили швидку та якісну доставку замовлень вашим клієнтам. Для онлайн-бізнесу доставка має надважливе значення, адже покупці обирають інтернет-магазини часто за швидкість й зручність транспортування їхніх замовлень.  

У світі розповсюджені так звані даркстори (dark store) — інтерактивні магазини-склади, в яких працівники збирають онлайн-замовлення й віддають його покупцям. Такі точки або поштомати замінюють торговельні зали й пришвидшують процес покупки. За такою схемою працюють точки видачі замовлень Розетка.
 • Маркетинг. Реклама та просування вашого магазину — це необхідна умова для вдалого старту й розвитку вашого бізнесу. Щоб про ваш інтернет-магазин дізналося якомога більше людей, дослідіть різні маркетингові канали продажів, такі як: соціальні мережі, контекстна реклама, оптимізація сайту в пошукових системах, масова розсилка, маркетплейси та сайти-агрегатори. Ці інструменти допоможуть вам залучити нових клієнтів, а вашій справі зростати.

Ці та інші фактори дадуть вам базове уявлення про те, що потрібно, щоб відкрити інтернет-магазин в Україні, й вести свій бізнес послідовно та виважено.

Найпопулярніші товари для продажу в інтернеті

У прийдешні роки можуть бути перспективними такі напрями онлайн-торгівлі:

1. Екотовари

Зростальна увага суспільства до проблем екології, збереження довкілля та сталий розвиток викликає збільшення попиту на екологічно чисті товари. Зокрема в тренді натуральні харчові продукти зі зменшеним вмістом хімічних речовин і пластику, біорозкладні пакування, екологічні засоби догляду за домом та ін. Залишається популярною й органічна косметика з рослинними компонентами у складі, яка не тестується на тваринах, не містить штучних речовин і пакується у матеріали, які піддаються утилізації.

2. Харчові продукти

Суперфуди та корисні солодощі. При складанні асортименту магазину враховуйте останні тренди у сфері здорового харчування, наприклад, вживання споживачами безглютенових борошняних виробів, рослинних білків замість тваринних, відмову від звичайного цукру тощо.

Основні категорії доповніть новинками й продуктами для ЗОЖ, на кшталт: поживні суперфуди й снеки, сублімовані ягоди, заморожені овочі, ягоди, фрукти, ферментовані харчі та веганські продукти.  

Щодо корисних солодощів, тут у виробників є більше можливостей для експериментів. У 2023 році збережеться попит на натуральні смаколики — горіхові пасти, зефір, пастила без цукру чи на цукрозамінниках, злакові батончики, натуральний шоколад, продукція з меду, цукерки з горіхів та сухофруктів й міксування продуктів різних смаків.  

3. Технологічні новинки

Технічний прогрес уже найближчим часом може подарувати людству нові товари, які працюватимуть на основі штучного інтелекту, технологіях розширеної чи віртуальної реальності, «інтернету речей» тощо.

4. Здоров'я та фітнес

Здоровий спосіб життя — тренд, який знову набирає обертів у суспільстві через тривалий стрес, пов’язаний з війною. Тому зараз в Україні якнайкращий час для виробництва товарів, які б покращували самопочуття й здоров’я людини: їжа без синтетичних речовин, продукти для здорового сну, засоби зменшення стресу та протидії депресіям.

До речі, ця категорія гарно просувається у соцмережах, тому додатково до інтернет-магазину подбайте про створення сторінки в Інстаграмі, ТікТок, Фейсбук та навіть у Твіттері.

як відкрити інтернет магазин одягу в Інстаграмі

5. Мода та краса

Щоб продажі були успішними, варто бути «на плаву» останніх модних тенденцій і відчувати попит ваших потенційних клієнтів. Згідно із даними B2B торгового майданчика eWorldtrade, цьогоріч, й уже цієї весни, залишаються популярними стильний та комфортний одяг: вкорочені куртки, блейзери, джинси з широким низом, джинси клеш тощо.

Купівля одягу в інтернеті вже не дивує нікого, й ритейлери намагаються зробити шопінг онлайн максимально схожим до реального. Хоч у воєнних реаліях люди не поспішають оновлювати гардероб, через постійні міграції попит на одяг лише зростає. Найбільш популярні речі першої потреби: недорога білизна й одяг для дому, речі, що були у вжитку, які можна продавати на олх, тощо.

6. Речі для дому

Під впливом пандемії та війни люди більше часу проводять вдома, тому продукція для дому зараз досить затребувана, а саме — побутова техніка, кухонні аксесуари, декор і речі інтер’єру, домашній текстиль. Серед домашніх побутових приладів популярні: мультиварки, чайники з автоматичною системою нагріву, смартваги з функцією персонального консультанта з харчування, праски з можливістю дистанційного вимкнення, зволожувачі повітря, що самі налаштовують рівень вологості у квартирі, та інші товари.

7. Товари для догляду за дітьми

Ця ніша не втратить актуальності ніколи. Діти народжуються постійно, хай там що у світі коїться. Під час кризи зазвичай батьки намагаються економити й часто купують іграшки та одяг у вжитку, тому варто подумати, як можна розвинути цю бізнес-ідею.

Вищеперераховані поради стануть в пригоді підприємцям, які лише розмірковують, як відкрити інтернет-магазин з нуля, та і тим, хто вже веде свій бізнес та бажає його вдосконалити. 

Інтернет-магазин за 1 день

Щоб відкрити інтернет-магазин потрібно:

 • Визначитися з асортиментом

 • Домовитися з постачальниками про доставку першої партії товару

 • Встановити програму обліку Торгсофт та оприбуткувати товар

 • Замовити послугу «Торгсофт Онлайн Маркет», та перевести усю базу товарів в інтернет за 1 день.

+38 (067) 558 37 84