• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Інтернет-маркетинг в 2019 році: поради для середнього бізнесу

29.01.2019

Насамперед варто позначити аудиторію, для якої буде корисно це керівництво: тут перераховані поради не для гігантів продажів або модних барбершопов. Ці поради стануть в нагоді підприємствам, що виробляють і дістрібутірующім товари, які продають їх через інтернет, а також інших представників середнього бізнесу: будівельним організаціям, приватним медичним установам і туристичним операторам.

І мова піде не про якихось сумнівних новомодних тенденціях. У статті згадуються три найдієвіші концепції, які добре проявили себе в останні кілька років. Кожному керівнику варто переконатися, що він не упустив жодну з них.

Пропозиція повинна бути максимально простим і зрозумілим

Відвідувач сайту приймає рішення про те, чи буде йому цікаво тут, в лічені секунди. Тому важливо зацікавити його відразу ж, без тривалих прелюдій.

Сайт повинен бути максимально лаконічним

Деякі підприємці вважають, що чим більше опцій вони напхають в свій сайт, тим продуктивніше він буде функціонувати. Однак насправді дуже мудрована сторінка викличе у відвідувача подив, а то і бажання покинути його якомога швидше. Тому краще зробити свою сторінку максимально корисною і доступною, без зайвої мішури, яка ні до чого не приведе. 

Саме тому більшість сучасних сайтів оформляється у вигляді Лендінзі (односторінкового сайту, що містить в собі необхідний мінімум інформації), що поєднує зручність і простоту користування зі скромним, але приємним дизайном. Відвідувач пройшов по посиланню, йому сподобалася реклама. Далі потрібно показати, що він клікнув по банеру не дарма, і запропонувати йому можливість отримати бажане за допомогою простих і зручних дій.

Ось кілька порад по темі.

 • Оформлення сторінки у вигляді landing page все так само ефективно. Не варто заплутувати відвідувача кількістю кнопок і банерів - набагато простіше запропонувати йому перегорнути вниз, щоб отримати всю необхідну інформацію.
 • Важливо підібрати відповідне зображення, яке відразу ж притягне погляд і викличе позитивні емоції.
 • Не варто напихати сайт безліччю розташованих поруч елементів. Чим більше між ними вільного простору, тим простіше орієнтуватися.
 • З верхній рядок сайту можна і потрібно внести елементи, які найчастіше цікавлять відвідувачів. Тоді їм не доведеться довго шукати по сайту необхідне посилання.
 • Ще одна цікава опція, яку можна впровадити - перемикання банерів, що містять найважливішу інформацію, без оновлення сторінки.
 • Розгалужені каталоги допоможуть користувачеві швидко знайти потрібну категорію, але важливо знати міру. В такому випадку також не завадить впровадити детальний фільтр, який також допоможе швидко знайти потрібний товар.

Сайт повинен бути зрозумілим, але не обов'язково робити його нудним

Якщо і додавати цікаві елементи, то тільки в деталях. До практичною і зручною основі можна додати кілька елементів, які допоможуть прикрасити сторінку, але важливо знати міру. Якщо захопитися, то можна створити один з тих сайтів, які рясніють різними посиланнями, банерами і спливаючими елементами, але ось зрозуміти, що куди веде, досить проблематично. Тут теж можна скористатися деякими порадами:

 • багато сайтів використовують велику фонову картинку, перед якою розташовується основне меню - це не тільки практично, але і привабливо;
 • можна поекспериментувати зі слайдером - цей елемент додасть трохи індивідуальності, не навантажуючи саму сторінку.

Текст сторінки: інформативний і лаконічний

Мало хто захоче читати величезні твори про переваги товару. Найкраще подати інформацію стисло, але так, щоб не страждала інформативність. Існує чимало сервісів, що пропонують перевірку тексту і можливості його оптимізації. Також можна найняти професіонала, який напише текст для сторінки в інформаційному стилі.

Інфостіль - подача всіх важливих відомостей без зайвого сміття і літературних оборотів. Чим менше непотрібної інформації, тим більше текст відповідає інформаційному стилю.

Ще один важливий момент: незалежно від того, чим займається підприємство, його клієнтами є звичайні люди. Не варто писати сухою мовою, спілкування «людина-людина» притягує відвідувачів, має в своєму розпорядженні їх до себе.

Зовнішній вигляд сайту

Текст - це важливо, але зображення може передати набагато більше. В ідеалі скомбінувати обидві складові так, щоб було і барвисто, і інформативно, і візуально приємно. Ось кілька порад по візуального оформлення.

 • Іконки. Не обов'язково робити їх звичайними. Мінімалістичні зображення на значках будуть тепло сприйняті відвідувачами.
 • Пояснення з зображеннями. Ось приклад: «Отримай кредит в три етапи: заповни анкету (невелике зображення з формою), дочекайся рішення (годинник), отримай гроші (безпосередньо пачка банкнот)».
 • Навіть більш складні системи можна зображувати схематично, за допомогою простих і зрозумілих зображень.

Фотографії та відеоролики

Що стосується фотографій, потрібно пам'ятати, що стічними зображеннями вже нікого не здивуєш. Найкраще зробити унікальну, яскраву і барвисту фотографію, яка вигідно відрізнить сайт від конкурента, яке обрало «стік» з метою заощадити. А якщо додати на сторінку відео, яке буде грамотно знято і змонтовано, ефект зросте в рази, і в плані SEO теж. Відео на головній сторінці дійсно сприяє збільшенню конверсії, і існує чимало прикладів, коли статистика сайту падала після того, як відео пропадало з головної сторінки. Само собою, пізніше ролик повертався на своє місце.

Ще одна цікава опція - установка відео в фон сайту. Поки користувач реєструється, переглядає інформацію або каталог, на задньому фоні грає відеоролик, щоб відвідувач не нудьгував, і дізнавався більше про товар або послугу.

Якщо зробити оригінальне фото і розмістити його на сторінці, сайт буде виглядати привабливіше. Для зйомки можна використовувати працівників фірми - справжній, «живий» працівник, у якого є ім'я і прізвище, сприймається краще, ніж загадковий персонаж з посмішкою, як у робота. Можна додати всіх працівників на сайт, щоб відвідувач знав заздалегідь, до кого він звертається - такою опцією користуються багато сучасних сайти.

Підсумки

Правило номер один говорить: не потрібно все ускладнювати. Чим простіше і зрозуміліше сайт, тим більше людей затримається на ньому. Для поліпшення ефекту можна використовувати оригінальні значки, фото і відео, а також приємний і лаконічний текст.

Сайт повинен бути доступний не тільки з ПК, а й зі смартфона

З тих пір як винайшли смартфони, люди практично не відривають від них погляду. Число покупок, оформлених за допомогою гаджетів, постійно збільшується. Підприємець, не є продуманим цей момент, втрачає прибуток.

Адаптація сайту для мобільних пристроїв

Пошукові гіганти вже давно взяли в звичку піднімати сайти, які адаптовані для мобільних пристроїв вище, ніж пристосовані тільки для перегляду на ПК. Google недавно заявив про намір демонструвати в результатах пошуку тільки мобільні сайти. А це означає, що сайт, не пристосований для коректного відображення на смартфонах, вже програє, а в перспективі програє ще більше. А адже продаж - це не тільки відображення у видачі, а ще й зручність користування сайтом з гаджета.

На жаль, сайтів, які все ще не зробили зручну версію для смартфонів, дуже багато. Хоча мобільний трафік вже обігнав десктопний, і його темпи тільки наростають. Також статистика говорить про те, що користувачі вибирають за допомогою гаджетів абсолютно усі товари і послуги, і відсоток придбання досить високий.
Для адаптованого сайту, перш за все, важливі читабельний текст і велике зображення, так як користувач може захотіти придбати щось де завгодно. За статистикою Гугл, 65% користувач починають пошук своєї наступної покупки зі смартфона, а значить, неадаптированному сайту залишається всього лише 35% покупців.

Способи зв'язатися з представниками сайту

Років 10 тому для зв'язку з консультантами підприємства доводилося дзвонити їм. З тих пір технології зробили крок далеко вперед, і зараз існує безліч месенджерів. Viber, WhatsApp і інші - у кожного користувача свій, улюблений спосіб спілкування.
Важливо, щоб на сайті були зазначені способи зв'язку з консультантами, і чим більше їх буде, тим більша аудиторія стає потенційними клієнтами. Але не варто лякати покупця великою кількістю банерами «зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас шляхом» - цю інформацію краще продемонструвати одноразово. Крім месенджерів, онлайн-чатів і телефону, є і інші способи зв'язку.

Наприклад, соціальні мережі. Група сайту в соціальній мережі допоможе розкрити про нього ще більше інформації, зблизить з покупцем і допоможе йому оперативно отримати відповіді на виниклі питання. Тепер соцмережі - це своєрідна технічна підтримка, і цей момент також важливо врахувати.
З ростом продажів важливо розвивати і свої групи в соціальних мережах - давати більше інформації, оперативно консультувати аудиторію і адекватно сприймати критику.

Не менш важливим є і відповідь на повідомлення потенційного покупця. У спілкуванні не повинно бути зайвої інформації - консультант або допомагає вирішити проблему, або дати вичерпну інформацію про продукт. Більше нічого.

Не варто пістрявити пропозиціями і спливаючими вікнами - не кожен користувач захоче розбиратися в потоці інформації. Відповіді в соціальних мережах повинні бути вичерпними, ввічливими і точними. Не менш важливо, щоб було видно, що відповідає людина, а не робот: багато проблем можна вирішити, звернувши їх жартома або просто ввічливо поговоривши. Також буде корисно вказувати ім'я консультанта при відповіді, в деяких випадках доречно використовувати смайлики.

Вспливаючі вікна

Це відмінний інструмент, який закликає до дії, але не варто з ним переборщувати. Користувач, який ледве встиг зайти на сайт, а його вже штурмують півдюжини аукціонних пропозицій, форм реєстрації та інших спливаючих вікон, просто покине сторінку. Google розуміє це, і надмірна кількість pop-up вікон знизить місце сторінки у видачі цього пошуковика.
Найкраще використовувати не більше одного спливаючого вікна на сторінку. В ідеалі, воно не повинно заважати користувачеві працювати з сайтом. А якщо і застосовувати великі вікна по центру сторінки - то тільки для неймовірно вигідної пропозиції, від якого просто неможливо відмовитися.

Про рекламу в соцмережах

Ті, хто вважає, що це марна трата коштів, помиляються. Звичайно, мова йде не про конкурсах або розіграшах в групах в соціальних мережах (хоча в деяких випадках цей маркетинговий хід також доречний), а про таргетированной рекламі. Вона допоможе підвищити продажі абсолютно будь-якого товару. Найкраще використовувати таргетовану рекламу, яка відобразиться в feed-стрічці користувачів соцмереж. Рекламний пост найчастіше складається з тексту та зображення, і до кожного з цих елементів слід підійти творчо.

Підсумки

Правило номер два: бути завжди поруч. Для цього потрібно адаптувати сторінку під мобільні пристрої, використовувати максимум каналів зв'язку, в тому числі і соціальні мережі. Реклама в останніх позитивно впливає на продажі в цілому.

Реклама повинна приносити користь, а її ціна повинна знижуватися

Ведення статистики та аналізу ефективності кожного джерела реклами - правильна тактика. Вона допоможе не тільки підвищити ефективність, але і знизити вартість. Основна одиниця підрахунку - лід (потенційний покупець, готовий до взаємодії).

Впровадження аналітики в роботу маркетологів

Деякі користувачі знаходять сайт в інтернеті, але зв'язуватися з консультантами воліють по телефону. Для відстеження таких лидов використовується система коллтрекінга, або відстеження викликів. Таких сервісів досить багато, і це спосіб відстеження ефективності за невеликі гроші. А приємним бонусом виступить можливість прослуховування дзвінка - так можна проаналізувати не тільки наміри дзвонить, а й манеру спілкування менеджера, який підняв трубку.

Після цього варто впровадити систему наскрізної аналітики. Вона відстежує всі дії відвідувачів сайту, фіксує час і демонструє найпродуктивніші канали. Всі дані відображаються у вигляді графіків і діаграм, що дозволяє зручно відстежувати час, коли користувачі виявляють велику активність, звідки вони приходять.

Робота з рекламними каналами

Не варто забувати про SEO-просуванні. Це потужний механізм, який при вмілому зверненні здатний значно вплинути на ефективність сайту. Тому важливо знайти професіонала, який щільно працює в цій сфері бізнесу, здатний грамотно скласти план і проаналізувати конверсію сайту. Якщо все правильно організувати, можна отримати приплив нових клієнтів з пошукових систем.

З контекстної і таргетированной рекламою тактика та ж - важлива детальна інформація, на основі якої можна організувати системний підхід, що сприяє більшій активності користувачів на сайті. Про «банерної сліпоти» можна не турбуватися - реклама стала нативной, і тепер її складно відрізнити від записів в фід-стрічці або органічної видачі.

Далі варто зайнятися CRM, розподілити всіх покупців (потенційних і дійсних, іншими словами, усіх, хто контактував з сайтом) за сегментами. Для кожного з них передбачений свій сценарій повернення і утримання. Наприклад, користувачеві, який цікавився товаром, але так його і не купив, можна запропонувати знижку, а колишнього клієнта, давно не виявляв активності, можна зробити спеціальну пропозицію. Можливостей повернути клієнту інтерес до продукту багато, головне - вибрати підходящий інструмент для кожного.

До слова, за останній час відеореклама стала більш доступною і ефективною. Все більше користувачів проводять час в YouTube, і це відмінний спосіб залучення нової аудиторії.

Перфоманс-маркетинг

Маркетинг, який заснований на даних. В основі лежать показники за різними джерелами. Після цього вираховується вартість кожної конверсії, рентабельність і можливі перспективи. Звичайно, така аналітика обійдеться в кругленьку суму, але прибуток від неї може в рази перевищити витрати. Зазвичай таку роботу виконують професійні маркетологи або навіть цілі агентства.

Підсумки

Третє правило говорить: потрібно постійно працювати над своєю ефективністю і відстежувати результати. Для цього застосовується всіляка аналітика, перфоманс-маркетинг і робота з джерелами.

Arty
20-03-2019 в 14:39:34
Очень интересная статья. Скажите, в программе ведется аналитика продаж через ИМ?
Валентина
20-03-2019 в 16:31:25
Последние 2 предложения кратко передали суть всей статьи. Пока будешь работать надо собой и над бизнесом, будет и результат, сложишь руки - всё пойдёт по наклонной.
Компания Торгсофт®
22-03-2019 в 09:28:22
Добрый день! В программе Торгсофт есть анализы продаж через интернет-магазин.
Даня
23-03-2019 в 13:56:53
Очень актуально, будем внедрять!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором