• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Зміни в SEO: як можна просунути сайт в сучасних реаліях

30.01.2019

Раніше просування було в рази простіше: все вирішували посилання, наповнення текстом і деякі дії з кодом сайту. Але прогрес не стоїть на місці, і незабаром з'явився «Переспа» від Яндекса, який пізніше покращився до «Баден-Бадена», а також «Минусинськ». Ці алгоритми змусили оптимізаторів винаходити нові способи просування веб-сторінок.

У пошукових машинах застосовуються нейронні мережі і знайти те що потрібно стало набагато простіше. Пошуковики як ніби вгадують потреби користувачів. І хоча система все ще недосконала, її розвиток відбувається досить швидко.

Конкуренція також зростає: все більше сайтів змагається за заповітні місця у видачі, і якщо раніше був передбачений набір дій, які стабільно приводили в топ, то тепер все стало більш заплутано і складно. Тепер просування - це справжня праця, що вимагає колосальних витрат часу і коштів.

7 засобів, які допоможуть просунути сайт

Звичайно, посилання і тексти так і залишилися, але їх якість зросла. Відповідно, піднялися і розцінки. Однак якщо SEO-працівник використовує тільки ці складові, то навряд чи він доб'ється успіху, а може і потрапить під фільтр. Тому важливо використовувати нові засоби, що дозволяють просунутися в топ органічного пошуку.

Поведінкові чинники

На цей час алгоритми оптимізації влаштовані так, що розвинений сайт швидше потрапить в топ видачі, ніж оптимізований в плані посилань і тексту. Якщо користувачі задоволені сайтом і в ньому організовані всі необхідні опції, то і пошукових результатах він буде вище.

А для того щоб зрозуміти, наскільки сайт зручний і корисний, використовуються поведінкові чинники.

 • Тривалість контакту користувача з сайтом.
 • Глибина огляду позицій каталогу і конкретних товарів.
 • Відмови: який відсоток користувачів не затримується на сторінці надовго.
 • Конверсійні дії: оформлення замовлення, заповнення форми та інше.

Для поліпшення цих факторів слід покращувати сайт в принципі. Чим зрозуміліше інтерфейс, корисніше інформація і більш детальний опис товару, тим більше часу на сайті пробуде користувач. У деяких випадках простіше створити новий сайт, ніж «реанімувати» старий.

Сучасне SEO - постійне поліпшення сайту. Це допомагає не тільки підвищувати позицію в пошуку, але і робити сайт більш зручним для відвідувачів. Як результат - підвищення продажів і від місця в пошуку і від підвищеної конверсії. SEO-оптимізація пропонує бізнесу подвійну вигоду.

Існує кілька лайфхак, які допомагають досягти топа. Наприклад, розміщення відеороликів на сайті, або пагінація в каталозі. Це продовжить час взаємодії користувача з сайтом і підвищить сторінку в рейтингу. А для того щоб підвищити відсоток прямого трафіку (користувач вводить адресу сайту безпосередньо в адресному рядку), який значно впливає на просування сайту, можна запустити акцію або конкурс в офлайні.

Для нових сайтів, у яких ще мало відвідувань, найкращим рішенням буде розміщення реклами. Тоді на сайт прийдуть нові люди, і поведінкові фактори почнуть фіксуватися, поступово підвищуючи рейтинг сайту.

Структура сайту

Якщо тематика сайту передбачає великий діапазон слів з високою частотністю, можна зробити багато сторінок, кожна з яких буде відповідати конкретним запитом. У деяких випадках грає роль локація (магазин меблів близько конкретної станції метро, ​​доставка суші в конкретному місті). Для кожного міста, району, регіону, станції метро можна зробити окрему сторінку, і це гарантовано дасть результат. У цьому полі є де розгулятися, враховуючи розміри країни.

Також можна зробити сайти під різні види товару (рецепт піци з ананасами, монітор діаметром 21 дюйм).

Якщо основна семантика в дефіциті, можна спробувати застосувати схожі теми. Такі сторінки відвідає не зовсім цільова, але відповідна аудиторія.
Результат - збільшення відвідуваності сайту за рахунок повної відповідності сторінки запиту. А це не тільки додатковий трафік і конверсія, але і просування в плані SEO.

Вибір основних запитів

Для того щоб зайняти місце в топі по всім запитам, пов'язаних з тематикою сайту, будуть потрібні величезні витрати, на які наважиться не кожен підприємець. Можна виконати все вправніше і зайняти місце в топі по конкретних запитів, пов'язаних з діяльністю фірми.


Тобто, якщо сайт спеціалізується на продажу шин для вантажних автомобілів, намагатися просунути його за запитом «шини» - марна справа. А ось «шини для вантажівок» - справа інше. Важливо вивчити ринок, виявити сильні і слабкі сторони конкуруючих підприємств і зрозуміти, чим цей сайт краще за інших. З отриманих відомостей стане зрозуміло, за якими запитами простіше просувати сайт і позиціонувати підприємство в цілому.

Завантаження сайту

Час завантаження сторінки - важливий фактор в SEO-просуванні. Він враховується пошуковими системами як прямо, так і опосередковано - найчастіше відвідувачі сайту не чекають більше 3 секунд і залишають повільно завантажує сторінки. Сайт повинен встигнути завантажитися за цей час, адже кожна наступна секунда підвищує ймовірність того, що користувач не затримається. Особливо важлива швидкість завантаження сайту на мобільних пристроях.

Існує багато сервісів, які оцінюють швидкість завантаження сайту. Найбільш популярною версією вважається такий сервіс від Google. Але він не дасть нічого, крім статистичних даних і деяких рекомендацій.

Весь час завантаження сторінки складається з декількох етапів:

 • відповідь сервера (в ідеалі, він не повинен тривати більше секунди)
 • старт завантаження елементів сторінки (до півтора секунд)
 • повне завантаження сторінки (ідеальним часом вважається період до 7 секунд).

При цьому час потрібно заміряти для кожного типу сторінок: головна сторінка сайту, категорія товару, детальний опис товару.

Якщо завантаження сторінки займає надто багато часу, можна подумати над прийняттям однієї з таких заходів:

 •     зменшення розміру сторінки: компресія основних елементів, таких як фото, відео і стиль
 •     перенастроювання кешування сервера
 •     стиснення даних для того, щоб сервер міг обмінюватися ними швидше
 •     зміна хостинг

Чим швидше завантажується сторінка, тим краще. Особливо це важливо для сайтів, які припускають часті переходи з однієї сторінки на іншу. Наприклад, сайти-каталоги або новинні портали. Не менш важливо організувати високу швидкість завантаження з мобільних телефонів. Особливо це актуально для служб доставки і таксі.

Створення мобільної версії сайту

Статистка говорить про те, що частка покупок, оформлених за допомогою гаджетів, постійно зростає. Сайт, який не хоче залишитися в стороні, повинен бути адаптований для перегляду з мобільних пристроїв. Відносно SEO такі дії вигідні подвійно: якісна мобільна версія не тільки просуне сайт у видачі Google, але і дозволить користувачам смартфонів провести більше часу на сайті, підвищивши загальну тривалість контакту користувача з сайтом.

І краще не розробляти мобільну версію з нуля, а зробити адаптивний сайт, здатний підстроїтися під пристрій, з якого на нього зайшли. Тут важливо простежити за наступними нюансами:

 • виставити найважливіші елементи вперед, а від незначних відмовитися зовсім
 • текст повинен бути читабельним, незалежно від діагоналі екрана
 • максимально зручний перехід по розділах сайту
 • спрощена форма замовлення та оплати
 • знизити число спливаючих вікон.

Посилання на сайт в пошукових системах

Швидкість, з якою користувач отримає вичерпну інформацію про продукт, не менш важлива, ніж швидкість завантаження сайту. Важливо залучити користувача ще до того, як він клацне по посиланню в пошуковій видачі. Для поліпшення зовнішнього вигляду сайту у видачі використовується кілька елементів. Ми розглянемо лише 2 основних.

Мікророзмітки. Існує кілька сервісів, які дозволяють видозмінювати посилання на сайт, які відображаються в пошуку і соцмережах. І хоча пошуковики самі вибирають, що їм відобразити в сніпеті (так називається інформація про сторінку, яка відображається у видачі), деякі сторінки можна доповнити своєю інформацією. Наприклад, додати умови доставки, гарантію або ціну.

Картка підприємства. Це інформація, яка зберігається в сервісах Яндекс і Google. Дозволяє користувачам дізнатися адресу, час роботи, контактні дані та іншу інформацію. Вона демонструється на картах і тим користувачам, які запитують у пошукових системах назва конкретної організації.

Агрегатори

Так називаються сайти, на яких можна відфільтрувати медустанову, вуз або заклад за конкретними параметрами. Таким чином відпадає необхідність у вивченні всіх сайтів. Як правило, агрегатори швидко просуваються в топ, і витіснити їх звідти практично неможливо. Але в цьому немає необхідності. Набагато важливіше, щоб сайт там опинився і справив гідне враження. Це поліпшить його імідж і посприяє зростанню числа відвідувачів, а значить, і продажів.

Навіть незважаючи на те, що багато агрегатори стягують плату за додавання організації до реєстру або її відображення в топі, це корисна інвестиція. Тим більше, багато користувачів вибирають сервіси саме на сайтах-агрегаторах.

Підводячи підсумки: чи буде SEO жити?

Що б не говорили про SEO, це все ще потужний інструмент, здатний залучити значну аудиторію. Люди завжди будуть користуватися пошуковими системами, а тому важливо, щоб сайт був в топі. SEO просто видозмінилася і прийняло людську подобу. Тепер тенденція така: якщо сайт подобається людям, він сподобається і пошуковим системам. І ті, хто зможе адаптуватися під нові умови, будуть мати успіх в майбутньому.

Николай
13-03-2019 в 15:57:10
На самом деле все вышеперечисленное и реальное качество контента делают сайт качественным.
Егоров
22-03-2019 в 09:27:05
За всеми трендами не успееешь. Хорошие сайты всё равно будут в топе, а плохие на дне.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором