• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як бізнесмену подружитися з пресою

15.01.2019

Головне завдання виконано. Ви створили і запустили свій бізнес і, можливо, вже почали отримувати прибуток. Але ваша компанія все ще не на увазі? В чому справа? Про вас не знають в ЗМІ? Та й про що взагалі говорити з журналістами? Але ж згадка компанії в ЗМІ дуже важливо для її розкрутки. Зрозуміло, згадувати її повинні виключно в позитивному ключі. Причому, питання ЗМІ буде цікавий і корисний не тільки великим корпораціям, а й компаніям - новачкам.


 Що робити, якщо саме ви звертаєтеся в ЗМІ?

Не потрібно намагатися пробитися відразу до самих верхів
Місцеві і міжнародні канали - це, звичайно, добре, але починати потрібно з малого. Багато хто не сприймає регіональні видання і канали серйозно, вважаючи, що вони нічого не вирішують і не можуть принести ніякої користі. Часто в редакції телефонують і пишуть з проханням допомогти налагодити контакт з «верхами», щоб опублікувати матеріал, соціально важливий реліз, який обов'язково вистрілить. Таке рідко буває. Потрібно завжди починати з невеликих каналів і видань. Основна мета - налагодити контакт і хороші довірчі відносини з журналістом такого видання, який і буде писати про вас періодично. Крім того, у нього ж завжди є перспективи кар'єрного росту. Він може просуватися вгору по кар'єрних сходах, піти працювати в велике федеральне видання або канал. І якщо такі відносини налагодити, то і після підвищення він буде писати про вас.
 
Не варто витрачати час і гроші на піарників і рекламні агентства
Навіщо потрібен представник? Він, звичайно, зможе красиво розповісти і описати ваші "унікальності" і т. Д. Але пресі і публіці потрібні ви. Хто краще зможе розповісти про вашу діяльність в подробицях і деталях, що не ви?


Не варто вимагати з'єднати або організувати зустріч з людиною, яка приймає рішення
Це дуже негарно виглядає і спочатку викликає негативне ставлення. Не варто виставляти себе нахабним грошовим мішком, який вважає, що йому можна все.
 
Особисто зателефонуйте журналісту
Так, це потрібно зробити особисто, щоб налагодити контакт. Де взяти номер? Способів багато. Можна роздобути його у друзів або знайомих, через соціальні мережі і не тільки. Що говорити? Це повинно його зацікавити. Журналістика завжди була суб'єктивною, тому в переважній більшості випадків у виданнях публікуються матеріали, які спочатку зацікавили їх авторів. Тільки не варто тиснути на жалість або хвалитися, показувати який ви крутий і т. Д., Якщо приводів для гордості особливо немає ніяких.
 
Можна навести приклад. Є компанія, що займається переробкою зерна, виробництвом борошна і хлібобулочних виробів. Вона побувала в Європі на спеціалізованій виставці, представляючи свою продукцію. Компанія отримала кілька престижних нагород, а також зуміла налагодити ділові контакти, канали збуту, уклала кілька договорів про постачання. Чудовий привід розповісти про це! Тому можна сміливо зателефонувати в кілька редакцій і розповісти про свої досягнення. Шанси, що в найближчому номері газети або випуску новин по ТБ про це повідомлять, дуже великі, тому що це дійсно цікаво і варто згадки.
 
Зробіть частину роботи за журналіста
Ви подзвонили або написали, розповіли, які ви хороші і унікальні. Журналіст сам повинен аналізувати інформацію, порівнювати її з іншими і визначати, в чому ж полягає ваша родзинка? Полегшите йому завдання і самі, а в чім ваша унікальність, родзинка. Тільки говорити треба не про те, які ви хороші, а надавати вагомі аргументи, щоб журналіст зацікавився.
 
Не соромтесь
Ви повинні коротко, але в той же час в повному обсязі, без зайвої води розповісти про себе і своїх перевагах. Наявність впевненості важливо.


Покажіть і доведіть, що є фахівцем у своїй справі
Розповідати і хвалити потрібно не себе, а свою справу. Вся увага має бути спрямована саме на це, а не на вас. На вас як на особистість увагу буде звернено за замовчуванням, якщо журналіст зацікавиться вашою компанією.
 
Не варто плутати вимогливість з настирливістю
Ваше завдання - грамотно розповісти про себе, вказавши всі переваги. На наступному етапі - рішення приймає сам журналіст. Можливо, йому буде потрібно для цього час. Не варто діставати його постійними телефонними дзвінками, втомлювати. Навіть якщо матеріал його зацікавив, він може передумати і не опублікувати його, тому що ви були занадто настирливими і набридли йому.
 
Розкажіть про себе по-різному
Іноді одна обрана і, здавалося б, найбільш вдала тематика може не вистрілити, якщо розіслати однаковий прес-реліз всім виданням. Краще піти іншим шляхом і одному виданню розповісти про свою благодійну діяльність, другого - про широкий асортимент продукції і її унікальності, третього - про те, скільки робочих місць було надано для городян, що було зроблено в цілому для міста: наприклад, будівництво дитячих майданчиків, ремонт моста, дороги і т. д. і ніякого обману тут бути не повинно. Ви просто розповідаєте про себе з усіх боків. Це, до речі, дуже грамотний хід, тому що ви розповідаєте про себе не одному виданню, розхвалюючи з усіх боків, а кожному дістається по своїй порції корисної інформації, яка може бути цікава читачеві і опублікована.
 
Інформація повинна пройти через журналістські фільтри
У кожного з них є такі фільтри. Тому з усіх наданих відомостей вони виберуть тільки ключові і зроблять акцент на них. Якщо ж ніякої цінної інформації надано не буде, шанси на публікацію зводяться до нуля. Що ж може стати цікавим? Ви займаєтеся благодійністю і купили 200 нових ліжок для місцевого будинку престарілих, створили 500 нових робочих місць, запустили виробництво унікальної продукції? Відмінно! Ця інформація з великою ймовірністю зацікавить журналіста і його читачів.
 
Краще не писати прес-релізи
Цей варіант підходить тільки в тому випадку, якщо ви зв'язалися з журналістом, і він сам попросив вас скинути для нього прес-реліз. В іншому випадку, краще не робити цього, а постаратися налагодити живе спілкування з журналістом, зацікавити його особисто. Це набагато ефективніше.
 
Взаємовигідний бартер
Це практикується не тільки в регіональних, а й великих федеральних ЗМІ. В принципі, чому б і ні? Тим більше що нічого протизаконного тут немає, і кожна сторона отримує свою вигоду. Ви пропонуєте виданню послугу або товар, який робите. Воно натомість публікує банер з рекламою або друкує статтю. Все залежить від того, що саме ви робите. Наприклад, якщо це клінінгова компанія, вона може зробити генеральне прибирання у всьому офісі в обмін на рекламу. Кондитерська фабрика може надати солодкі подарунки для співробітників і їхніх дітей. Меблева фабрика надасть нові офісні столи або стільці для редакції. Варіантів багато і завжди можна домовитися.


Зарекомендує себе як експерт
Для початку можна запропонувати свої послуги саме як експерта, щоб публікувати прогнози, аналітику у своїй професійній області. Є перспектива створення рубрики, або вас будуть просити коментувати ті чи інші новини, події. Ви можете зводити редакцію з іншими цікавими і корисними людьми. Якщо вибрати цей варіант, варто трохи почекати з рекламою свого бізнесу. Тим більше що сама компанія проявить до неї інтерес в недалекому майбутньому, зацікавившись вашою справою.

Що робити, якщо вам телефонують?

Завжди йдіть на контакт
Не завжди привід приємний. Наприклад, на підприємстві трапилася якась аварія, або співробітники вже довго не отримують заробітну плату. Про це дізналися в ЗМІ і зв'язалися з керівником. Вони просять прокоментувати ситуацію, що склалася. Якщо відмовити їм у цьому, то в газетах і місцевих телеканалах так і повідомлять, що керівництво відмовляється давати коментарі. І це негативно позначиться на вашій репутації і компанії в цілому. Навіть якщо ситуація не з найприємніших, не варто відмовляти журналістам. Краще запросити їх до себе в кабінет або вийти до них, розповісти про те, чому так сталося, що робить керівництво, щоб вирішити проблему, в які терміни це вдасться зробити. Це куди краще, ніж ховатися і викликати до себе негатив з боку журналістів і їх публіки.
 
Така ситуація ще може стати відмінним способом для налагодження довірчих відносин. Можна запросити його до себе в кабінет, спробувати домовитися. Попросити журналіста розповісти про те, як підприємство докладає всіх зусиль для того, щоб ситуація максимально швидко вирішилася. Це часто працює. Надалі, коли проблема буде вирішена, можна буде запросити цього ж журналіста, щоб він написав про це. А далі новини і публікації будуть вже виключно в позитивному ключі. Тому навіть з таких, здавалося б, неприємних ситуацій можна витягти свою вигоду і використовувати її в подальшому.
 
Допоможіть журналісту
Може, ви й не зацікавите його, але знаєте людину, яка була б цікавий журналісту. Зведіть його з ним. Більшість журналістів вміють бути вдячними і в майбутньому допоможуть, якщо це знадобиться. У них теж багато зв'язків, які можуть бути корисні вам.

Кілька корисних порад для подальшого спілкування з представниками ЗМІ

Не ховайтеся і не зачиняйтеся від ЗМІ
Той факт, що про вас написали, не означає, що можна розслабитися і розривати контакти. Надалі їх може зацікавити ваша думка як експерта. Вони можуть попросити вас регулярно давати коментарі. Це, до речі, дуже корисно і може зробити вас вагомою фігурою на ринку, що в позитивному ключі відіб'ється і на іміджі компанії, зацікавить потенційних ділових партнерів.


Розповідайте про себе
Якщо публікації кілька, кожен раз слід розповідати про себе. Скромність прикрашає, але не в цій ситуації. Переборщувати і говорити про те, які ви унікальні, і що ніхто вам в підметки, не годиться теж не можна. Говорити потрібно про важливі і важливих речах. Розширення продукції, нові товари і послуги, запуск нової виробничої лінії? Відмінний інфопривід! Можна розповісти про це в ЗМІ! Тобто це не просто чергова хвалебна ода про себе коханих - це реальні цікаві відомості, про які варто розповісти.
 
Приймайте участь в благодійних акціях
Дуже важливий момент. Не всі компанії можуть собі в той чи інший момент дозволити допомогти матеріально. Але якщо такої можливості немає, можна запропонувати якісь альтернативні варіанти, наприклад, свої товари або послуги, якщо вони будуть корисні в рамках цієї акції. Звичайно, навряд чи продукція трубопрокатного заводу буде якось корисна дитячому будинку або притулку для тварин. В цьому випадку можна запропонувати волонтерську допомогу, відправивши частину співробітників на допомогу. Це теж дуже грамотний хід, який в ЗМІ буде висвітлено з позитивної сторони, поліпшивши репутацію компанії.
 
І ще один момент, на який обов'язково потрібно звернути увагу, щоб спустити вас на землю. Серед журналістів дуже багато хитрих, нечесних людей. Вони записують все, тому не варто говорити при них про те, чого сторонні не повинні знати. Не варто в процесі розмови розповідати про щось, а потім говорити, що це, мовляв, між нами і не для публікації. Може, журналіст прийшов саме за цим - за сенсацією, і в найближчому випуску газети саме дана інформація, приправлена ​​гучним заголовком, неприємно вас здивує. Тому слід бути обережним.
 
Та й в цілому, щоб публікуватися в ЗМІ, компанія повинна щось собою представляти, пропонувати цікаву продукцію і послуги. Навіщо все це? Навіщо взагалі потрібні ці публікації, коли можна використовувати звичайну рекламу і розкручування? Реклама - це одне, але такі публікації привертають більше потенційної цільової аудиторії, підвищують авторитет компанії серед споживачів і майбутніх ділових партнерів.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором