• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як використовувати промоутерів для реклами магазину

04.06.2019

Згідно з проведеним опитуванням "Методи залучення покупців в магазин" на тему ефективності основних методів рекламування магазину, промоутери виявилися аж на 6-му місці. Досвід роботи власників магазинів з "роздавачами реклами" не завжди опинявся успішним. Однак, чи все так погано?

 

Як зробити так, щоб від промоутерів була користь?

 Насправді промоутер — ефективний рекламоносій. Адже він забезпечує контакт вашої реклами з усіма каналами сприйняття людини. (Слуховий, зоровий, тактильний, невербальний). Мало того, він здатний викликати емоції: здивувати, вразити, розсмішити, налякати, розсердити, зрештою. Погодьтеся, не кожній рекламі все це під силу при відносно недорогій вартості.

Єдиний мінус промоутера, мабуть, в тому, що він - жива людина, і цим все сказано ...

Три головні причини, за якими промоутери стають неефективними: 

  • стоять не в тому місці
  • не в той час
  • говорять не те (або взагалі нічого не говорять).

Ми розповімо, як організувати рекламу через промоутерів так, щоб вона максимально спрацювала.

 

«Кричалки та сопілки» для промоутерів

Нікому не потрібен промоутер, який мовчки "пхає папірець".Промоутер в костюме ростовой куклыАбо просто стоїть з рекламою в руці в очікуванні коли хтось сам візьме листівку.  Промоутер повинен чітко промовляти заздалегідь підготовлену фразу, в якій міститься:

1. ЩО пропонується (тобто суть пропозиції). Наприклад: акція, новий магазин, розпродаж туфель, знижка на ось це та ін.
2. ЩО людина повинна зробити (Тобто заклик до дії). Наприклад «Візьміть флаєр!», «Зайдіть в магазин!», "Заходьте на дегустацію", "У нас є Новорічні подарунки для всіх родичів" ну і так далі.

І робити це треба бадьоро, енергійно і весело. Ваше завдання підготувати заздалегідь кілька варіантів «кричалок» і видати їх в друкованому вигляді рекламному агенту.

Наприклад: «Акція в магазині« Фристайлер »! Подарунок кожному покупцю! Заходьте! »,« Не проходьте мимо! У магазині «Фристайлер» знижки на літнє взуття! »; «Сьогодні в магазині «Фристайлер» роздають подарунки! Терміново заходите! ». «Новий магазин модного одягу «Фристайлер» - заходите за подарунками!».

Зрозуміти, наскільки добре працює рекламник можна за кількістю листівок, які "повернулися" в магазин, а також шляхом автоматизованого опитування покупців: "Звідки ви дізналися про нашу акцію?". Провести й проаналізувати опитування можна прямо з програми "Торгсофт".

 

Чим ще озброїти промоутера?


 Рекламними листівками або флаєрами компактного розміру. Порахуйте, яка кількість листівок ви віддали промоутеру, особливо якщо ви наймаєте кілька людей. І попросіть, щоб флаєра, які залишились вам повернули назад. Це дозволить оцінити активність кожного з промоутерів і судити про прохідність місця і часу, в якому йшла роздача листівок.

Не давайте занадто багато листівок відразу, з ними поводяться зовсім негуманно — роздають по кілька штук, а залишки викидають. Нікому не хочеться тягати важкі пачки поліграфії. Наприклад, при роботі промоутера протягом 3-х годин, навіть в дуже людному місці та при гарній погоді, я не знаю випадків, щоб вдалося роздати більше ніж 700 листівок.

 

Дайте правильні установки

Підготуйте заздалегідь відповіді на часті питання, які можуть задавати люди людині, від якого отримали рекламну пропозицію. Наприклад, «А що за акція?», «А до коли вона?», «А у вас джинси всіх розмірів?", Адреса магазину, як туди пройти, до скількох він працює, ну і так далі.

Також розкажіть які люди абсолютно не підходять під вашу цільову аудиторію, і як виглядають ті, хто вам потрібен. Наприклад, для магазину жіночого модного одягу установка буде така: «Давати обов'язково дівчатам, молодим жінкам і парам, можна давати чоловікам із застереженням «для вашої дами». Не давати бабусям і дідусям».

 

Форма одягу

Уніформа, звичайно, бажана. Використання ростової ляльки дорожче і в плані оренди костюма, і в плані оплати людини. Пошиття спеціальних костюмів теж вимагає часу і грошей. Але в більшості випадків можна використовувати просто фірмові футболки, кепки, одяг у фірмових кольорах або навіть народні костюми, а в холодну пору року — утеплені жилети або накидки на верхній одяг.

В період новорічних свят в тему буде костюм Діда Мороза, Снігуроньки, тварини наступного року або хоча б карнавальні шапки або перуки. Попросіть хлопців при виході на точку мати при собі невелику сумку-планшет для листівок, щоб робота була зручною та охайним.

 

Де поставити промоутера?

Радіус роботи промоутера, при якому вона найбільш ефективна – приблизноФорма одежды для промоутера зимой 200-300 метрів від магазину, в залежності від розташування торгової точки. У промоутера, безперечно, обмежене охоплення території. Але, якщо вам потрібна локальна реклама конкретно біля цього торгового центру, або на ось цьому перехресті, з огляду на велику прохідність людей — це якраз те, що треба. Втім, якщо ви працюєте в невеликому місті, де всі магазини знаходяться на одному проспекті, а жителі повз центру не пройдуть, можна поставити промоутера на центральній вулиці.

Також промоутер може працювати всередині торгового центру, в якому знаходиться ваш магазин. Однак, в такому випадку домовтеся про це заздалегідь з керівництвом ТЦ. Іноді вони вимагають за це плату, хоча про її правомірності можна і посперечатися. У будь-якому випадку, вам повинні видати папірець, в якому відображено в який час і в якому місці буде працювати маркетолог. І не забудьте дати копії цих дозволів вашим промоутерам, щоб у хлопців в процесі роботи не було проблем з охороною ТЦ.

 

Коли ставити промоутера?

Тоді, коли в передбачуваному місці роботи найвища прохідність народу. Для кожного магазину і місця дні та час можуть відрізнятися. Заздалегідь спостерігайте, коли та о котрій годині біля вашого магазину проходить більше потенційних покупців: у вихідні дні? Щоп'ятниці? Днем, вранці або ввечері? У дні, коли в народу зарплата? :) До речі, в невеликих містах, де всіх «годує» 2-3 великих підприємства це нескладно вирахувати.

Візьміть до уваги погоду — з прогнозом нескладно ознайомитися. Зрозуміло, що в сонячні погожі дні народу ходить більше, та й промоутерам легше працювати.

 

Де знайти та скільки коштує промоутер?

Варіанта два: самостійно (по знайомих або оголошенням) або через спеціалізовані агентства. У першому випадку працівники можуть обійтися дешевше і бути якісніше, але від вас будуть потрібні витрати сил і часу. У другому — дорожче, зате швидше. Звернутися в агентство є сенс в тому випадку, якщо працівник вам потрібен терміново або разом з ним потрібно орендувати костюм. Кастинг промоутерів провести в будь-якому випадку дуже бажано.

Самостійно шукати людей зовсім не складно — розмістіть оголошення в інтернеті або «на стовпах», краще в місцях проживання студентів. З особистого досвіду раджу пошукати промоутерів серед учнів театральних студій, ВНЗ або учасників будь-якої самодіяльності. Хлопці самі отримують кайф від роботи, і вам користь. Приклад: на одній виставці в якості розповсюджувачів реклами були найняті міми. І хоча вони суперечили тому, що промоутер повинен щось говорити, завдяки яскравій жестикуляції виглядали помітно.

Скільки платити? Оплата праці промоутрерів зараз коливається від 20 до 40 грн в годину — залежить від умов роботи (на вулиці або в приміщенні), від погоди та покладених обов'язків. Вести облік виплат співробітникам зручно в програмі "Торгсофт" - наприклад, в меню "Розрахунок зарплати продавців".

Хлопчики чи дівчатка? Хлопчики намагаються скоріше завершити роботу. Дівчатка — люблять базікати телефоном і занадто стурбовані своїм зовнішнім виглядом. До речі, промоутеру зовсім не обов'язково бути модельної зовнішності, навіть навпаки — чим простіша до людей, тим краще.
У будь-якому випадку, їх треба контролювати.

 

Контролюйте промоутерів

Про конверсію листівок ми вже говорили — відстежити скільки листівок дали, скільки повернули, скільки дійшло до магазину. Обов'язково заміряйте скількох осіб промоутери «завели» в магазин. Попередьте хлопців, що їх відвідають контролер під виглядом звичайних людей, — щоб не розслаблялися.

Найпростіший і надійний спосіб проконтролювати працівника — попросити когось зі знайомих пройтися в тому місці, де стоїть промоутер і поспостерігати як він працює, поконтактувати з ним. Якщо виявили порушення — вкажіть на них, або застосуйте фінансові санкції. Взагалі, краще мати "постійних" промоутерів, з якими ви маєте намір співпрацювати неодноразово.

Дізнатися про те, наскільки добре працює рекламник можна за кількістю листівок, які "повернулися" в магазин, а також шляхом опитування покупців: "Звідки ви дізналися про нашу акцію?". Провести та проаналізувати опитування можна прямо з програми "Торгсофт".

 Успіхів і хороших продажів!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором