• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як уникнути стресу на роботі?

17.01.2019

Засновник теорії стресу, доктор Сельє, стверджував, що найбільше стресів людині приносить робота. Це пов'язано не з тим, що щоденна діяльність дає нам як позитивні, так і негативні імпульси, а з тим, що сама робота є джерелом або великого задоволення, або огидною рутини.

Вчений наполягає на тому, що практично всіх людей на Землі, в залежності від їх життєвої активності та працездатності, можна поділити на два типи: «скакунів» і «черепах».

Людина першого типу дуже діяльна, вона береться за безліч найрізноманітніших справ, прагне до самовираження, вонв звикла бути лідером і часом досягає приголомшливих результатів. Людину-скакуна спокушають слава та успіх на самих різних теренах, вона завжди домагається свого як на роботі, так і в особистому житті.

Людина-черепаха славиться докладністю, до своєї мети вона рухається неквапливо, з безліччю зупинок, а часом і зовсім повертає назад. Їй чужі безапеляційність і пориви, її постійно переслідують сумніви, але якщо вже вона вибрала свою мету, то рухається до неї невблаганно, діючи згідно з приказкою: «Тихіше їдеш - далі будеш». Цей типаж славиться своєю працездатністю, результативність його праці перевершує таку у його антипода.

Звичайно, не всі перераховані якості можуть поєднуватися в одній людині (хоча і таке не є рідкістю), але в цілому образ типажів вірний. Для чого ж треба було розділити все людство на два типажа? Перш за все, для демонстрації того, що щось, що є для одного сенсом життя, може бути для іншого причиною найсильніших стресів. Неможливо змусити «черепаху» долати бар'єри в «стрибку життя» тільки тому, що такі перемоги здобувають оточуючі. Вірно і зворотне: темперамент «скакуна» змушує його весь час рватися вперед, і якщо змусити його проводити життя в неробстві, глибоке нервовий розлад йому забезпечено.

Доктор Сельє стверджує, що людина повинна перш за все визначити своє місце в суспільстві, обрати для себе той спосіб життя і ту роботу, які їй відповідають.
Знайти своє місце в житті дуже і дуже непросто. Можна, звичайно, поїхати в інше місто або іншу країну, обзавестися сім'єю або ж розлучитися, поміняти професію або друзів, але не завжди показані саме такі радикальні заходи. Іноді достатньо буде просто трохи змінити поведінку, проявити ті якості, які ви до сих пір в собі придушували. Можна спробувати ширше використовувати таланти «черепахи» або «скакуна», які необхідні, щоб подарувати рідним більше любові, а на роботі домогтися успіху, налягаючи на ті доручення, які узгоджуються з вашим типом.

Вибір професії вкрай важливий для людини: якщо вона робить те, що відповідає її знанням і душевному стану, ця діяльність буде приносити задоволення. В такому випадку боятися стресу нема чого - зустріч з ним буде дуже рідкісною подією.

Владимир
08-04-2019 в 12:45:39
Это все правильно, но тут не указано ничего, что позволит избежать стресса на работе. Понятно, что есть кто "везет", а есть те на ком "везут". Но стресс есть и у тех, и у других. Самое главное, надо любить свою работу, тогда никакие стрессы не страшны. А у 99% работа нелюбимая и уже в понедельник все ждут пятницы...

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором