• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як купити штрихкод?

11.02.2021

Как купить штрих код на товар?

Як купити штрихкод на товар?

Наявність штрих-коду на товарі багатьма покупцями й продавцями сприймається як належне. Вони не замислюються над тим, як він з'явився на товарі та що означає. А для багатьох виробників нанесення штрих-коду є витратною статтею, оскільки за оформлення унікального штрихового коду потрібно заплатити кілька сотень доларів. Хто повинен купувати штрих-коди, скільки це коштує, які документи потрібні та коли можна згенерувати власний штрихкод безплатно, читайте у цій статті.

Что такое штрихкод и для чего используется?

Що таке штрихкод і для чого використовується?

Штрихкод - це графічне зображення, що складається з вертикальних чорних і білих смуг різної ширини, що слідують одна за одною, а також цифрового коду. Цифровий код призначений для людей, графіка - для зчитувальних пристроїв.
Облік по штрихкоду значною мірою спрощує для підприємця управління магазином і контроль товарно-грошових потоків, для продавця / касира - зменшує час, що витрачається на одного покупця, а для покупця - час очікування в черзі.
Штрихкоди бувають двох видів: лінійні та двомірні (2D). Лінійні найпоширеніші й недорогі, вони являють собою послідовність вертикальних ліній різної ширини на різній відстані. Найчастіше виробники використовують 13-розрядний код EAN-13. Двовимірні штрихкоди дорожчі, їх часто використовують для маркування медичних виробів і препаратів, а також на упаковках сигарет.

13-разрядный код EAN-13 и двумерный штрихкод

Всі коди діляться на три категорії: міжнародні (використовуються всередині країни та за її межами), національні (для обліку всередині однієї країни) і локальні (в рамках однієї компанії).

Что означает штрихкод?

Що означає штрихкод?

Існує думка, що перші три цифри - код країни, однак це не так. Насправді вони є префіксом національної організації-члена "GS1" - міжнародної організації, що займається питаннями штрихового кодування і стандартизації обліку. Це означає наступне: якщо штрихкод зареєстрований в одній країні (Польщі, наприклад), а товар виробляється в інший (Україна), то на пакуванні ви побачите цифри 590, а не 482. Згідно з вимогами GS1, при виробництві однієї й тієї ж позиції в різних країнах штрихкод повинен бути присвоєний централізовано та управлятися однією компанією. Наступні 6 - 9 цифр - це код підприємства в системі GS1, інші - номер товару, 13-а цифра - контрольна, вона вираховується з попередніх за допомогою особливого алгоритму. Для покупця в штрих-коді не міститься ніякої корисної інформації про товар і його якості.

Кому нужно регистрировать штрихкод?

Кому потрібно реєструвати штрихкод?

Не всі виробники зобов'язані наносити унікальний штрихкод на свій товар. У "Положенні про штрихове кодування товарів" № 255 від 20.08.2002 року наведено список товарів, що підлягають обов'язковому маркуванню, до них відносяться:

 • алкогольна продукція;
 • тютюнові вироби;
 • фонограми та аудіовізуальні твори;
 • лікарські засоби.

Якщо ви робите продукцію для імпорту або експорту, її потрібно буде обов'язково промаркувати, оскільки наявність штрихкоду на товар передбачено міжнародними договорами.
В інших випадках, якщо торгівля йде всередині країни, реєстрація коду необов'язкова. Торгсофт за лічені секунди та абсолютно безкоштовно створить унікальний номер і графічне зображення для вашого товару.
Першочергове право реєстрації штрих-коду належить власнику бренду, якщо він не зробив цього, то далі по черзі йде виробник, потім - постачальник.

Кто выдает разрешение на регистрацию штрихкода и как это происходит?

Хто видає дозвіл на реєстрацію штрихкоду і як це відбувається?

Використання незареєстрованих ШК в торгівлі всередині своєї країни, не пов'язаної з алкоголем, тютюновими виробами, медикаментами, фонограмами та аудіовізуальними творами дозволено.

Як отримати штрихкод в Україні?

Для законодавчо визначених (зазначених вище) категорій товарів в Україні унікальне право реєстрації штрих-кодів присвоєно некомерційній неурядовій організації - Асоціації товарної нумерації «ДжіЕс1 Україна» («GS1 Україна») (до 2006 року - «ЄАН - Україна»).
Обов'язковою умовою реєстрації штрихкодів є членство в зазначеній асоціації (можливо лише для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), укладення договору та оплата щорічних членських внесків.
Для отримання права використання зареєстрованого коду ви можете обрати будь-який зі шляхів:

 • Звернутися безпосередньо до ДжіЕс1 Україна

Асоціація Товарної Нумерації України «ДжіЕс1 Україна»
04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців (колишня вул. Артема), 26
Загальні питання: (044) 202-11-55, (097) 202-11-55
e-mail: info@gs1ua.org, gs1@gs1ua.org
Робочі дні: 9.00-18.00 (п'ятниця 9.00-17.00), обідня перерва: 13.00-14.00, вихідні: субота, неділя.
Весь порядок отримання штрих-коду в «ДжіЕс1 Україна» описаний тут.
У підсумку ви отримаєте унікальний цифровий номер, без зображення. Асоціація пояснює це тим, що є різні методи нанесення штрихкодів на упаковку, тому правильне первинне зображення можна створити, знаючи особливості виробництва товару або його пакування. Зображення потрібно буде створити та зареєструвати в «ДжіЕс1 Україна».

 • Звернутися до посередників, які допомагають отримати реєстрацію коду на ім'я вашого підприємства. Їх на ринку безліч, знайти в інтернеті досить просто.
 • Звернутися до дилерів. Вони купують зареєстровані штрихкоди у спеціальних організацій. Таким чином, вам вдасться уникнути втрат часу на самостійну реєстрацію і грошей на оплату членства. Однак, в цьому випадку потрібно бути дуже акуратним, щоб надалі не було проблем з використанням куплених кодів.

В какие сроки выдают штрихкод?

В які терміни реєструють штрихкод?

Якщо ви виробляєте тютюнові вироби, алкоголь, фонограми та авдіовізуалізації, медикаменти, - або продаєте товари за кордон, то реєстрація штрих-коду в «ДжіЕс1 Україна» складе 7 - 10 робочих днів, можливо прискорено - за 1 день.

Сколько стоит штрихкод?

Скільки коштує штрихкод?

Для зазначених законодавством категорій товарів і міжнародної торгівлі, вартість реєстрації штрих-кодів в «ДжіЕс1 Україна» вказується в доларах США, оплата здійснюється в гривнях за курсом НБУ. Сума, в яку вам обійдеться реєстрація штрихкодів, залежить від розміру (виду) підприємства, кількості необхідних унікальних номерів і наявності / відсутності посередників. Крім оплати за сам штрихкод, необхідно буде сплачувати членські внески - вступний і щорічний.

За що платити

Скільки платити (доларів)

Велике підприємство (Річний дохід понад 500 тис. євро на рік)

Мале підприємство (Річний дохід до 500 тис. євро на рік)

ФОП

Вступний членський внесок

300

150

50

Щорічний членський внесок

200

100

50

Оплата за штрихкод

з 1-го по 10-й

20 доларів за 1 штрихкод

10 доларів за 1 штрихкод

7 доларів за 1 штрихкод

з 11-го по 25-й

15 доларів за 1 штрихкод

з 26-го по 100-й

10 доларів за 1 штрихкод

зі 101-го і далі

5 доларів за 1 штрихкод

Как сгенерировать бесплатный штрихкод?

Як згенерувати безкоштовний штрихкод?

Згенерувати штрихкод безкоштовно і створити його графічне зображення можна за допомогою Торгсофт. Про те як це зробити можна прочитати в керівництві користувача або подивившись відеоурок.
До речі, якщо ви - виробник розмірних товарів (одяг, взуття, спідня білизна і інших), торгуєте всередині своєї країни, рекомендується створювати штрихкод на кожен розмір - це дозволить власникам роздрібних магазинів вести порозмірний облік. У своїй практиці ми часто стикаємося з тим, що виробник генерує один унікальний код для однієї моделі, що значно ускладнює прихід розмірної продукції для продавців, - їм доводиться заклеювати ШК виробника і генерувати свої власні, на що витрачається час.
Важливо знати! При розміщенні штрихкоду на пакованні варто дотримуватися певних розмірів:

 • мінімальний розмір штрихкоду 29.83x20.74 мм (масштаб 80%);
 • номінальний розмір штрихкоду 37.29x25.91 мм (масштаб 100%);
 • максимальний розмір штрихкоду 74.58x51.86 мм (масштаб 200%).

Якщо надрукувати штрихкод більшого або меншого розміру, то сканер не зможе його розпізнати.
Крім розміру, слід звернути увагу і на колір штрихкоду: теплі та пастельні кольори сканер не зчитує, при друку можна використовувати темні, холодні кольори.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором