• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як не зробити помилку при націнці на товар

14.03.2019

Питання про націнку товару повинен цікавити будь-якого підприємця, на це є дві причини:

 • ціни на товар повинні бути адекватними й конкурентоспроможними
 • потрібно вміти правильно розраховувати ціни, за якими конкуренти закуповують продукцію

Перш ніж націнювати товар, слід розділити продукцію за категоріями та дізнатися, який товар купують частіше. Далі потрібно дізнатися найпопулярніші товари. Найчастіше такими є рекламовані або використовуються щодня товари.

Людина з працею запам'ятовує велику кількість назв продукції, а ціну тим більше. Ті товари, що постійно на слуху, набагато легше запам'ятати, найкраще на них робити найменшу націнку або ж продавати за собівартістю, щоб залучити покупців.

Націнку робити потрібно на товари, які маловідомі споживачеві, адже найчастіше купуючи щось, людина порівнює ціни з продуктами в інших магазинах і намагається купити найдешевше. Саме на таких товарах робиться прибуток:

 • консерви та напівфабрикати маленьких фірм. На такий товар слід робити середню націнку, адже кожен магазин найчастіше купує продукцію різних фірм, тому порівнювати ціни досить-таки нелегко
 • непоганий прибуток можуть принести різні соуси, закуски, приправи, адже це супутні товари, на які можна зробити націнку до 30%
 • також крім можна робити націнку до 20% на готові сніданки, енергетики
 • новинки - це те, на що завжди можна робити націнку, але лише на короткий термін, оскільки покупці почнуть порівнювати ціни, і вигоди з націнок ніякий не вийде
 • vip товари з високою ціною є не скрізь, тому порівнювати їх дуже важко, і націнка може бути максимальною.

Отже, товари, на які можна робити хорошу націнку повинні бути маловідомими й не входити в асортиментний мінімум, можуть являти собою супутні та нові продукти, товари категорії «vip».

За допомогою хитрощів можна зробити так, щоб покупці були впевнені, що товари в вашому магазині набагато дешевше, але з цього ви будете отримувати прибуток як мінімум у 20%. Принцип даного утворення цін практикують як великі, так і дрібні підприємства.

Підрахунки націнки

Ми вже говорили, що в магазині підприємця повинні бути встановлені конкурентоспроможні ціни, тому важливо правильно вибрати постачальника (про це ми детально писали в статті Пошук і вибір постачальника для магазину) і вірно розрахувати саму ціну закупівлі товарів.

Від чого залежить націнка?

 • від самої продукції (попиту, якості)
 • витрат, пов'язаних зі зберіганням, доставкою товару
 • податки (відсоток податку теж додається до націнки, щоб уникнути збитків)

Для розрахунку конкурентоспроможності кінцевої вартості, слід помножити собівартість на відсоток націнки, далі число додати до основної ціною, по якій був куплений товар.

Приклад: Ви придбали у постачальника духи за 50 $, націнка на косметику становить 40%, отже: 50 * 40% = 20, ціна по якій ви будете продавати продукцію складе 50 + 20 = 70 $.

Також можна порахувати націнку й іншим шляхом. Потрібно кінцеву вартість розділити на ту, по якій закуповувався товар і відняти одиницю. Так, білизна коштувала 40 $, а собівартість - 25 $. Націнка: 40 / 25-1 = 60%.

Будь-якого підприємця будуть цікавити закупівельні ціни, адже постачальник може обманювати вас і продавати один товар за однією ціною вам, а по інший - конкурентам.

Приклад: конкурент продає майку за 20 доларів, є певні умови в договорі, що не можна робити націнку вище 60%. Для обчислення початкової ціни потрібно до націнки додати одиницю і розділити остаточну ціну на це число: 20 / 1,6 = 12,5%

Використовуючи невеликі хитрощі, можна зробити так, що покупці будуть думати, що ваші ціни є найнижчими в місті. Такий принцип ціноутворення використовують практично всі торгові точки, які йдуть в ногу з часом

Влад
21-03-2019 в 11:47:32
Статья интересная, но мне в основном в плане формирования цены приходится в большей мере подстраиваться под клиентов т.к. в моем бизнесе большая конкуренция.
Марианна
21-03-2019 в 11:57:06
Как подумаешь о реальной себестоимости, покупать ничего не хочется. Полезная статья, спасибо
Думающий
21-03-2019 в 13:47:55
Вот таким образом и копится капитал буржуев...

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті