• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як обманюють продавці

17.01.2019

Один з найпопулярніших методів обману власника торгової точки  підстава. Наприклад, продавець зобов'язаний укласти з постачальником договір про придбання неврахованого товару. Згідно з даними з накладної, він отримує половину замовленого товару, а друга половина призначена для поширення поза документації. У таких ситуаціях продавець успішно пропонує клієнтам продукцію, надаючи власникові інформацію про погані продажі. Таким чином, він кладе виручку в кишеню,  не витрачаючись на знімання приміщення, а також закупівлю товарів. При цьому він продовжує отримувати свою заробітну плату.

Другий спосіб обману  штучне завищення цін. Недобросовісні продавці можуть продавати товари за ціною, вище роздрібної, привласнюючи різницю. Сюди ж відносяться звичні, на жаль, обрахування і обважування, від яких страждають і покупці. Навіть в електронних вагах можна з легкістю змінити калібрування, про механічні не варто і говорити.

Убезпечити свою справу від шахраїв можна трьома способами.

  • Перший — особиста присутність в магазині і постійний контроль роботи продавці.
  • Другий — наймання людини, який стане вишукувати всі недостачі.
  • Третій — повна автоматизація торгових процесів.

Це найбільш прийнятний варіант, оскільки автоматична система відстежує ціни, кількість проданих одиниць продукції, імена і дні виходу продавців, стан складських запасів, а також швидкість/спад зростання продажів в цілому. З нею власник торгової точки може безперешкодно контролювати приймання товару, ревізії та додаткові закупівлі.

Переваги систем автоматизації

З нею продавці раз і назавжди перестануть самовільно здійснювати торгові операції, не повідомляючи при цьому господаря. Усі товарні позиції в обов'язковому порядку вносяться в облікову систему ТОРГСОФТ, де знаходяться безпосередньо до моменту продажу. Якщо автоматика зафіксує перевищення необхідного обсягу закупівель, вона неодмінно просигналізує про це.

Ціна на товари також встановлюється автоматично. Доступ до редагування продавцям блокується через облікову програму. Якщо в магазині є принтер чеків і сканер штрих-кодів, будь-який обман виключається. Додатково до всього, автоматична система відображає товари, термін зберігання яких добігає кінця і які необхідно знизити ціну або повернути постачальнику. З усіма можливостями програми ТОРГСОФТ для складу та магазину можна ознайомитися тут.

Лариса
20-03-2019 в 15:11:22
Раньше с алкоголем такие операции проворачивали. Поставщики привозили десяток бутылок в качестве бонуса. Магазин за них не платил. В итоге часть из них можно было продать в обход кассы и получить наличные деньги. Теперь же подобные бонусы отменили, в том числе из-за системы ЕГАИС.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором