• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як навчати персонал та не витрачати на це багато коштів?

05.03.2019

Ритм сучасного життя змушує постійно адаптуватися і пристосовуватися до нових умов ведення комерційної діяльності. Для цього важливо максимально ефективно використовувати ресурси, а саме приділити увагу продуктивності роботи співробітників компанії. Компетентні фахівці - запорука конкурентоспроможності організації.

Криза та освіта

Навчання персоналу приділяється значна увага в компаніях - лідерах галузі. За статистикою, інвестиції в підготовку професійних фахівців за допомогою програм дистанційного навчання в майбутньому приносять високу окупність. Однак в умовах сучасної кризи забезпечувати якісну освіту співробітникам підприємства стає все важче. Фінансові реалії змушують керівництво комерційних організацій більш раціонально витрачати бюджет, аналізуючи ефективність інвестицій. При цьому підготовці компетентних співробітників відводиться другорядне значення. Для реалізації цих цілей застосовуються найбільш легкодоступні програми професійної програми.

Перед HR-відділами керівництво організації часто ставить суперечливі завдання:

 • скорочення бюджету на освітні програми для персоналу
 • заміна курсів підготовки нових кадрів інтенсивними адаптаційними програмами
 • підвищення якості освітньої діяльності всередині компанії
 • контроль якості та ефективності навчання
 • забезпечення співробітників необхідними освітніми матеріалами
 • забезпечення інформаційної та матеріальної підтримки освітніх програм усередині компанії


Висновок: вимоги до якості і ефективності навчання постійно зростають під впливом зростання конкуренції, однак при цьому на реалізацію програм підготовки фахівців регулярно скорочується бюджет. У цій ситуації з'являється конкретне завдання, для якої цілком можливо знайти об'єктивне рішення: як підвищити ефективність додаткової освіти для співробітників компанії при значному скороченні бюджету?

Дистанційні освітні курси

Кращим виходом із ситуації є система дистанційного навчання онлайн, заснована на програмно-апаратному рішенні. Йдеться про технології СДО - система доставки освітніх матеріалів співробітникам організації за допомогою внутрішньої корпоративної мережі. Подібна практика передбачає наявність ряду ключових особливостей:

 • наявність профільної програмного забезпечення та додаткового системного модуля
 • база даних для зберігання персональних відомостей про співробітників організації
 • освітні матеріали в електронному вигляді з профільних напрямків підготовки кадрів
 • забезпечення доступу до сервісу відеоконференцій, що дозволить контактувати тренерам і учням
 • корпоративні форуми та онлайн-чати, які необхідні для обміну інформацією між співробітниками підприємства
 • електронна бібліотека, в якій обов'язково наявність спеціалізованої літератури
 • індивідуально розроблені програми онлайн навчання, які дозволять співробітникам вирішувати профільні завдання для успіху компанії

Впровадження СДО в якості основної системи підготовки співробітників не поступається за ефективністю очним освітнім курсам, а значно перевершує їх. У країнах західної Європи і в США великі компанії лідери-галузі використовують подібні системи для підготовки фахівців. У СНД від очних курсів на користь онлайн курсів відмовилися такі компанії, як:

 • МТС
 • РайффайзенБанк
 • УЖД


Преимущества образовательной системы СДО

Курси онлайн навчання мають вагомими перевагами: висока ефективність при значній економії бюджетних коштів. Крім цього, можна виділити ряд інших позитивних особливостей освітньої системи СДО.

1. Зручний графік. Співробітник може отримати доступ до особистого кабінету сервісу освіти в будь-який зручний час незалежно від місцезнаходження. Графік навчання та виконання контрольних тестів може змінюватися під впливом поточної завантаженості фахівця.
2. Висока ефективність освітнього процесу, якій можливо досягти завдяки сучасним методам передачі інформації - електронні бібліотеки, взаємний обмін даними та інше.
3. Можливість автоматизації освітнього процесу.
4. Економия бюджету. На практиці онлайн школа для персоналу обходиться керівництву підприємства на 40% -50% дешевше в порівнянні з класичними форматами навчання. Таких показників вдається досягти за рахунок відсутності необхідності в оренді додаткових приміщень, економії на поліграфії і на логістиці.
5. За допомогою СДО вдасться значно прискорити освітній процес без шкоди якості засвоєння нової інформації співробітниками.
6. Доступність для персоналу.
7. Відсутність необхідності покидати робоче місце і відволікатися від вирішення професійних завдань.
8. Электроні системи перевірки якості підготовки персоналу. Завдяки можливості настройки віддаленого сервісу тестування, можливо вводити єдині контрольні роботи для проведення профільної атестації персоналу в різних географічно розташованих філіях компанії.

Для впровадження курсів навчання для співробітників організації буде потрібно модуль електронної сертифікації, за допомогою яких можна налаштувати освітню систему під потреби конкретної компанії. На виборі системи управління слід зупинитися більш докладно.

Вибір LMS


LMS (Learning Management System) - система управління освітніми програмами всередині компанії, яка представляє собою комплекс програм, спрямованих на профільну підготовку співробітників підприємства. З досвіду найбільших західних компаній, ефективніше підбирати систему LMS з представлених на ринку. Кожен програмний модуль можна доопрацювати під потреби організації. Розробляти унікальну систему не рекомендується, оскільки це витратний за часом і фінансів процес.

На сьогоднішній день кращою в світі системою управління дистанційним навчанням є Moodle. Дана LMS переведена на десятки мов і працює у всіх точках земної кулі. Розробниками передбачена можливість інтеграції платформи зі сторонніми ресурсами, що дає системі безмежні можливості.

Перехід на дистанційне навчання та підвищення кваліфікації співробітників компанії повинно стати пріоритетним завданням для керівництва успішних організацій. Впровадження подібних методів розвитку трудового колективу дозволять значно підвищити продуктивність робочого процесу і вивести компанію на новий рівень. Крім цього, дистанційні курси значно вигідніше стандартної освітньої підготовки з економічної точки зору.


Кому не варто розглядати перехід на дистанційне навчання

Багато керівників комерційних підприємств вважають, що фінансування освітніх програм для співробітників є безперспективними витратами. Це може виявитися правдою в наступних випадках.

1. Колектив не зацікавлений в особистісному розвитку, і кожен співробітник не мотивований розвиватися як фахівець.
2. Відсутність ініціативи або добровільності співробітників.
3. Відсутність мотивації і перспектив кар'єрного росту.

Якщо колектив не мотивований, фінансування освітніх програм дійсно є зайвою витратою коштів. Однак варто звернути увагу, що діяльність таких співробітників неефективна. Тому керівництву слід подбати про наступні моменти.

1. Підняти мотивацію трудового колективу перспективою сходження по кар'єрних сходах (впровадити систему бонусів та інших видів матеріальних заохочень високої продуктивності роботи).
2. Замінити незацікавлених людей зацікавленими. В умовах високої конкуренції кожного фахівця можна замінити на більш цінного для загального успіху компанії.

На сьогоднішній день курси онлайн навчання персоналу не використовуються тільки посередніми компаніями та державними підприємствами. Лідери галузі приділяють особливу увагу якості та продуктивності колективу. Підвищити показники компанії без ефективної роботи її співробітників неможливо, тому якісний освітній процес - обов'язкове правило успіху!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором