• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як оформити вітрину так, щоб в магазині не було відбою від покупців

13.03.2019

Як організувати зону входу в магазин і оформити вітрини?

Грамотне і продумане створення зони входу є дуже важливим питанням - успішність невеликих магазинів залежить саме від цього. Не секрет, що вітрини і зона входу моментально викликають у потенційних покупців певні асоціації, створюють в їх голові привід зайти в магазин просто так чи за покупками. Перехоплення потенційних покупців - справа досить важке, тим більше, якщо є обмежені ресурси за площею фасаду і вітрин. Звичайно, для допомоги в цій справі можна скористатися послугами дизайнерів і проектувальників, однак підприємцю не зайвим буде знати самому сучасні вимоги щодо оформлення зовнішнього вигляду магазину хоча б в загальних рисах.

Планування вхідної зони магазина

При створенні проекту вхідної зони слід намагатися максимально наблизити товар до покупців. Магазини, які мають витягнуті торгові зали, повинні давати уявлення проходять повз людям про загальний асортименті продукції, яка є в магазині. Спеціалізовані магазини або бутики, де продаються дорогі речі, повинні більше орієнтуватися на характер навколишнього оточення, ніж на конкурентоспроможність цін.

Німецький архітектор Е. Нойферт систематизував вхідні рішення для невеликих магазинів і зробив висновок:

Щоб збільшити привабливість магазину для купівельного потоку, потрібно використовувати майданчики, що знаходяться перед входом, і криволінійний фасад, який дозволяє візуально розширити площу експозиції. "Золоте руно" (ламана лінія фасаду) здатне зупинити покупця і привернути його в магазин. У нашій країні криволінійні фасади - дуже рідкісне явище. Це пов'язано як з досить малою часткою на ринку витягнутих углиб магазинів, так і економією торгових площ.

Безпосередній контакт відвідувачів магазину починається з входу, тому ганок повинно міститися в чистоті, мати невисокі і неслизькі ступені. Рекомендується оснастити ганок пандусом і навісом, який дасть можливість людям сховатися від дощу або снігу. Урна біля входу також повинні бути обов'язковим атрибутом.

Вітрина магазину ділиться на 2 типу

Відкрита вітрина - відмінно поєднує вітринне простір з торговою площею магазину. Нерідко такі вітрини використовуються в магазинах, де продається побутова техніка або одяг.
    
Закрита вітрина - має задню стінку, яка здатна відгородити торговий зал від поглядів повз проходять людей. Зазвичай даний тип вітрин застосовується в магазинах, де необхідно знизити рівень сонячного світла, що потрапляє в торговий зал. Це можуть бути продуктові магазини, супермаркети, дискаунтери і строймагазіни.


Якщо магазин розташований на перетині вулиць, де є жвавий рух, можна зробити акцент на кутову вітрину - це дозволить значно посилити інтерес покупців. Такий спосіб оформлення широко застосовується на Кіпрі, а наших співгромадян буде в новинку.

Вхідна зона магазина - вчимося розміщувати правильні товари

При вході в магазин у потенційних покупців в першу чергу повинно з'являтися відчуття інтересу, він повинен бути заманити будь-яким товаром або пропозицією. Для цього можна залучити покупця в якусь дію, яке може відбуватися як іншими людьми, так і їм самим. Найбільш поширеним варіантом є банальне проведення акції. В магазинах косметики і парфумерії біля входу можна провести акцію з використанням тестерів.

Якщо товар максимально наближений до покупця, то у людини виникає інтерес, і він вирішує пройти углиб торгового залу. Даний спосіб залучення покупців нерідко використовується за кордоном, коли при вході клієнтів зустрічають розташовані під кутом 45 градусів полки з товаром або стелажі. Однак в нашій країні така організація вхідної зони може пройти без втрат тільки при наявності охоронця, втім, в майбутньому ця ситуація може змінитися в кращу сторону.

Ще одним цікавим способом залучення потенційних клієнтів є демонстрація виробничого процесу, в результаті якого виходить той чи інший товар. Даний метод необхідно застосовувати не у вхідній зоні, а вже ближче до середини торговельного залу - це сприяє імпульсних покупок. Деякі торговельні центри Кіпру більшу частину приміщень віддають торговцям ювелірними прикрасами. Головною фішкою є ювелірні майстерні, які примикають до торговому залу - тут можна явно вгадати вплив американської школи маркетингу, яка містить ряд вимог при проектуванні підприємств торгівлі та дозвілля.

Люди, які знаходяться в торговому залі, можуть побачити найбільш видовищні моменти виробництва ювелірних прикрас через спеціальне скло, яке відокремлює торгову площу від подібних майстерень, внаслідок чого інтерес покупців зростає. Схожий ефект мають розміщені в торговому центрі пункти приготування курки-гриль, цеху випічки і точки виготовлення напівфабрикатів. Така продукція приваблює покупців насамперед гарантією якості.

При підборі асортименту для вхідних вітрини слід відмовлятися від:

  • товарів, які можуть викликати появу неприємних асоціацій і запахів
  • товарів, які можуть припасти до душі деяким групам покупців
  • дорогих товарів, які можуть викликати у покупця хибне уявлення про магазин
  • неякісних товарів і продукції сумнівної якості

Можна скористатися ще одним поширеним методом залучення клієнтів - показати, що товар дуже затребуваний серед відвідувачів магазину. Для цього вхідна зона повинна мати об'ємну вкладку, наприклад, це можуть бути макети вантажівок, які вщерть забиті ящиками з пивом. Продукція, яка розташовується у вхідній зоні магазину, повинна доносити до покупців інформацію про вартість і давати уявлення, що даний магазин саме те, що потрібно. Слід нагадати, що покупці з низьким рівнем доходу дуже критично оцінюють товар, недовірливо і з побоюванням ставляться до співробітників магазину. Власники торгових точок, які у вхідній зоні розташовують дорогі товари, можуть таким чином "відлякати" людей з невисоким доходом, хоча в глибині торгового залу можуть перебувати товари нижчого цінового сегмента. Деякі люди, орієнтуючись на дорожнечу по вхідній зоні магазину, зовсім обходять його стороною. Схожу ситуацію можна спостерігати в багатьох магазинах косметики, одягу і взуття. І навіть стильний фасад не здатний поліпшити ситуацію.

У різні пори року необхідно коригувати організацію вхідної зони, створюючи там додаткові точки продажів. Зазвичай супермаркети в південних частинах країни відчувають зниження продажів прохолодних напоїв саме в літню пору, коли попит на даний вид продукції дуже високий. Пояснюється це тим, що багато покупців вважають за краще купувати соки і лимонад на вулиці, адже влітку з'являється багато придорожніх торгових точок. Тому в деяких випадках можна організувати варіанти виходу на вулицю: наприклад, для цього можна використовувати різні рішення фасаду, а також розташовувати на вулиці власні торгові точки. На Кіпрі прохолодні напої продаються виключно на критих майданчиках, які розташовані безпосередньо перед магазинами. Вартість охолодженої і неохолодженою води в таких торгових точках може відрізнятися в 2-3 рази.

У нашому блозі ми вже розповідали про оформлення магазину в різних стилях, психології кольору, а також вплив запахів на продажу.

Максим
21-03-2019 в 11:39:45
Статья не плохая, но просьба акцентировать внимание под конкретные направления торговли, мне вот больше интересно почитать про детские магазины.
мария
21-03-2019 в 11:55:03
Ну дизайн всегда супер важен, встречают по одежке...
Josef
28-10-2021 в 10:29:23
Самому оформить это будет очень тяжело, поэтому рекомендую обратиться к профессионалам

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті