• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як підвищити ефективність зовнішньої реклами?

28.01.2019

Що таке «зовнішня реклама»

Цей термін має 2 трактування.
Більш просте трактування. Зовнішня реклама - будь-яка конструкція квадратного (прямокутного) типу. Вона несе корисну або заманюють інформацію про компанію, види діяльності. Найчастіше банер розташовується над входом в будівлю або по його периметру.

Професійна трактування. Зовнішня реклама - це різна реклама інформаційного характеру, розміщена на спеціально облаштованих прямокутних конструкціях. Буває тимчасова (кілька тижнів), сезонна (за порами року або місяців, включаючи акції) і постійна (більше 8 місяців) реклама. Конструкція розташована на відкритій місцевості, поверхнях будівель і на будь-якому іншому вуличному обладнанні.
Ці визначення відмінно доповнюють один одного.

Чому зовнішня реклама так ефективна

Зовнішня реклама є дуже важливим аспектом в роботі кожної компанії і найкращим методом її реклами з таких причин.

 • Стильні продукти зовнішньої реклами справляють сильне враження на споживача. Наприклад, такі ж листівки людина швидше за все просто викине.
 • Сучасна зовнішня реклама дозволяє поєднувати кілька стилів та ідей. Ви можете розмістити банер або цікавий маленький сюжет поруч зі своєю фірмою або укласти контракт на розміщення в найвищій будівлі.
 • Зовнішня банерна реклама, створена за допомогою укріплювальних конструкцій, має невелику ціну в порівнянні з постійною зміною об'ємних флаєрів. Цей вид реклами не найдорожчий і відрізняється своєю довговічністю.
 • На банері завжди найактуальніша інформація, яку споживач встигає прочитати за 3-5 секунд. Саме швидкість і є величезним плюсом.
 • Зменшення дратівливості. Дуже часто внутрішня реклама товару набридає користувачу, а яскрава вивіска з дизайнерським підходом і інформацією без «води» посилює інтерес!

Види зовнішньої реклами по функціональності

По выполняемым функциям реклама делится на несколько типов.

 • Имиджевая. Подходит для популярных компаний, которые на рынке уже более 3-х лет и смогли завоевать целевую аудиторию. Она уникальна и требует немалых затрат на материалы и дизайн.
 • Стационарная. Подходит для узкой целевой аудитории, на которую и направлена. Конструкция уникальна, позволяет увидеть до 3-х рекламных частей одновременно.
 • Мультивизионная. По своим характеристикам схожа со стационарной рекламой. Рассчитана на более мелкую аудиторию, включает актуальную информацию, но не самый уникальный дизайн. Чаще всего сочетает в себе от 1 до 4 стилей графического рисования.

В последующих пунктах вы узнаете об определённых видах вывесок, которые входят в эти 3 пункта. Каждый баннер отличается своими световыми особенностями, качеством изготавливаемого материала и т.д.

Типи зовнішніх рекламних вивісок

Головне завдання будь-якого продавця - залучити клієнтів, саме тому від оформлення вивіски залежить приплив відвідувачів, та й чи буде він взагалі.
Кожна вулиця наповнена різними строкатими і сірими вивісками. Ви повинні бути не тільки нарівні з конкурентом, а й випереджати його зовнішню рекламу на кілька кроків. Для початку варто визначитися з типом вивіски, їх кілька.

 • Об'ємні букви. Зручний, але в той же час компактний варіант розміщення реклами. Один з найбільш затребуваних способів. За основу беруться ієрогліфи, літери, цифри і гра з квітами. Така зовнішня реклама найкраще виглядає на висотних конструкціях і будівлях, але непогано буде виглядати і на землі.
 • Установки на даху. Складаються з 2 частин: рами в 3-4 верхніх шару і світлодіодних букв. Найдорожчий і престижний варіант, має чималу вартість. Такі установки видно за кілька кілометрів, потенційний клієнт встигає прочитати вміст вивіски через великих літер, навіть швидко проїжджаючи повз на автомобілі. Варто зазначити, що для установки таких конструкцій потрібне попереднє узгодження з мешканцями будинку та адміністрацією житлового району.
 • Вивіски з підсвічуванням. Зовнішня реклама, яка переливається різноманітними кольорами завжди була актуальна. Світлодіоди можуть бути встановлені як всередині композиції, так і зовні. Величезним плюсом є видимість в нічний час. У темряві людина точно зверне увагу на яскраву вивіску, підсвідомо спостерігши магазин. З мінусів варто виділити великі витрати на електроенергію. Крім того, деякі світлодіоди можуть ламатися від зовнішніх джерел впливу і вимагати заміни.

Це основні варіанти конструкцій. Залежно від бюджету і типу компанії вони можуть змінюватися.

Види бюджетних рекламних вивісок

Якщо ви хочете привернути увагу до свого магазину, не витративши при цьому великої суми на зовнішню рекламу, використовуйте менш дорогі і компактні банери з простим дизайном. До них відносяться такі варіанти.

 • Світловий короб. Окремий вид зовнішньої реклами, для якого не потрібні витрати на електричну енергію. Варіант бюджетен, так як за основу береться алюмінієвий профіль або полікарбонат. Ці матеріали при потраплянні світла починають переливатися і привертати увагу. У нічний час такий же ефект можуть створити лампи або ліхтарі, світло від яких буде падати на вивіску.
 • Несвітлові вивіски. Будь-яка конструкція, яка не має додаткового підсвічування. Зображення друкуються на самоклеющейся плівці, виготовлення таких моделей коштує набагато менше, ніж світловий варіант.
 • Рухомий рядок. Не менш популярний варіант, ніж попередній. Та, що біжить рядок відмінно акцентує на собі увагу, якщо має кілька відтінків розмальовки. Такий зовнішній банер дозволяє розповісти про компанію коротко, дізнатися про акції і знижки. Вивіска не вимагає великих витрат енергії, буде видно в нічний час (при наявності світлодіодів).
 • Панель у вигляді кронштейна. Являє собою двосторонню (можливо, односторонню) конструкцію з будь-якої написом або малюнком. Кріпиться вивіска на кронштейн, до фасаду або стіні будівлі, яке і надало рекламу. Це може бути покажчик на вхід (вже в будівлі) або вивіска з описом компанії. Вона дуже дешева і приваблює відвідувачів.
 • Банер. Являє собою плакат прямокутної або іншої форми, який приваблює своєю яскравою картинкою. Вартість такого типу зовнішньої реклами залежить від якості друку. Даний варіант дуже простий і популярний серед молодих компаній. Головне - підійти до оформлення банера з будь-якої задумкою. Сюди можна віднести і будь-які розтяжки.
 • Маркіза. Дуже бюджетний і оригінальний варіант. Являє собою кілька (найчастіше 1-3) навісу, розташованих по периметру закладу. Раніше такі навіси захищали від сонця, а тепер є відмінним способом розміщення реклами. Так як їх незручно читати, вони можуть служити для залучення клієнта до основної вивісці вище. Маркізи можуть бути абсолютно будь-якої форми, мати візерунки і розташовуватися по-різному.

К наружной рекламе можно также отнести листовки и карманные баннеры. Они очень просты в изготовлении, вся нужная информация всегда будет у клиента рядом.

Принцип розробки зовнішньої реклами

Крок 1. Привернути увагу.
Щоб люди помітили вашу вивіску, необхідно приділити достатню увагу всіх дрібниць. наприклад:
розмір і форма майбутнього банера (на основі бюджету та розміру аудиторії);
термін виготовлення продукту або послуги, які рекламуються (якщо це акція в квітковому магазині, то усі товари квіти повинні бути доставлені і оформлені в букети);
дотримання подачі тексту з обраним шрифтом для його гармонійного читання;
кілька носіїв інформації, щоб уникнути проблем і непорозумінь з компанією, яка виготовить ваш банер.

Крок 2. Викликати інтерес і бажання придбати товар або послугу.
Даний етап розробки зовнішньої реклами повинен зацікавити користувача. У людини обов'язково виникає бажання придбати товар після такої опрацювання зовнішньої реклами.
Акцентуйте увагу на найважливіших аспектах бізнесу, не додавайте на банер порожню інформацію, яка потрібна, щоб зайняти місце. Якщо банер занадто великий, то збільште вже наявний шрифт і прикрасьте проміжки дизайнерської замальовкою.
На банері повинна бути правдива інформація, яка відповідає іміджу компанії. Не варто даремно збільшувати масштаб справи, якщо він не особливо великий.
Щоб викликати бажання придбати товар, необхідно цікаво прикрасити банер. Дуже часто дизайнери вдаються до зображень напівоголених жінок, тим самим інтригуючи покупців тільки дешевої картинкою. Дуже добре, якщо компанія змогла привернути до себе увагу. Погано, якщо це увагу всього лише оболонка!
Чи не урізати бюджет. Як то кажуть, скупий платить двічі. Тому краще всього відразу заплатити вищу суму, але не переплачувати. Відомі такі випадки коли рекламодавці, зекономивши на зовнішній рекламі, стикалися з проблемою швидкого вицвітання або падіння банера.

Крок 3. Закликати до дії.
Нове тренд «роби як я» - це відмінний спосіб привернути увагу молодих людей. Саме позитивна і привітна реклама є запорукою того, що людина подзвонить, відвідає або хоча б розповість друзям. В такому разі не забудьте подбати про добрі продавців і веселих операторах!
Не забувайте правильно розставляти акценти. Реклама може бути безглуздою, представляти смішну ситуацію, вийти з якої допоможе ваша компанія!
Дешевші варіанти не означають менш привабливу рекламу. Дизайнери і розробники банера повинні зробити його максимально незабутнім і цікавим.

Основні етапи підвищення корисності зовнішньої реклами

Користувач орієнтується не тільки на красиву оболонку і цікавий зміст тексту, але і приходить в рекламований магазин. Саме тому ваша реклама повинна відповідати продукції або послуг за такими критеріями.

 • Кількість точок продажу. Магазин, аптека або компанія, яка рекламує свої товари або послуги, повинна мати кілька точок продажів. Об'ємність банера залежить від кількості і можливостей продаваних послуг.
 • Скільки в місті жителів. Орієнтуйтеся на кількість людей, яким потрібні ваші послуги. В якості потенційних клієнтів розглядайте тільки тих споживачів, які зможуть і захочуть придбати ваш товар.
 • Яка кількість людей живе, працює або відвідує територію поруч з вашою фірмою? Варто вибирати радіус в 1 кілометр, він найоптимальніший
 • У центрі або на околиці розташована ваша фірма? Близькість до активних торгових точках - запорука швидкого продажу.

Чому людина захоче піти саме до вас, а не в фірму-конкурента? Подумайте, що змушує людей купувати ваші послуги або товари.
Виходячи з відповідей на поставлені питання, можна вибрати обсяг майбутнього банера, якість матеріалів і місце розміщення. Це дуже цінні дані для підвищення ефективності майбутньої зовнішньої реклами.

Як розмістити зовнішню рекламу, щоб домогтися припливу клієнтів

Реклама, яка правильно розміщена, дозволяє клієнту відвідати компанію без раздражющего пошуку. Один з найголовніших етапів в розміщенні зовнішньої реклами - це співвідношення сторін банерів і розташування будівлі, в якому знаходиться ваша фірма.

Принцип розміщення досить простий: по обидва боки фірми, в районі 3-х кварталів, встановлюються банери. Людина йде і бачить вивіску, інформацію з якої зчитує. Через кілька хвилин він знаходить будинок (за бажанням чи ні, просто йдучи вперед) і відвідує його, якщо банер сподобався. Такий навігаційний спосіб допоможе клієнту знайти дорогу, а вам дозволить виготовити 2 недорогих банера з різною, інтригуючою і корисною інформацією.

Наступний спосіб розміщення банера поруч з фірмою - на вікні будівлі. Якщо вам необхідно показати всю красу товару і викликати захоплення, бажання відвідати заклад, то він не підійде.

В іншому випадку реклама на вікні стане найкращою (наприклад: заставлені вікна, порожні підвіконня). Вона дуже зручна в читанні і проста в установці.

Це найпростіші варіанти розміщення рекламного банера.

Як оформити банер?

Якщо ви хочете зробити яскравий банер, але не знаєте, що на нього помістити, то прочитайте наступні пункти:

 • інформація повинна бути легка в сприйнятті, викладена простою мовою
 • на читання тексту має йти не більше 5 секунд
 • основних зображень може бути 2, кількість додаткових необмежена
 • слоган компанії повинен звучати коротко і виділятися із загального тексту
 • контактна інформація повинна мати мінімальну кількість букв
 • розмір головного шрифту повинен бути великим, займати 1/6 банера, додатковий шрифт повинен займати 1/8, близько 12%
 • постарайтеся не включати в банер роз'яснювальний текст

Це були основні поради, за допомогою яких перехожий зможе розглянути ваш банер і виділити його на тлі інших. Важливо враховувати співвідношення розміру банера і шрифту на ньому.

Поради для підвищення ефективності зовнішньої реклами!

Хочете дізнатися поради та рекомендації, якими користуються фахівці-маркетологи, керівники великих підприємств?

 • Після установки або предустановки вивіски подивіться, як добре вона виглядає не тільки з боку компанії, але і за нею, далеко від фірми. Бажано, щоб вивіску не закривали сторонні об'єкти на зразок дерев, стовпів і рекламних конструкцій.
 • Приємний контраст. Вивіска повинна виділятися поруч з іншими об'єктами або рекламними банерами. Найкраще, щоб вона запам'ятовувалася не лише яскравим кольором, але і незвичайним дизайном. Цікавим варіантом буде нестандартна форма у вигляді машини, будь-якого фрукта і т.д.
 • Не використовуйте в вивісці більше 5 основних кольорів. Зовнішній банер реклами повинен поєднуватися з кольором фасаду будівлі, на якому розташований. Наприклад: його фон може відрізнятися на кілька теплих відтінків. Кислотна або неонова вивіска не притягатиме людей так, як це деает матова. Швидше за все вона стане дратівливим предметом, і люди взагалі не буде на неї дивитися.
 • Шрифт на вивісці повинен бути зручним. Вибирайте відповідний під вашу компанію стиль. Букви з основною інформацією будуть самі об'ємні, а додаткові, які мають не такі актуальні дані - менше.
 • Крім найменування торгової марки на банері зовнішньої реклами також повинен бути логотип торгової марки, опис роду діяльності, можливі акції і актуальні пропозиції.
 • Не варто поміщати на вивіску занадто великі оголошення, так як їх майже не читають.
 • Підсвічування. Найкращий варіант, який забезпечить видимість вашого об'єкта на далекій відстані і в нічний час. Варто відзначити, поблизу житлових будинків підсвічування буде неактуальна.
 • При виготовленні вивіски враховуйте не лише якість майбутнього банера, але і репутацію закладу. Заздалегідь уточніть матеріали виготовлення вивіски із зовнішньою рекламою.
 • Знайдіть у своїй вивісці ту саму «родзинку». Будь-яку особливість, яка відрізняє вашу фірму від іншої. Це може бути оригінальний жанр або справжній «образ» фірми.
 • Скористайтеся послугами талановитих дизайнерів і не економте на їхніх роботах.
 • Цікаво буде провести опитування, в ході якого дізнатися, чи подобається людям ідея. Можна зробити опитування у вигляді порівняння або використовуючи анонімність. За результатами варто оцінювати можливості обраного банера по залученню клієнтів.
 • Вивіска повинна справляти враження на глядача. Знову ж таки, можна вдатися до опитування і порівняти реакцію людей на банер.


Такі прості рекомендації допоможуть поліпшити вашу вивіску, підняти на новий рівень.

Як зробити банер більш помітним?

Ваш банер дуже гарний і майже ідеальний, але люди все одно проходять повз? Можливо, вони просто не помічають ваш банер на тлі фасаду будівлі або інших рекламних вивісок. У такій ситуації спробуйте наступне.

 • Світловідбиваюча плівка. Найкращий варіант, який дозволить клієнтові помітити мерехтіння вивіски в нічний або вечірній час. З огляду на, що ціна плівки невелика, її варто використовувати.
 • Розірвіть шаблонний маркетинг! Додайте в вивіску щось незвичайне і зачаровує! Багатьом людям подобається незвичайний підхід до реклами, саме тому ваш креативний банер не буде їх дратувати.
 • Подивіться на свою вивіску і самостійно її оціните. Може бути, занадто яскрава графіка не дає прочитати покупцеві вміст? Проблема криється не тільки в дизайні, але і в розмірі, типі шрифту.
 • Додайте на рекламної конструкції годинник або термометр, вивіску з прогнозом погоди. В такому випадку перехожий точно зверне увагу і на дані часу або температури, і на ваш банер.


Дотримуйтесь ці прості поради та хитрості, які дозволять виділити ваш банер на тлі інших рекламних вивісок!

Висновок

Підводячи підсумок, варто сказати, що зовнішня реклама є одним з найкращих інструментів традиційного маркетингу. Вона не така проста у виготовленні, але є оптимальним варіантом для замовника. Банери радують своєю дешевизною і великими притоками клієнтів за короткий термін.

Ціна варіюється в залежності від виду навісний панелі. Щоб ваша конструкція виділялася на тлі фасаду будівлі або інших рекламних вивісок, необхідно поєднувати такі параметри: колір, шрифт, форму і розмір. Унікальні вивіски з опрацюванням дрібниць цінуються клієнтами більше, ніж стандартні зовнішні оголошення. Підійдіть до формування концепції зовнішньої реклами з розумом і креативом, тоді результат не змусить себе чекати.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором