• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як підвищити продажі за рахунок якісних роликів?

03.05.2019

Прогрес в області просування бізнесу в інтернеті в останні роки стає очевидним. Нові методи з'являються і застарівають, не встигнувши навіть знайти достатню кількість послідовників. Сервіс в області продажів в мережі теж поліпшується. З'являються нові і незвичайні інтернет-магазини, асортимент товарів зростає, відносини з клієнтами удосконалюються, час доставки скорочується.

Ніша інтернет-продажів виявилася такою затребуваною, що в ній почали працювати багато компаній, конкуренція стала величезною. В галузі онлайн-комерції з'явилися свої гіганти: Ebay, Amazon, Aliexpress. Незважаючи на це, місця поки вистачає всім, тому що кількість користувачів інтернету теж росте. Онлайн-покупки користуються популярністю у багатьох відвідувачів мережі. Деякі роблять їх з ліні або небажання вступати в контакт з продавцями. Інших привертає зручність придбання: не треба самим займатися доставкою. Крім того, ціни на товари в багатьох інтернет-магазинах нижче, ніж в звичайних, адже більшості з них не потрібно свій склад, вони доставляють товари партнерів.

Чому не всі клієнти довіряють онлайн-торгівлі

Основний недолік дистанційних продажів - відсутність можливості помацати товар, вивчити його в справі (послухати звук аудіо-центру або приміряти шубку). Магазини на кшталт «Аліекспресс» і зовсім не гарантують того, що отриманий продукт буде відповідати тому, який зображений на рекламної картинці.

Більшість інтернет-магазинів класичного типу (що належать конкретній компанії, а не здають сторінки в оренду всім бажаючим) працює не так. Їх власники не можуть собі уявити, що таке можливо. Вони стежать за якістю продукції дуже строго.

Через те, що спритні аферисти намагаються продавати неліквідний товар, користуючись нечіткими фотографіями з розмитим зображенням, рівень довіри до знімків низький. А ось відеореклама здається покупцям правдивою. Адже вона дозволяє розглянути товар, оцінити заочно його властивості.

Піонером в області відеореклами був магазин Amazon. Він першим став публікувати відеоопісанія товару.

Як правило, використовувалася простенька презентація речі, показ її з різних ракурсів. Наприклад, окуляри демонструвалися на різних за формою особах, щоб покупець сам оцінив, чи підійдуть вони саме йому.

Для України така реклама є чимось новим, вона ще мало використовується підприємцями. Тому ті бізнесмени, які першими запускають такі кампанії, користуються особливою довірою з боку споживачів і потенційних клієнтів. Наслідком цього є більш високі конверсії, ніж у конкурентів.

І ще один важливий наслідок - число відмов від покупок через те, що товар не підходить, стає менше, якщо вони вчинені після перегляду відеореклами.

Чим корисні аудіоматеріали і відеоролики

Є кілька переваг і додаткових можливостей у аудіо- та відеоформатів.

1. Високий рівень залученості. Ролики збільшують ступінь залученості споживача в вивчення інформації про товар, ілюструють його властивості і характеристики. Прикладом може служити відео, на якому показано, як складати і встановлювати намет. Воно набагато наочніше сухого тексту.
Приємний бонус для компанії: підвищення позитивного ранжирування в пошукових сервісах. Відеокліпи затримують користувачів на сайті, вони проводять на ньому більше часу.

У невеликому фільмі про продукцію можна представити додаткову інформацію про спеціальні пропозиції або унікальні особливості товару. І це буде захоплююче, буде непереливки нагромадженням даних, які не завжди є час вивчати.

2. Помітне збільшення конверсії. Особливо явно видно поліпшення конверсії при використанні відео для деяких груп товарів: дрібних гаджетів, годин, виробів для будинку.
Чим дорожче товар, тим потрібніше реалістичне відео, яке дозволяє розглянути його у всіх деталях!

Технічно складні прилади і пристрої найпростіше продати за допомогою роликів. У кліпах можна продемонструвати принцип роботи. Кухонний комбайн, відео-няня, принцип роботи відеокамер і реєстраторів для машин потребують особливого представлення, оскільки це той клас товарів, які треба показувати в дії.

3. Поліпшення показників продажів додаткових товарів. Чохол для смартфона, красивий ремінець для годин або фільтр для об'єктива фотокамери треба показувати прямо в кліпі. Зазвичай люди забувають купити їх і потім набувають окремо. Але якщо зробити спеціальну пропозицію, показати аксесуари в ролику, число продажів їх зростає.

4. Досвід використання. Чим складніше і корисніше пристрій, тим вигідніше демонструвати принцип його використання. Тоді люди починають ділитися посиланнями, додаючи до них свої коментарі. Просять друзів і подружжя подивитися на незвичайний контейнер для нарізки овочів або кріплення для велосипедів на дах машини. Для поліпшення віддачі від кліпу в нього варто включити розділ «як використовувати».

5. Простота вибору. Як показує досвід підприємців, що використовують відео для просування, покупцям простіше підібрати комплектацію товарів, забарвлення або необхідний розмір, якщо вони бачать його в кліпі. Число питань і кількість повернення в цій ситуації знижується.

6. Залучення додаткових відвідувачів. Якщо кліп потрапляє в пошукову видачу, він призводить додатковий трафік на сайт. У такій ситуації продажу здійснюються ще до того, як людина прийшла на сторінки інтернет-магазину. Щоб це було можливо, не забувайте вказувати в відео свій телефон і інші контактні дані.

Для будь магазинів відео підходить найкраще

Щодо статей і статичних картинок відео виграє майже для всіх видів товарів. Але є кілька категорій, які особливо легко продавати за допомогою роликів.

Товари для зовнішнього вигляду. Одяг, аксесуари, прикраси, сумки, біжутерія, взуття вимагають відеороликів. Слід використовувати типові товари, у яких представлений весь спектр розмірів і відтінків. Естетика кліпу для даної групи особливо важлива. Він не повинен бути примітивним або непривабливим. І антураж, і товар треба подати в дуже красивому ключі.

Різновиду товару. Ідентичні вироби, які відрізняються лише злегка, вимагають візуальної демонстрації відмінностей. Смартфони, планшети, техніка для будинку і товари для мандрівників найчастіше входять в цю категорію товарів.

Вироби, ефективно виконують свою функцію. Складні пристрої простіше побачити в дії. Покупці хочуть зрозуміти, як спрацює їх автоматична сигналізація для сейфа. Купувати подібні товари для забезпечення безпеки набагато простіше не наосліп, а після того, як можна побачити, що їм не страшні ні вогонь, ні вода, ні механічні дії різними інструментами на кшталт болгарки.

Першопрохідці ринку. Вироби, які вперше з'явилися на локальному ринку, треба показувати в роботі. Користувачів нелегко вмовити купити щось, поки вони не зрозуміють, що це таке і як його можна використовувати. Незвичайні пристрої для шинкування овочів, відео-няні або товари для вихованців можуть ставитися до цієї групи. Показати їх треба у всіх ракурсах і в різних ситуаціях застосування.


Як створити вдалу презентацію товару через відео.

Якість зйомок дуже важливо, тому що ролик користувачі дивляться не тільки через маленькі дисплеї смартфонів. Вони можуть прокрутити їх на величезній плазмової панелі, яка підключена до інтернету, з великого монітора настільного ПК. А там видно всі нюанси. Ніяких некрасивих склеювань і нечітких кадрів бути не повинно.

Для якісної зйомки потрібно організувати хороше освітлення і використовувати професійне обладнання.

Простір для зйомок теж має значення. Зазвичай нічого цього у бізнесменів немає. Замовлення виробництва роликів в великих студіях коштує дорого. Чи не кожен інтернет-магазин здатний оплатити це задоволення.
Досвідчений і надійний фрілансер - найкращий варіант в цій ситуації. Зазвичай у нього вже є розуміння того, що бажають бачити представники цільової аудиторії. У багатьох фахівців, що працюють на віддаленій основі, є свої зв'язки, придивились точки для зйомок, є команда виконавців.

Ролик треба не тільки зняти, але ще й озвучити. Можна накласти фонову музику, але важливо перевірити той факт, що рекламні майданчики приймуть такий кліп.

Великі соціальні мережі на кшталт «Фейсбуку» і «Інстаграма» забороняють до показу ролики, де накладено популярні мелодії. Вони вимагають завантажити документ, що підтверджує покупку прав на використання цих пісень. Існують аудіо-колекції, які виключають такий ризик. У всіх фрілансерів вони є, залишається тільки вибрати кращу мелодію, яка сподобається вашої цільової аудиторії.

Ще одна проблема - пошук диктора і запис повідомлення. Його потрібно правильно організувати за хронометражем, щоб текст легко, красиво вписався в канву ролика. Якщо є можливість, краще замовити багатоголосне озвучування, де будуть використовуватися жіночі, чоловічі, дитячі голоси.

Запрошення акторів для створення постановочного ролика - це вищий пілотаж для даного формату реклами. Залишиться тільки очистити звук від шумів і додати ефектів.
Зібравши всі такі матеріали разом, треба звести і змонтувати ролик. Є сенс додати в них логотип, контакти, щоб конкуренти не могли скористатися результатом вашої праці.
При розміщенні ролика варто доповнювати його коротким текстом і посиланнями на сторінку товару. Підбір хостингу для відео - важливе питання. Можна опублікувати кліп на популярних платформах, а на сторінку сайту вставити за допомогою коду. Завантаження кліпів на свій сайт не має сенсу, тому що це може уповільнити його роботу, ускладнити зміна структури архівів.

Популярними сторонніми сервісами для відеороликів вважаються YouTube, Facebook, Vimeo, DailyMotion. Опублікувавши ролики там, можна отримати додатковий трафік, якщо відвідувачі мережі вважатимуть його цікавим і почнуть обговорювати. Крім того, на великих сайтах відео швидше індексується пошуковими машинами, ніж на сторінках дрібного магазину.

Висновки очевидні

Звукові та відеопрезентації - не особливо популярний, але дуже ефективний спосіб поліпшення конверсії відвідувачів онлайн-магазинів в покупці. Лише малий відсоток підприємців використовує такий контент для просування. Виділитися на їхньому тлі досить легко.

Досвід зарубіжних фірм показує, що займатися створенням відеореклами вигідно. А якщо звернутися до фрілансерам, то створити ролики можна і швидко, і недорого. Адже у таких фахівців є готові рішення - скрипти для анімації, програми для створення слайд-шоу і простих презентацій на основі фотознімків товару. Рекомендується почати з простих і дешевих форматів, щоб перевірити, що подобається аудиторії. І потім тільки вкладати гроші у виробництво більш складних фільмів про продукцію.

Арсений Зайко
12-05-2019 в 18:48:58
Видеопрезентации они качественно улучшают продажи. Информация в видео всегда легче попадает в мозг клиента и покупателя, защитные барьеры снижены. Всегда лучше 1 раз увидеть, чем прочитать.
Елена
18-05-2019 в 07:29:23
Мир очень быстро меняется и выигрывает всегда только тот, кто вовремя поспевает за изменениями, это исторический факт, который подтверждался уже не один десяток(и даже намного больше) раз. Так сейчас и с форматом видеороликов, причем сегодня самые успешные уже зашли в этот формат, остальным уже надо запрыгивать в практически уходящий вдаль поезд, если есть желание хорошо зарабатывать. А ведь о таком формате еще совсем недавно даже никто и не думал и тем интереснее размышлять, что нас ждет в будущем. Наверняка уже в самые ближайшие годы появится такое средство продвижения, о котором пока не думают даже самые смелые!

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором
Схожі статті