• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як продавати та заробляти на маркетплейсі Joom

08.09.2020

Маркетплейс Joom, створений у 2016 році, склав конкуренцію закордонним та вітчизняним торговим майданчикам зайнявши трійку лідерів, тому став вигідною платформою для інтернет-магазинів та приватних підприємців, що продають товари в мережі. Маркетплейс продає 99% продукції широкого попиту. Тут покупці не знайдуть лише алкоголь, харчі та ліки, решта - у вільному доступі. Обмеження становить також продукція виробництва Північної Кореї, Куби, Ірану, Сирії, Судану та Кримського півострова - ці товари заборонені до реалізації. Цільова аудиторія торгового майданчика Joom - користувачі з усього світу, число активних перевищує 25 мільйонів осіб на місяць.

Як продавати на Joom | Торгсофт

Переваги для продавців та покупців на Joom

 • Товари реалізують не лише відомі бренди, але і представники середнього і малого бізнесу. Розробники платформи створили для продавців комфортні умови. Так, підприємцям не потрібно платити за розміщення товарів, тому стартовий капітал не знадобиться. У порівнянні з іншими маркетплейсами комісія складає від 15% та залежить від категорії товару. Явна перевага - комісійні включають й фулфілмент.
 • Маркетплейс популярний серед користувачів, які отримують безкоштовну доставку та у 50% випадків здійснюється швидше, ніж доставка товарів з Aliexpress. Також діє цілодобова служба підтримки, а мобільний додаток Joom дозволяє замовляти та оплачувати товари миттєво, передбачена й зручна система фільтрація товарів. Для користувачів мобільного застосунку формується окрема стрічка з категорій, яку покупці вказують в налаштуваннях, з урахуванням статі, віку та інтересів. Існують окремі каталоги зі спеціальними знижками, обраними товарами. Чим більше покупці проводять на сайті часу, тим точніше формуються стрічки.
 • Продавцями на майданчику стають магазини або приватні підприємці, які продають одяг, аксесуари, прикраси, товари для краси, автотовари, електроніку, побутову техніку, будівельні товари, товари для дачі, інвентар для заняття спортом. Так, у каталозі торговельного майданчика понад два мільйони найменувань, поділених на категорії та підкатегорії, так що плутанини не виникає.
 • Щомісяця Joom вкладає мільйони в рекламну компанію торговельного майданчика, тому шанси, що товар побачать в десятці лідируючих позицій, підвищуються на 50%.
 • Для того, щоб купили саме цей продукт, викладайте детальну інформацію про товар з не менш ніж п'ятьма фото. Покупці формують власні фотозвіти, залишаючи в коментарях під товаром.
 • Ще одна перевага торговельного майданчика - ціни. 70% товарів продаються по зниженій вартості. Розміри знижок досягають 90%.
 • Практично всі маркетплейси з головним офісом в Китаї орієнтовані на покупців з країн Європи та США, в той час, як Джум розробив спеціальні пропозиції для продавців та покупців з України. Сюди товари доставляють швидко.

Що отримує продавець, продаючи на Joom

 • Верхні позиції в пошуковій видачі, тому, щоб потрапити в ТОП не потрібно докладати зусиль.
 • Можливість міжнародної торгівлі.
 • Маркетплейс виступає в ролі посередника між продавцем та покупцем, бере на себе 50% обов'язків по обслуговуванню.
 • Якщо ви тільки починаєте вести бізнес, торгова площадка Joom знизить частину витрат власників компанії на програмістів, веб-дизайнерів та маркетологів. Щоб почати продавати, достатньо розмістити продукцію в каталозі маркетплейса.

Попри те, що торговельна площадка внаслідок популярності забезпечує постійний потік цільової аудиторії та розширює географію продажів, вона має й недоліки. Тому будьте готові до високої конкуренції на майданчику і до того, що доведеться дотримуватися правил, що встановлені маркетплейсом. Також співробітники інтернет-магазинів практично позбавлені можливості комунікувати з клієнтами безпосередньо.

Як продавати на Joom | Торгсофт

Що потрібно, щоб почати продавати на Joom

Виконайте 4 головні умови торговельного майданчика, щоб розпочати співпрацю:

 • Зареєструйся як юридична особа.
 • Ведіть електронний документообіг з майданчиком.
 • Маркетплейс співпрацює з компаніями доставки, однак у продавців повинна бути можливість привозити товар на склад.
 • Якщо компанія виступає посередником між покупцем та іншими брендами, або продає товари інших виробників, надайте документи, що підтверджують таке право.

Зверніть увагу, що на маркетплейсі Джум одній юридичній особі дозволено відкрити до 50 інтернет-магазинів. Це актуально для тих хто продає продукцію, що не уміщається в одну категорію - як автозапчастини та жіночий одяг. Управляти магазинами власник може одночасно - не потрібно створювати 2 або 3 облікові записи. Врахуйте, що ви можете зареєструвати й більш як 50 магазинів, проте попередньо зверніться до адміністрації маркетплейса за дозволом.

Яку комісію платять продавці за бізнес на Joom

Відсоток комісійних залежить від категорії продукції, в той час, як на 70% маркетплейсах на комісію впливає і ціна товарів, і умови доставки. Для зручності в особистих кабінетах користувачів передбачений калькулятор. Використовуйте його і дізнаєтеся суму комісійних.

Ціни вказані з урахуванням комісії, яка в середньому становить 15% -30%. Джум не утримує цей відсоток при поверненні товару, сума в повному обсязі перераховується на рахунки партнерів.

Реєструючись на сайті, пам'ятайте, що торгова площадка перераховує продавцям вторговані гроші один раз на місяць. Крім того, розробники передбачили аналітику, що зображається в особистому кабінеті - звітність про фінансові операції, відвідуваність та продажі.

Також виключено спілкування між адміністраціями інтернет-магазинів та покупцями - маркетплейс бере врегулювання питань на себе. Плюс в тому, що власники магазинів витрачають удвічі менше часу на «розборки» з покупцями, мінус - продаючи на майданчику, розвиток торгової марки припиняється, а продукція поглинена тінню маркетплейса. Так, покупці, які замовляють на маркетплейсах, кажуть, що придбали товар на Розетці або Промі. А ось назву інтернет-магазину згадають лише 10 з 100%.

Товари з різних країн на Joom | Торгсофт

Чого не можна робити на Joom

У маркетплейса є 7 правил, які не можна порушувати, інакше продавця заблокують. А для того, щоб вийти з чорного списку, буде потрібен час та це загрожує ускладненнями у веденні бізнесу на торговому майданчику надалі.

Заборонено:

 • Пряме спілкування покупців та продавців, крім тих випадків, які окремо обумовлені правилами маркетплейса.
 • Надавати неправдиві відомості про товар - описи, технічні характеристики, фотографії.
 • Розміщувати посилання на сторонні ресурси включаючи й інтернет-магазин продавця. Адміністрація маркетплейса стежить за цим та відправляє продавця у чорний список. Так що залиште спроби відвести клієнтів з допомогою Джум і працювати безпосередньо.
 • Маркетплейс не терпить штучних накруток, особливо якщо це стосується рейтингу на торговому майданчику. Формуйте позитивний рейтинг за допомогою правдивих відгуків покупців.
 • Реєстрація декількох облікових записів на одну компанію. Намагаючись обійти обмеження в 50 інтернет-магазинів, власники реєструють більше одного акаунта, не знаючи, що за це буде бан.
 • Використовувати чужі фото та зображення, навіть якщо попередньо попрацювали в фотошопі. Джум розцінює це як порушення авторських прав.
 • Використовувати назви інтернет-магазинів, які порушують авторські права, права інтелектуальної власності.

Виконуйте вимоги, які висуває майданчик, включаючи не тільки обов'язкові, але й рекомендовані. Так система вище ранжує інтернет-магазин, який потім з'являється в топі. Маркетплейс висуває вимоги до:

 • Зображень.
 • Характеристик товарів, наприклад, до косметики або одягу.
 • Варіацій. Наприклад, якщо одному опису або зображенню відповідає більш як два товари, вкажіть цю інформацію.

Уважно читайте пункт, де зазначено, яку інформацію про продукт викладати заборонено.
Для того, щоб почати продавати на Joom, пройдіть реєстрацію, натиснувши на кнопку «стати продавцем», заповніть анкету, вказавши правдиву інформацію, а після компанія перевірить дані. Перевірка займає до трьох днів. Якщо адміністрація порталу виявить помилки, відправить повідомлення.

Як враховувати продані товари на Joom в Торгсофт

Для коректного управлінського обліку, внесіть Joom в програму обліку Торгсофт як посередника й в налаштуваннях внесіть той відсоток, який Joom стягує після реалізації за певний вид товару.

Облік продажів зручно вести у Торгівлі з випискою рахунку, вказуючи Joom як посередника та що оплату за товар здійснює також посередник.

Надежда
02-12-2021 в 16:43:15
Спасибо за ясность и краткость.
Елена
09-01-2022 в 02:35:17

Коротко и понятно изложено

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором