• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як продавати товари на Pinterest: схема просування + 7 безпрограшних порад для бізнесу

13.06.2020

Який ще Pinterest? Навіщо він нам взагалі потрібен, якщо є Facebook та Instagram?

Причина нашої уваги до цієї соціальної мережі в тому, що останнє оновлення пошукової системи Google May 2020 Core Update негативно вплинуло на пошукову видачу тисяч сайтів, а соціальні мережі в пошуку стрімко піднялися на перші позиції. І лідером був саме Pinterest.

Pinterest - це теж додатковий інструмент ваших продажів та в Україні його даремно недооцінюють.
Що таке Pinterest | Торгсофт
Pinterest позиціюють не лише як сайт з картинками для натхнення та обміну ідеями - ресурс використовують як повноцінну торговельну площадку. За статистикою, платформу відвідують 200+ мільйонів користувачів на місяць. 65% знайшли сайт, послугу або продукт під час перегляду площадки. У цьому випадку у Pinterest перевага перед Facebook та Twitter. Так, пост у Facebook втрачає актуальність протягом півтори години, в Twitter публікація тримається не більше 20-ти хвилин. Піни тримаються до трьох місяців. Тому користувачі витрачають на покупки в Pinterest в середньому на 250 гривень більше, ніж в інших соціальних мережах.

Як користувачі Pinterest допомагають просувати бренд не усвідомлюючи цього

Учасники соціальної мережі самостійно роблять контент вірусним. Розробники впровадили систему дизлайків, що відсіває непотрібну інформацію у стрічці, роблячи рекламу ненав'язливою. Піни (~ пости), якими діляться або зберігають учасники, в три рази частіше потрапляють на очі іншим користувачам. Якщо людина ділиться піном в інших соцмережах неважливо яким способом, за зображенням зберігається посилання на першоджерело, тому крадіжка контенту неможлива.

Як поводиться користувач на Пінтерест

 • У рядок пошуку вбиває ключову фразу. Наприклад, "ідеї для спальні". У 98% випадків переходить на сайт Pinterest після першого кліка. А коли користувач зареєстрований у соціальній мережі, то пошук починається одразу ж всередині майданчика.
 • Далі переглядає фото, відео або картинки, ділиться ними або зберігає на власні дошки (тематичні колекції). Серед цих фотографій з регулярною частотою трапляються ті, які додають магазини з прямими посиланнями. Тим самим ймовірність покупки товару в конкретному магазині підвищується як мінімум у два рази.
 • Користувачі допомагають контенту в просуванні коментарями та лайками, після чого знімки активніше з'являються в стрічці потенційних покупців. Якщо клієнтів зацікавить інформація, вони поділяться нею. Таким чином кількість показів у стрічці збільшиться, що примножить трафік на сайт магазину.

Накладайте на знімки логотипи брендів під час публікації. Для цього зареєструйте бізнес-аккаунт, який надасть доступ до розміщення логотипів.

Переваги Pinterest

 • Платоспроможність аудиторії.
 • Продавці продають товари за кордон, використовуючи маркетплейси або власні сайти.
 • Уже сформована цільова аудиторія. За статистикою, жінки на 70% частіше взаємодіють з контентом соціальної мережі та роблять покупки.
 • Платформа вибудовує близькі стосунки з клієнтами, спираючись на довіру.

Соцмережу розробили 10 років тому і спочатку Pinterest був розрахований на жінок у віці 22 - 56 років. У 2020 році спостерігається зростання числа зареєстрованих користувачів серед чоловіків. Тепер вони складають 30% активних покупців.

Недоліки Pinterest:

 • Обов'язкова умова - оптимізація сайту під мобільні версії, оскільки Пінтерест - це мобільний додаток та контент частіше переглядають зі смартфона, ніж зі стаціонарних комп'ютерів.
 • Вимоги платформи до якості фотографій жорсткі.

У порівнянні з перевагами недоліки соцмережі виглядають несуттєвими. І якщо раніше популярність Пінтерест не виходила за територію США та європейських країн, то тепер торговельним майданчиком користуються 80% населення планети.

Як продавати на Pinterest | Торгсофт

Хто може продавати на Pinterest

Продавати на торговому майданчику можуть всі, хто здатний фотографувати продукцію або послуги, починаючи з будівельних робіт і закінчуючи послугами б'юті-майстрів. Просувають товари навіть у конкурентних та складних нішах. Найбільшою популярністю на сайті користуються:

 • Дизайн інтер'єрів, оздоблення приміщень.
 • Виготовлення меблів на замовлення.
 • Будівництво.
 • Виготовлення аксесуарів, дизайн одягу.
 • Б'юті-сфера - волосся, нігті, вії.
 • Послуги косметолога.
 • Одяг та взуття.
 • Організація подорожей.
 • Харчова галузь.
 • Ландшафтний дизайн.
 • Флористика, подарункова продукція.

Продаються товари тих категорій, які можна красиво сфотографувати та піднести як ідею або для натхнення. Однак це не означає, що продавцю не під силу продати двері, вікна, електроприлади або побутову техніку - від контент-менеджерів та дизайнерів потрібна креативність при створенні та обробці фотографій, зробити не просто красиві знімки, а обіграти їх так, щоб користувачі захотіли зберегти та поділитися ними.

Як налаштувати Pinterest для продажів: покрокова інструкція

 1. Після реєстрації бізнес-аккаунта 50% дій по просуванню відбуваються без участі власника.
 2. Створіть не одну дошку, додайте на кожну обкладинки. Рекомендуємо створювати колекції, щоб потенційні покупці простіше знаходили потрібні Піни.
 3. Дотримуйтесь усіх вимог сайту до розмірів та оформлення фотографій і відеороликів. Подбайте про те, щоб контент хотіли зберігати в колекції.
 4. Готуючи картинки для торговельного майданчика, відмовтеся від квадратних і горизонтальних знімків. Адміністрація сайту рекомендує публікувати фотографії вертикального формату, де співвідношення сторін дорівнює 2:3. Мінімальний розмір зображення - 600 пікселів. Оптимальний - 1000 x 1500 пікселів. Такі фотографії виділяються на тлі інших. Відео - або квадратні, або вертикальні.
 5. Створюйте піни одного формату, радимо використовувати однакові рамки для фото.
 6. Якщо фотографуєте знімки для блогу, дотримуйтеся єдиного стилістичного рішення - використовуйте загальний шаблон для фото, це підвищить впізнаваність.
 7. Виконуйте вимоги до оформлення та опису фотографій. Зверніть увагу на назву знімків - прописуйте ключові слова латиницею, використовуйте дефіси. Заповнюючи title та alt, вказуйте коди. Ці дії сприяють пошуковій оптимізації.
 8. Враховуйте, що Пінтерест - це джерело натхнення, ідей для подарунків та покупок, тому використовуйте наступні ключові слова, орієнтовані на аудиторію. Прописуйте їх всюди де можливо - в описі до знімків, профілем і колекціям.
 9. Навіть якщо раніше акаунт не використовувався для просування та продажу, і створювалися всілякі дошки, прибирайте їх, залиште або створіть лише ті, які мають відношення до магазину.
 10. Розміщуйте дошки в порядку убування тем, сортуйте по актуальності та важливості. Люди, які зайшли на профіль вперше, не хочуть плутатися, а одразу знайти те, що потрібно. Якщо для бізнесу характерна сезонність, на перший план виносьте відповідні дошки. Ті, хто займається оформленням подарунків та виготовленням іграшок, взимку розміщують дошки з зимовими прикрасами, влітку - з товарами, відповідними для спекотної пори року.
 11. Створіть контент-план. Заздалегідь плануйте публікації на місяць, розподіляйте по днях. У мережі можна зустріти поради як публікувати по 15 зображень в день. Така кількість зробить дошку насиченою, проте у цьому випадку враховуйте специфіку цільової аудиторії магазину. Якщо просуваєте товар на території країн, де Пінтерест тільки починає набирати оберти, досить публікувати до 5 пінів на добу. Автоматизуйте пости за допомогою сервісів відкладеного постингу.
 12. Зверніть увагу на популярні категорії. У Pinterest це хендмейд, дизайн одягу, їжа, аксесуари, інтер'єр, подорожі, діти. Якщо ваш магазин не потрапляє в ці категорії, нічого страшного. Наприклад, якщо в магазині продаєте посуд, фотографуйте його з їжею. Так Піни потраплять в популярні категорії.
 13. Не допускайте виникнення напівпорожніх дощок, активно діліться посиланням на профіль в Pinterest в інших соціальних мережах та платформах.
 14. Переглядайте статистику, яка дасть повне уявлення про взаємодію дощок з потенційними клієнтами: які знімки та дошки подобаються, цільова аудиторія магазину, що частіше зберігають люди.
 15. Не ігноруйте правило про детальний опис. Вкажіть інформацію про товар, щоб у користувача не виникало додаткових питань - ціна, розмір, склад, гарантійний термін, методи оплати, як зв'язатися, щоб замовити товар.

Займайтеся Pinterest регулярно, навіть якщо дошка самостійно працює на вас - навіть через рік картинки приводять аудиторію, а менеджерам магазинів не потрібно довго спілкуватися з передплатниками, контролювати коментарі, оскільки їх пишуть рідко - головний акцент на візуальній складовій. Публікуйте фотографії щодня, адже чим більше дій здійснюється, тим частіше акаунт з'являється у стрічках.

Торгсофт на Pinterest

Як створити бізнес-акаунт на Pinterest

 • Торговий майданчик не стягує додаткову плату за створення бізнес профілю. Таким чином людина отримує повноцінний доступ до інструментів аналітики.
 • Є інший спосіб - прив'язати бізнес-акаунт до вже наявного профілю. Вам дозволяють прив'язати до головного профілю до чотирьох бізнес-профілів.
 • В особистому акаунті натисніть значок у правому верхньому кутку та натисніть "додати безкоштовний профіль для бізнесу", потім дотримуйтесь інструкцій.
 • Оберіть як мінімум одну тему, відповідну напрямку бізнесу. Вкажіть поле діяльності та соціальна мережа автоматично видасть підказки про те, який контент спочатку прорекламують. Використовуючи підказки, можете створювати оголошення.
 • Вкажіть тип організації, додайте назву сайту, робочу електронну пошту, зробіть синхронізацію з акаунтами з інших соціальних мереж, перенесіть дошки з особистого облікового запису або створіть нові. Звантажте для браузера кнопку Пінтерест.

Переваги бізнес-акаунта

 • Ви створюєте кнопку Pin It на фотографіях у магазині. Користувачі заходячи на сайт, складають зображення, що сподобалися у колекції. До знімків прив'язується посилання на сайт, що формує трафік.
 • Рекламні Піни. Додайте логотип або напис компанії на фото, що підвищить впізнаваність бренду, приверне трафік на сайт та збільшить продажі.
 • Відеоролики. Якщо ви володієте бізнес-акаунтом, завантажуйте відеоролики на платформу - це збільшує кліки на сайт магазину у два рази.
 • Галереї картинок або каруселі. Подібно Інстаграму, розповідайте історію та діліться великими обсягами інформації з користувачами.
 • 85% користувачів заходять на Пінтерест з мобільних додатків, тому творці платформи розробили можливість рекламувати додатки та люди звантажують їх з Пінтерест.
 • Інструменти аналітики. Показують трафік з самої платформи, а також з інших сайтів. Демонструють інтереси цільової аудиторії, відстежують поведінку потенційних клієнтів.
 • Віджети та кнопки Пінтерест «підписатися та зберегти» встановіть на сайті магазина. Вбудуйте віджети профілю, де користувачі відстежують всі ваші дії на торговому майданчику безпосередньо з вашого сайту та знаходять дошки, які їх цікавлять.

Як запустити таргетовану рекламу на Pinterest

 • Таргетована реклама доступна на території Сполучених Штатів, Канади, Японії, Європейських та інших держав. У майбутньому розробники планують надати цю опцію для інших країн. Фактично власники бізнесу обходять обмеження, однак для цього потрібно вести діяльність, зареєстровану на території однієї з держав, у якому запускається таргетована реклама.
 • У кабінеті бізнес-акаунта введіть дані компанії.
 • Оплата за рекламу проводиться у валюті однієї з перерахованих країн.
 • Для налаштування реклами частково використовуються критерії цільової аудиторії: інтереси, стать, вік. Також необхідно прописати ключові слова, регіон, мову.
 • Розробники передбачили опцію розширеного таргетингу на основі пошукових запитів із застосуванням Taste Graph.

Ось чому важливо визначити цільову аудиторію магазину та орієнтуватися в рекламній кампанії тільки на неї. Це можуть бути користувачі торгового майданчика Пінтерест, які взаємодіють з постами магазину, постійні клієнти, покупці, які зробили покупку тільки один раз, відвідувачі сайту, люди, що приходять на сайт з інших соцмереж. Після того як ви складете список, його направлять на модерацію. Для того щоб запустити рекламну кампанію, внесіть до переліку як мінімум сто осіб, у яких є акаунт в Pinterest. Якщо в списку імен менше, соцмережа запропонує доповнити його.

Як продавати на Пінтерест: 7 додаткових порад

1. Розміщуючи Піни, мисліть стратегічно. Наприклад, якщо магазин продає жіночий одяг, розділіть дошки за кольором та стилем. Коли покупці ходять по магазинах, в 90% випадків вони знають що шукають - коктейльна сукня для вечірки, яка буде виглядати з новим клатчем або поясом, одяг для заняття спортом, зимове взуття чорного кольору. У магазинах ці речі розвішані по сезону та кольору, тому те ж саме зробіть і з дошками. Продумайте опис до кожної, відстежуйте які Піни користувачі зберігають найчастіше.
2. Використовуйте Піни різних типів:

 • Promoted Pins. Соцмережа пропонує власникам бізнесу оплачувати розміщення фотографій саме там, де їх 100% побачать потенційні покупці.
 • Rich Pins. Гортаючи такі Піни, користувачі дізнаються додаткову інформацію про товар - ціна, як замовити, чи є в наявності. Таким чином трафік на сайт з соцмережі Пінтерест збільшується до 70%.
 • Buyable Pins. Це Піни, що купуються. Натискаючи на них - користувачі купують товари на сторінках Пінтереста. Для клієнтів ця функція зручна, тому що не потрібно витрачати час та переходити за посиланнями.


3. Взаємодійте з потенційними клієнтами. У завсідників соціальної мережі активні акаунти, тому залишайте коментарі під їхніми фотографіями, ставте лайки, зберігайте на власні дошки. Так ви будуєте взаємини з потенційними клієнтами.
4. Шукайте в Пінтерест партнерів. Якщо магазин продає посуд, подумайте про те, щоб укласти угоду з фірмами, що займаються дизайном кухонь, приготуванням їжі. Об'єднайте зусилля та просувайте бізнес разом - так магазин приверне у два рази більше покупців.
5. Регулярно контролюйте роботу на торговому майданчику. Часто власники бізнесу припускаються помилки - розміщують пін та забувають про нього. Постійно відстежуйте що працює, а що ні. Тому рекомендуємо регулярно використовувати аналітику торгового майданчика для відстеження взаємодії покупців з дошками.
6. Спрощуйте. Соціальна мережа штовхає користувачів на спонтанні покупки, проте ніхто не купить товар, якщо доводиться проходити сім кіл, щоб помістити продукт у кошик та оформити доставку. Покупці хочуть швидко завершувати покупки.
7. Прописуйте #хештеги. Перші чотири хештеги з опису Піна будуть показуватися під піном, і Pinterest дозволяє виконувати пошук по хештегу - плюс хештеги будуть використовуватися Pinterest, щоб з'ясувати, до якої теми відноситься цей пін.

Формуючи дошки на платформі Pinterest, не лінуйтеся та створюйте великі теми. Якщо магазин продає взуття, то дощок з назвою "весна-літо" або "спортивне взуття" недостатньо. Розширте тематику та придумайте інші назви колекції. Наприклад, "збираємося на пляж", "перший день у коледжі". Подібні назви привертають увагу та орієнтовані на конкретну цільову аудиторію, розвивають бренд, підвищують його впізнаваність.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором