• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як магазину продавати на TikTok

25.07.2020

TikTok - соціальна мережа, в якій викладають відеоролики тривалістю до 60 секунд. Згідно зі статистикою, на платформі зареєстровано понад 800 мільйонів активних користувачів. Основна аудиторія - підлітки та люди у віці 18-25 років, які дивляться відео, створюють власні канали, спілкуються в особистих листування, залишають коментарі, лайки. TikTok адаптований й під бізнес, надаючи можливість рекламувати та просувати послуги та товари, вам же слід щодня генерувати цікаву та корисну інформацію для користувачів, щоб збільшити впізнаваність бренду, допомогти купити товар і пройти з покупцем всі етапи оформлення покупки.

@torgsoft

##торгсофт

♬ оригинальный звук - torgsoft

Переваги ТікТок для бізнесу

Попри те, що соціальна мережа адаптована для підлітків, канал не позбавлений серйозності. Так, на сьогодні на ТікТок ведуть сторінки мільярдні корпорації. Наприклад, Nike, Apple Music.

 • Багатомільярдна цільова аудиторія. За день в соціальну мережу заходить 8 мільйонів користувачів.      
 • Розробники платформи постійно працюють над тим, щоб створити умови для онлайн продажів та покупок.     

Які товари не підходять для TikTok

 • Продукція для старшого покоління. Продажі складуть лише 10% й не окуплять вкладень. Покупці нерегулярні - це діти або онуки, періодично купують подарунки батькам.      
 • Вартість рекламної кампанії становить понад $20 000, тому початківцям підприємцям з мінімальним бюджетом цей канал не підійде. Водночас купувати рекламу необов'язково, правда у такому випадку доведеться вкласти в три рази більше часу на розкрутку каналу, дотримуючись контент-плану, що затратно в плані ресурсів. А результат доведеться чекати довго.      
 • Не підходить для соцмережі й агресивна реклама, позбавлена креативності та будь-якої взаємодії з аудиторією.      
 • Неякісні відеоролики.     

Основна аудиторія TikTok - люди підліткового віку. Дорослий контингент віком 25-30 років займає близько 10%. Підлітки захоплюються відео колажами, а також кумедними відеороликами, під популярну музику. Згідно зі статистикою, тільки у Великобританії активні користувачі соціальної мережі складають понад 3.8 мільйонів осіб у місяць, а середня кількість переглядів відео становить більш як п'ять мільярдів. У Франції ця цифра сягає чотири мільйони активних користувачів, які в середньому витрачають по 35-45 хвилин на соціальну мережу в день. В середньому один користувач заходить в ТікТок 8-9 разів на день. Розгляньте статистику платформи, якщо плануєте або вже продаєте товари й послуги за кордон.

Користувачі слідують за лідером думок, не полюбляють висловлювань експертів й не стають прихильниками цінностей. Приходять у захват від яскравих та живих, вірусних відеороликів, тому намагайтеся щоб реклама була саме такою. Врахуйте, що соціальна мережа підходить не для всіх форматів бізнесу, тому радимо 90% продуктів просувати для підлітків.

Як магазину продавати на TikTok | Торгсофт

Ключові поради по просуванню

 • Менше тексту, більше картинок. Відео робіть динамічними, живими, яскравими та незабутніми. Будьте лаконічні - розмір текстових символів в рекламі обмежений.      
 • Закликайте аудиторію до дії - купити товар.      
 • Показники ефективності на ТікТок - перегляди відеороликів від початку до кінця та репости. Тому знімайте відео, які зацікавлять підписників і вони захочуть поділитися вашим відео. На перших порах за основу беріть ідеї інших брендів, необов'язково конкурентів.     

Як просувати канал у соціальній мережі: покрокова інструкція

 1. Створіть канал. Для цього дотримуйтесь інструкції. У якості аватарки поставте логотип компанії. Необов'язково ставити фото, можете поділитися відео, анімацією. Головне, щоб зображення асоціювалося з компанією, брендом.
 2. Продумайте концепцію просування. Для цього скористайтеся послугами маркетологів та рекламістів. Складіть контент-план, вивчіть конкурентів, відстежуйте їх дії в соціальній мережі. Не знімайте відеоролики лише для того, щоб зняти. Кожна частина контенту повинна приносити бізнесу прибуток. Якщо у вас немає досвіду складання контент-плану, зверніться до професіоналів, інакше ризикуєте прогоріти. Адже ТікТок - дорога соцмережа якщо говорити про рекламу. Спроби робити все самостійно якщо немає знань та досвіду небезпечні як самолікування.
 3. Знімайте відео. Робіть це щодня. Люди, які просувають товар в соціальній мережі, або роблять це самі, якщо вміють, або довіряють фахівцям. Ми радимо другий варіант. Знімайте лише ролики, які будуть цікаві цільовій аудиторії. Для реклами залучайте блогерів, як це роблять власники брендів в Інстаграм. 70% відео в соцмережі гумористичні, тому намагайтеся робити акцент на цьому. Жарти повинні бути прості та зрозумілі, легкі та позитивні. Не забувайте в кінці відео розміщувати перехід за посиланням на сайт.

Для просування каналу використовуйте й безплатні способи: хештеги, репости відео в інші соціальні мережі, де у бренду вже є розкручені сторінки. Підлаштовуйтеся під тренди, взаємодійте з іншими користувачами лайками та коментарями, зверніть увагу на взаємну рекламу брендів, блогерів. На перших порах можете не купувати рекламу, а коли вирішите, в особистому кабінеті запропонують доступні формати з коротким описом, вартістю, прикладами, показниками ефективності.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором