• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як провести акцію в магазині: 9 перевірених порад!

05.02.2021

Під «Акціями» будемо розуміти будь-які заходи, які проводять з метою привернути, заманити й продати товар. Адже мета будь-якої акції, як її не назви - підвищення продажів і прибутку магазину, не має значення, миттєво або в перспективі. Чи не так? Ми не будемо зараз торкатися конкретних рецептів і сценаріїв акцій - їх нескінченно багато і для кожного виду торгівлі свій підхід. Ми не будемо сперечатися - чи потрібні акції, чи є від них користь і окупаються вони. Ми зупинимося на порадах, які варто передбачити магазину перед проведенням акції.

 

Чи потрібна вашому магазину Акція?

Користувачі Торгсофт часто звертаються до нас за порадою: "Яку акцію організувати і як зробити так, щоб програма автоматично рахувала знижки по акції?". «Купи на таку суму, отримаєш ще й ось цей подарунок», «Знижка на другий товар у чеку», «Знижки на всі до ... », "Три за ціною двох" і тому подібні умови можна реалізувати в програмі Торгсофт. На цю тему є відеоролик: Як налаштувати Акцію в програмі Торгсофт.

Провести акцію є сенс для того, щоб:

 • Сповістити про відкриття магазину;

 • «Прославитися» на місцевому рівні: створити інформаційний привід і потрапити на місцеві телеканали або пресу;

 • Розважити клієнтів; сформувати або підтримати інтерес до магазину, залучаючи нових і задобрюючи старих покупців;

 • Прорекламувати новий товар;

 • Просто нагадати про себе;

 • Позбутися від товару який залежався;

 • Підняти продажі як короткострокова міра;

 • Виділитися серед конкурентів.

Всі ці напрямки доповнюють один одного, і їх можна і потрібно комбінувати.

 

Яку акцію придумати для магазину?

Дуже часто, продумуючи акцію, адміністратор або власник магазину входить у ступор: "Що ж їм такого-сякого придумати"? Всі ідеї здаються або банальними, або дурними, або повторюють конкурентів ...

Не потрібно сильно заморочуватися! Майже завжди є правильне рішення - це любов людей до халяви, шарі, економії ... Тобто подарунок, друга річ за пільговою ціною, купон на подарунок або знижка, нарешті. Як правило, знижкові купони на певну суму або подарунок діють краще, ніж знижка.

 

Розкидайте свої рекламні мережі ширше!

На допомогу може прийти ідея крос-промоушену. Це коли ви домовляєтеся з іншим магазином-неконкурентом або з якимось закладом про використання товарів або послуг один одного в рамках акції. Тобто про взаємне рекламування. Головне, щоб ваші аудиторії клієнтів хоч якось перетиналися. Як це піднести покупцям?

 

Дуже просто: «При покупці ділового костюма ми даруємо вам купон на хімчистку від нашого партнера - хімчистки «Крихітка Єнот».

Або купон зі знижкою на послуги хімчистки. Таким же чином можуть співпрацювати: магазин біжутерії та жіночого одягу; магазин одягу та взуття; магазин одягу та фітнес-клуб, салон краси, піцерія, кінотеатр і т.д.

Ще приклад. Один дитячий магазин робив розіграш призів серед покупців, головний приз з яких - сімейна фотосесія від професійного фотографа. Весь період акції в магазині висіла реклама його фотостудії. Хіба не взаємовигідне співробітництво?

 

«Ну і хто на таке клюне?»

Цей розділ - продовження попереднього. Запам'ятайте: не треба рівняти всі акції під себе! Може, вам і здається дурним дарувати, наприклад, дешевий пояс до джинсів. Але є люди, для яких цей варіант спрацьовує! Те ж саме можна сказати й про асортимент. Власники магазинів одягу, взуття, біжутерії погодяться, що не можна підбирати товар для магазину орієнтуючись тільки на свій смак.

Навіть до того, якщо акція вам не до душі та ви думаєте «Я б ні за що на таке не повівся!» - з великою ймовірністю це може бути ознакою того, що акція сподобається людям. Чому? Тому що Ви - НЕ цільова аудиторія! Якщо ви продаєте товар для «простого» народу, то у вас різні погляди. І тому ви - господар магазину, а вони - ваші покупці.

Приклад. Один магазин, бажаючи позбутися від застарілих моделей літніх майок і шльопанців, вирішив роздавати їх в подарунок до джинсів. Наближався вересень, і потрібно було звільняти склад для осіннього асортименту. Розлетілося все: і джинси, і майки зі шльопанцями. Звичайно, ціна закупівлі цих «подарунків» була закладена в джинси.

 

Придумайте для акції привід!

Якщо ви пропонуєте знижки - обґрунтуйте з чого це раптом така щедрість. Інакше люди можуть насторожитися і припустити, що у вас товар або неякісний, або прострочений, або такий, що нікому не потрібен.

В одязі, взутті та іншому сезонному товарі - це зробити найпростіше. Зміна колекції, кінець сезону - відмінні та зрозумілі приводи.

Майже для будь-яких магазинів хороший привід також - свята. Загальновідомі та професійні, події місцевого рівня (День міста, наприклад), день народження і відкриття магазину, розпродаж у зв'язку з переїздом, відкриття нового відділу, прихід весни (зими, осені).

Для інших товарів приводом для акції можуть бути «застарілі моделі», моделі минулого року або сезону, пошкоджене упакування, «розпродаж залишків». Як бачимо - немає приводу не випити, тобто провести акцію :)

І пам'ятайте, що занадто мудровані умови акцій напружують людей, їх нелегко зрозуміти та виконати, і тому не так ефективні. 

 

Рекламуйте акцію так, щоб нею захотілося скористатися

Не забувайте сповістити народ про акцію. Зробити це потрібно і всередині магазину (прямо над товаром, якого стосується акція), і зовні - розмістити банер, штендер, або поставити промоутера. А ще можна повідомити електронною поштою, смс (Розсилка е-mail і SMS по базі покупців з програми), або рознесенням по поштових скриньках, а також в соціальних мережах або на сайті.

Досягніть, щоб продавці чітко і виразно знали умови акції, і не забували нагадувати про неї прямо на касі. Не економте! Білий листок на дверях з написом від руки «У нас акція ...!» - це не реклама.

 

У рекламі будьте конкретними

Уникайте нічого не значущих фраз типу «Спеціальна пропозиція».

Будьте конкретними: Скажіть людині прямо що ви від неї хочете. «Обміняй цей флаєр на подарунок», «Візьми цей купон на 50 грн і використовуй для покупки телефону будь-якої моделі!», «Прийди з другом і отримаєте дві пари джинс за ціною однієї!».

Якщо ви робите банер - переконайтеся, що букви на ньому будуть читабельні з проїжджої частини (щоб люди в транспорті або на іншій стороні вулиці його бачили). Якщо ви робите листівку - не завжди великий формат ефективний. Краще А5-А6, так його легше брати, легше давати та дешевше виготовити. І не забувайте вказати терміни акції та контакти магазину.

 

Використовуйте правильно промоутерів

Ось три головні помилки, через які промоутери стають абсолютно неефективні: вони стоять не там, не в той час і говорять не те (або взагалі нічого не говорять). Про те, як працювати з промоутерами ми написали окрему статтю, тому що дуже вже нагальна тема.

 

Підготуйте продавців

Щоб гроші на рекламу, промоутерів і листівки не пішли даром - переконайтеся, що продавці зацікавлені в успіху акції. 

Є сенс простимулювати співробітників: поставте план продажів, дайте % від його виконання, або премію за перевиконання. Адже їм доведеться не тільки більше посміхатися і переконувати покупців у вигоді пропозиції, а й випробувати більше навантаження. Можливо, варто ввести для співробітників штрафи за халатне поводження під час акції.

 

Аналізуйте результат і проводьте акції регулярно

Підрахувати результат акції допоможе спеціальний режим "Аналіз використання знижок" програми обліку Торгсофт. З нього ви можете дізнатися: які товари були найбільш популярні в період акції, скільки ви заробили та скільки втратили на знижках; яка акція виявилася найбільш популярною (якщо в магазині одночасно діє кілька акцій), обсяг продажів кожного співробітника в період акції.

Розмір виторгу не єдиний показник ефективності акції. Адже є ще показник конверсії - скільки людей, що отримали листівку, зайшли в магазин. Нехай вони не купили зараз, але вони дізналися про ваш магазин - це теж результат.

Якщо у вас встановлений лічильник відвідувачів, То визначити конверсію можна, розділивши число увійшовших на кількість реалізацій за день. Складніше дізнатися, скільки людей з числа побачивших банер відвідало магазин. А також напевно у вас буде якийсь відсоток відвідувачів, які прийшли по «сарафанному радіо», по розсилці або дізналися з інтернету.

 

Кращий спосіб дізнатися ці параметри - питати покупців: «Звідки ви дізналися про акцію?».

До речі, в програмі Торгсофт ви можете налаштувати опитування, і тоді після кожної реалізації програма буде нагадувати продавцеві про що запитати покупця. А ви за підсумками періоду акції зможете побачити як розподілилися відповіді. Обчисливши найбільш популярний канал покращуйте його, а також використовуйте надалі для реклами магазину.

Складно одразу сказати, чи буде акція успішною - потрібно пробувати, спостерігати, заміряти, і пробувати знову!

 

P.S. Серед «акцій» можна виділити промо-заходи - коли ви проводите розіграші, залучаєте промоутерів, артистів, клоунів чи навіть знаменитість, роздаєте подарунки або «семпли» (зразки продукції). Такий собі веселий галас навколо магазину, на честь відкриття або дня народження магазину. Такі заходи називаються BTL-акції. Їх організацією краще займатися з залученням спеціалізованих агентств.

 

Успіхів вам!

30 акцій для магазина | Торгсофт

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором