• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як працювати з постачальниками?

01.03.2019

Чи варто співпрацювати безпосередньо з виробником товарів?

Новий поворот у розвитку бізнесі починається в той момент, коли магазин йде від гуртової закупівлі за каталогами й переходить до особистих зустрічей з виробником. У цей проміжок часу у власника інтернет-магазину починається інноваційний щабель розвитку, адже регулярне спілкування безпосередньо з виробником відкриває нові стимули для розвитку власного бізнесу.

Безліч сучасних підприємців купують товари у дистриб'юторів. Вони знаходять їх в друкованих каталогах, в прайс-листах і на закупівельних сайтах. На таких порталах і каталогах представлено безліч товарів з найдокладнішими описами, знижками, акціями та бонусами.

Подібна інформація може бути корисною для бізнесмена. Але коли ви реалізуєте серйозні обсяги продукції безпосередньо від виробника, то ви отримуєте додаткові відомості, зокрема, вам видається доступ до маркетингової та рекламної інформації, до більш широких характеристик моделей.

А ще грамотний виробник дає поради, що робити з поверненнями та поламаною продукцією. До того ж вебпортали та інтернет-каталоги нікуди не втечуть, а це означає, що можна здійснювати закупівлі й безпосередньо, замовляти їх за старою схемою.

Плюси прямих відносин з дистриб'юторами

«Микола - відмінний дистриб'ютор, майже найкращий у своїй сфері» - заявляє ставний директор своїм діловим друзям. Здавалося б, така інформація ніяк не характеризує підопічного, однак, більш детальні відомості дають нам зрозуміти, що від вибору представника залежить багато чого.

«Микола не тільки показує своїм роздрібним торговцям, що їх компанія винайшла новенького, але і дає поради. Хлопець радить, які вироби краще зняти з продажу, а які, навпаки, закупити »- він зацікавлений у розвитку бізнесу.

Рекомендації постачальника можуть зробити весь бізнес успішніше. Ось тому і потрібно вибирати такого представника, який зацікавлений в зростанні та процвітанні всієї бізнес-системи.

Ще прикладів?

Власник магазину вирішує здійснити закупівлю товарів у свого партнера-виробника, він зустрічається з ним. Підприємець хоче купити певну серію смартфонів на цілий рік, але дізнається від виробника, що потрібно почекати, тому що майбутні цілі компанії під питанням.

Власник магазину погоджується і чекає, а пізніше з'ясовується, що партнер випускає оновлену модель телефонів по тій же ціні, що коштували старі аналоги, але зате з більш просунутими характеристиками. Як підсумок - якби власник магазину не був знайомий безпосередньо з виробником, то він би зробив фатальну помилку, бо купив би старі моделі телефонів і просто не зміг би їх реалізувати, чи то пак, зазнав збитків.

Дійсно, до вибору постачальника потрібно підходити ретельно. Тут ми писали про те, як його перевірити на благонадійність.

Підтримка в просуванні та рекламі товарів

Співпраця з виробником або дистриб'ютором - це швидкий спосіб домогтися прибутку від спільного рекламування та просування продуктів.

Коли власник магазину і виробник товарів розпочинають співпрацю, у першого відкривається доступ до поліпшення своєї комерційної справи.

Всі поліпшення можна поділити на три складові частини

  1. Виробники видають партнерам знижки на власну продукцію. Зазвичай дані знижки мають вагу в періоди, коли виробники відчувають проблеми з продажами продукції, або коли вони випускають нові види продуктів. У другому випадку знижка поширюється на той товар, який виробник хоче «обжити» на ринку.
  2. Передрелізні оголошення від представника. Частенько дистриб'ютори розголошують інформацію про майбутні справи виробника, наприклад, коли той планує оголосити місяць знижок для закупників.
  3. Повернення грошей, витрачених на рекламу. Безліч виробників відшкодовують продавцям ті гроші, які вони витратили на рекламу. Припустимо, коли продавець використовував власну email-розсилку для піару продуктів або застосовував контекстну рекламну.

Ефективний маркетинг

Спільно з виробником зручно просувати і продавати товари. Як пояснити покупцеві, в чому різниця між наручними годинниками за 300 гривень і 5000 гривень? Чому другий варіант такий дорогий?
Виробник надає докладну інформацію про технологію виготовлення годинників, описує виробничий процес даних аксесуарів і (за допомогою цього матеріалу) пояснює покупцеві, чому його продукт має таку комерційну цінність. Пізніше ці відомості можна успішно застосовувати в різних рекламних каналах.

Якщо господар роздрібного магазину не знайомий з виробником, то йому навряд чи вдасться пояснити всю принадність продаваних примірників і донести до своєї цільової аудиторії, за що варто переплачувати при виборі більш дорогих аналогів.

Вигідна ситуація з поверненнями й дефектними матеріалами

Брак

Якщо всі перераховані вище випадки здаються банальними, то зверніть увагу на наступне: виробники допомагають з поверненням і заводськими дефектами. Вони викуповують товари, які погано продається, у власників магазинів, а дефектні вироби повертають на місце виробництва, допрацьовують їх і знову віддають в роздріб.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором