• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як розробити дизайн для виставки

22.01.2019

Рекомендації з управління творчим процесом, його оптимізацією і видатковою частиною

Впевнені, що вашій компанії просто необхідно взяти участь у виставці і вже заздалегідь забронювали площу для встановлення виставкового стенду? Тоді ця стаття саме для вас! Ми поділимося секретами як виготовити стенд, який буде залучати відвідувачів, що може їх зацікавити, що може зробити стенд таким, що запам'ятовується. Також навчимо вас не платити гроші за послуги, які вам не потрібні. Знайомтеся з поетапною інструкцією, яка була розроблена саме для вас на нашому особистому досвіді, заснованому на участі компанії ТОРГСОФТ у величезній кількості виставок та інших заходів.

Перший етап - Основне завдання - дизайн макета виставкового стенду

Спочатку вам потрібно самим подумати і вирішити, яким він повинен бути, створити в голові образ, а потім вже спробувати максимально точно донести всю цю інформацію до дизайнера, який буде працювати над вашим макетом. Покроково процес співпраці повинен виглядати таким чином.

Розробка дизайну макету

 1. Висловити мету, яку ви переслідуєте в цьому форматі - «Нам потрібно щоб (хто), були просто впевнені, що ми на вищому рівні робимо (що) і хотіли співпрацювати виключно з нами за нашими цінами (яким)».
 2. Проаналізувати дизайн виставки минулого року, провести порівняльний аналіз вашого стенду зі стендами конкурентів. До даного питання потрібно підійти об'єктивно. Скласти список, що у конкурентів було краще за вас, що гірше. За результатами аналізу зробити висновок і сформувати стратегію.
 3. Вказати всі висновки і побажання по створенню нового макета.

Бачите, все досить просто - вистачить всього лише трьох пунктів. А чому? Та тому, що навіть найдосвідченіший дизайнер не знає більше про бізнес, ніж його власник. Чим ясніше й доступніше ви поясните дизайнеру всі свої вимоги і побажання, тим більше користі і прибутку принесе вам кінцевий результат його праці. Дизайнер володіє тим обсягом знань, який йому необхідний для роботи. У більшості випадків це естетичне сприйняття світу і візуалізація цього в продуктах його праці. Ні більше, ні менше. Якщо дати дизайнеру свободу вибору, він або щось наплутає, або зробить все на свій розсуд. Таке дизайнерське рішення може привести до непередбачуваних результатів і не виправдати ваших сподівань.

Крім того, варто не випустити з уваги такі моменти:

 • Не вимагайте від дизайнера підготувати вам кілька варіантів макета на вибір. Дизайн макета - це не інтеграли обчислювати, звичайно, але все ж трудомісткий процес. Якщо правильно подати інформацію і завдання, то отримаєте бажаний результат. Так навіщо ж тоді створювати три макета, два з яких з самого початку приречені так і залишитися макетами. Краще правильно подайте всю необхідну інформацію дизайнеру - і він намалює для вас один, але якісний макет. Якщо не всі побажання будуть враховані або ви захочете щось змінити, його завжди можна доопрацювати. Інша справа, коли дизайнер по своєму бажанню створить ще парочку альтернативних макетів, намальованих на свій розсуд. В такому випадку вам не доведеться оплачувати всі макети, а лише той, який ви замовляли. Навіщо переплачувати ?!
 • Після отримання першого варіанта макета, ви будете вже бачити, наскільки він відповідає вашим бажанням. Невдоволення результатом найчастіше відбувається з двох причин: або дизайнер в процесі роботи відійшов від поставленого завдання, або ви невірно донесли свої думки. Ось тут вам і прийде на допомогу попередня порада.

У процесі створення макета бувають невдачі. Головне - пробувати і дивитися на результат. Якщо так сталося, наберіться терпіння і постарайтеся подивитися на ситуацію з іншого боку, або ж поясніть дизайнеру, що саме в створеному макеті не відповідає вимогам, попросіть його доопрацювати ескіз або відредагуйте технічне завдання.

Що стосується формальної сторони питання, рекомендуємо взяти до уваги наступні поради:

 1. Розрахуйте бюджет. Визначиться, яку суму ви готові витратити на виставку в цілому. Розрахунок можна зробити щодо обороту за рік. В основному, виділяють від 1 до 3%.
 2. Складіть для себе план роботи із зазначенням конкретних дат. За несвоєчасне виконання кожного етапу підготовки можна встановити пеню. Якщо виконавець пунктуальний, він не буде заперечувати проти таких заходів - йому просто нема чого побоюватися. Такий підхід може дуже вас виручити, якщо створення макета ви замовили в однієї людини, а безпосередньо виготовлення - в іншого.
 3. Щоб уникнути неприємних ситуацій, від вас ставити завдання і приймати вже готову роботу повинна одна людина.
 4. Не потрібно самостійно писати технічне завдання для дизайнера. Кращий спосіб донести інформацію - вказати всі побажання в форматі діалогу, а вже після цього дизайнер сам складе техзавдання так, як йому це буде зручно сприймати. Адже йому ж потім працювати із завданням.

Якщо у вас цікава задумка і хороше, доступне технічне завдання, то ідеї у дизайнера будуть виникати вже в процесі діалогу. Якщо така ситуація виникне, то вважайте, що 50% успіху у вас вже в кишені.

Другий етап - перевірка якості роботи

У процесі узгодження макету необхідно звернути увагу на такі моменти:

Доступність і стислість. Сприйматися ваш макет повинен легко. Людський мозок добре запам'ятовує і засвоює інформацію, яку побачив упродовж перших 3-5 секунд. Дивлячись на ваш стенд, відразу повинно бути зрозуміло, на що спрямована ваша діяльність. Такий підхід дуже актуальний, наприклад, для багатолюдних виставок з великою кількістю стендів різних напрямків бізнесу. Там настільки жвава обстановка, що вас можуть просто не помітити.

Не прагніть привернути увагу всіх. Навіщо вам це? Ваша мета - щоб помітили ті, кому це дійсно необхідно, хто може запропонувати вам співпрацю. Кольорова гамма

Кольорова гамма. Також серед рекламістів є вже усталена думка, що переплітається з думкою вчених. Людський мозок краще засвоює таке поєднання кольорів - жовто-чорний або біло-блакитний. Реклама, виконана в такій коліровій гамі, приверне в рази більше уваги, ніж будь-яка інша. Так привабливо на людей навіть червоний колір не діє, хоча і змушує звернути на себе увагу.

Специфіка ринку. Основна вимога - відрізнятися, але в той же час не вибиватися епатажно із загальної маси в вашому сегменті. Коли макет буде готовий, спробуйте показати його своїм клієнтам і почути погляд з боку. Узгодити макет ви завжди встигнете.

В ногу з часом. При створенні фірмового стилю не варто відкидати в сторону модні тенденції цього року. Якщо ви створюєте макет в 2018 році, то і відповідати він повинен трендам цього ж року.

Аналіз цільової аудиторії і вартості call to action (призову до дії). Це дасть можливість приділяти час тільки воістину зацікавленим клієнтам і платити за це розумну суму.

Правильні заклики. Самий простий спосіб - вивіски з гаслами «замов за ціною від Х000 грн» або «замов тестер з безкоштовною доставкою». Може вам це і здасться смішним і безглуздим, але люди на це добре реагують. Якщо копнути ще глибше, можна створити територію індивідуальних продажів. Досить оформити стенд з такою пропозицією: послуга / товар, термін і ціна. Така вивіска зможе продавати самостійно. Такий варіант дуже виручає, коли спостерігається недолік компетентних менеджерів.

Демонстраційний матеріал. Потрібно на видному й прохідному місці розташувати свої товари.

Вірусний маркетинг. Як говорив Дейл Кеннеді: «Бути нудним в бізнесі - страшний гріх». Намагайтеся відходити від усталених правил. Придумуйте щось нове, винаходьте свої «фішки». Найпоширеніше рішення - ростові ляльки з рамкою для фото, місце безкоштовної зарядки гаджетів і девайсів, великий яскравий прапор, уніформа для працівників, світлові інсталяції, маса роздаткового матеріалу з вашим логотипом.Така реклама ще довго буде працювати на вас. Багато відвідувачів виставок фотографуються і викладають фото в інтернет.

Зонування. Досить новий, але дуже дієвий спосіб. Відкрита конструкція з маленькими перегородками підійде для вітальної зони і ресепшна і для ділової зони.

Роздатковий матеріал. Дається лише тим, хто відвідав зону переговорів. Тут вибір досить широкий. Сюди можна сміливо віднести різні пробники, сертифікати. Дуже ефективно такий метод працює при просуванні новинок. Поширення пробників збільшує шанс подальшої співпраці.

Рекламний роздатковий матеріал

Прайс лист. Найбільш поширений варіант подачі - односторонній лист А4 із зазначенням контактів.

Мета власника бізнесу - роздати якомога менше рекламної продукції і вказати в ній найважливішу інформацію. Поставте себе на місце відвідувача виставки. Дуже шумно, багато людей, і ви бігаєте по вставці цілий день з величезним пакетом флаєрів і листівок. Більшість людей просто викидає все це.

Третій етап - виготовлення розробленого дизайну

Розрізняють такі типи рекламних стендів:

 •  Стенд-забудова. Дуже гідно виглядають:

- поєднання різних матеріалів і текстур (наприклад, лак і матова текстура, дерево і метали);
- освітлення;
- живі квіти, особливо високорослі і квітучі;
- інтерактивні зони і монітори з постійною трансляцією корисної інформації.

 • Стандартні стенди. Відмінно виглядатимуть банери з гачками для підвішування, самоклеюча плівка з яскравим принтом. Друк з використанням екосольвентний фарб позбавить вас від неприємного різкого запаху. Якщо у вас бізнес пов'язаний з харчовою галуззю, це дасть вам величезний плюс і не відштовхне відвідувачів, які підійдуть.

Відкритий виставковий стенд

 • Відкритий стенд не має стінок і перегородок. Найпоширеніший - ролл-ап. Однак його можна замінити паперовими конструкціями з каркасом або без. Такі стенди дуже легкі і прості в установці.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором