• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як рекламувати свій магазин?

03.01.2019

Багато користувачів програми для торгівлі підписані на нашу e-mail розсилку та отримують листи на різні теми: реклама та просування, управління, продажі, безпека. Чергове наше послання про рекламу магазину вийшло дуже об'ємним, довелося скоротити його. Попри це, дуже хочеться поділитись з вами повною інформацією - вона і стала основою даної статті.

Почнемо з головного: перед просуванням свого бізнесу варто визначитися, хто ваша цільова аудиторія, чим займається, де буває, на що звертає увагу, що їй цікаво, які у неї потреби та що її "чіпляє", і, виходячи з цього, планувати рекламну кампанію. Без такої інформації надзвичайно складно отримати гарний результат.

А тепер перейдемо до способів просування магазину.

Традиційні джерела реклами

Їх можна побачити всюди. Це реклама на телебаченні, радіо, в інтернеті, друкованих ЗМІ, на банерах, плакатах та інша. Оскільки не всі вони є бюджетними, пропонуємо розглянути найпопулярніші та відносно недорогі.

1. Зовнішня реклама.

 • Білборди. Це великі щити, які зазвичай розміщуються вздовж проїжджої частини або пішохідної зони. Стандартні розміри - 6 * 3 і 8 * 4 метрів. Їх плюс в тому, що можна охопити досить великий потік людей і зазвичай в такій ситуації, коли свідомість людини нічим іншим не зайнята (люди стоять в пробці, на світлофорі, їдуть по порожній трасі - їм потрібно чимось зайнятись). Мінус - одного щита зазвичай мало, крім того, дуже важливо правильно підібрати місце розташування.
 • Розтяжки. Такий вид реклами може розташовуватися як над дорогою, так і в парках. Плюси і мінуси ідентичні попередньому пункту.
 • Вивіски. Вони розміщуються при вході в магазин і, відповідно, створюють перше враження про нього. Тому, якщо вивіска буде оформлена зі смаком і видна здалеку, люди не зможуть втриматись і обов'язково зайдуть до Вас. На розміщення таких конструкцій потрібен дозвіл міської влади.
 • Штендери. Як правило, штендер ставлять поруч з магазином. На ньому можна вказувати контакти, детальний опис товару або умови діючої акції (наприклад, "Товар дня").
 • Міські конструкції. Це реклама, яку можна розмістити, наприклад, на автобусних зупинках, дошках оголошень і в інших місцях.
 • Реклама на / в громадському транспорті. Наприклад, в автобусі, маршрутці, таксі, тролейбусі, метро.
 • Брендування автомобілів власника магазину та його співробітників. З досвіду, на яскраві машини люди реагують - авто Торгсофт® багато разів фотографували, зупиняли та просили розповісти про програму. Детальніше про розміщення реклами на автівці

Основний принцип зовнішньої реклами: короткий текст (7-8 слів), написаний великим, помітним та читабельним здалеку шрифтом, яскраве зображення й цікава цільовій аудиторії пропозиція. Не забудьте вказати хоча б один контакт - сайт, телефон, адреса (весь список друкувати не варто, бо люди зазвичай рухаються та багато інформації вловити та запам'ятати не зможуть).

2. Друковані ЗМІ (газети, журнали).

 • Модульна реклама. Це розміщення графічної або текстової інформації в обмеженому рамками блоці. Краще рішення - просування через видання зі статтями, новинами, де читачеві є, що почерпнути для себе. Не найкращий варіант - реклама в каталогах (хіба що Ви займете місце на обкладинці, а зображення буде яскравим і креативним) - мало хто доходить до 2-3 сторінки, а деякі викидають такий журнал відразу.
 • Текстова реклама. Це стаття про Ваш магазин, продукт або пропозицію - в явному або прихованому вигляді. Іноді просування може бути неявним - у вигляді огляду ринку, рейтингу, прогнозів та іншої цікавої для Ваших клієнтів інформації, де ювелірно згадується Ваш магазин або товар. Така реклама дозволяє легше завоювати довіру споживача - це плюс. Мінус - далеко не всі захоплюються читанням.

Якщо Ви вирішили розмістити рекламу про магазин в друкованому засобі масової інформації, варто завчасно вивчити видання. Дізнайтесь, як і де воно поширюється, яка цільова аудиторія і тираж. Якщо місце для реклами було підібрано правильно, і вона добре оформлена, то споживач обов'язково зверне на неї увагу.

3. Інтернет.

 • Контекстна реклама. Це реклама в пошукових системах. Ваша пропозиція буде відібражатися по певних запитах користувачів над результатами пошуку або праворуч від них з позначкою "Реклама". Цей спосіб є одним з найпопулярніших, оскільки тут просто спланувати бюджет і гнучко налаштувати кампанію. До того ж це дозволить штучно "вивести" Ваш сайт на перші позиції під рядком пошуку, та, крім цього, дуже багато користувачів не бачать різниці між органічною (природною) видачею і рекламою і переходять на перший-ліпший ресурс у списку. Варто зазначити, що в Україні більшість користувачів надають перевагу Google.
 • Банер. Це яскраве і цікаве графічне зображення. Його необхідно розміщувати на сайтах, тематика і цільова аудиторія яких збігається з вашою. Наприклад, якщо у вас товари для дітей, то рекламний банер можна опублікувати на форумах для мам.
 • Тізерна реклама. Це невелике зображення з мінімальною кількістю тексту, який повинен створити інтригу, мотивувати користувача дізнатися більше інформації та перейти на цільову сторінку (сайт, конкретну статтю). Тізерна реклама може використовуватися не тільки в інтернеті, але і в інших формах (зовнішня, друкована).
 • Статті та пресрелізи. Це непоганий спосіб охопити відразу величезну аудиторію. Багато людей щодня відвідують новинні та інформаційні ресурси, що дасть Вам можливість голосно і привселюдно заявити про свій магазин.
 • Соціальні мережі. Даний пункт винесено в окрему категорію, оскільки віртуальні спільноти - це, по суті, держава в державі, тут діють свої закони. Це джерело, що поєднує в собі багато вже описаних вище методів (контекстна реклама, тізерна, банерна, новини та статті). Тут можна вибрати групи з гарною відвідуваністю, чия аудиторія збігається з Вашою цільовою, і розмістити там рекламний пост з посиланням на свою групу або сайт (буває і платно, і безплатно). Складність полягає в тому, що в соціальних мережах не завжди просто ідентифікувати цільову аудиторію, а способи настройки кампаній не такі гнучкі, як у пошукачів та інших ресурсів.
 • Реклама на форумах. Цей спосіб може бути як безплатним (потрібно вміти писати завуальовано), так і платним. Рівень довіри користувачів до форумів досить великий.

Для розміщення реклами в інтернеті бажано (для деяких способів - обов'язково) мати своє онлайн-представництво - сайт або сторінку, що продає. При виборі джерела варто враховувати популярність ресурсів, їх спрямованість, зручність для користувачів і збіг цільової аудиторії з вашою. Реклама в Інтернеті відносно недорога і досить ефективна.

4. Використання промоутерів.

 Промоутер - це людина, яка активно роздає прохожим повз людям рекламні листівки з докладною інформацією про магазин або з цікавою пропозицією. Наприклад, можна організувати акцію: "Надайте цей купон і купуйте будь-який товар із 20% знижкою!". Бажано, щоб промоутер чітко й голосно промовляв слоган, назву магазину, запрошував в магазин, - люди на це реагують активніше, ніж на мовчазне стояння з протягнутим флаєром.

Нетрадиційні джерела реклами

Такі види реклами не мають шаблонів і стандартних інструкцій і вимагають гарного знання цільової аудиторії, креативності. Найчастіше вони практично не вимагають вкладень, але досить ефективні, оскільки виділяються на тлі решти реклами. Наприклад:

1. Веселий урок природознавства.

 Власник зоомагазину запросив на екскурсію, в якості уроку з природознавства, учнів з місцевих шкіл. В кінці кожна дитина отримала невеличкий подарунок - золоту рибку в поліетиленовому пакеті і листівку, в якій були описані правила догляду за нею. Через деякий час батьки почали приходити в цей магазин для того, щоб купити для рибки акваріум, водорості, декорації, корм й інше. Вартість цих покупок в кілька разів перевищувала собівартість однієї маленької золотої рибки.

2. Помилковий покупець.

 Мережа магазинів побутової техніки використовувала такий спосіб: промоутер з товаром, на якому значно намальований логотип, нібито випадково зустрічав "друзів" в громадському транспорті, де дуже голосно і емоційно розповідав про свою вдалу покупку. Це збільшило потік покупців у ці магазини.

3. Безплатний купон.

 Книжковий магазин розмістив у всіх місцевих газетах і журналах невеликий купон з 70% знижкою. На ньому було написано, що його володар, який прийшов в певний день з 17.00 до 18.00, може придбати будь-який товар з 70% знижкою. У призначений час біля входу до книгарні зібрався натовп, які бажали практично даром купити улюблені видання. Це можна пояснити широким розголосом, обмеженим проміжком часу і вигідною пропозицією. Даний приклад не можна назвати бюджетним, але він ефективний.

Щоб обрати для себе дійсно працюючу рекламу, слід спробувати кілька варіантів, відстежуючи ефективність кожного з них. Наприклад, розмістивши інформацію про себе в друкованих ЗМІ, вкажіть один номер телефону, а для зовнішньої реклами - інший. Таким чином буде простіше дізнатися, який спосіб виявиться більш результативним. Дайте вказівку продавцям, щоб запитували покупців про те, звідки вони дізналися про Ваш магазин. Так Ви зможете зосередитись на найуспішніших методах, які будуть постійно приводити до Вас відвідувачів.

Ми проводили вебінар, пов'язаний з темою даної статті. Можливо, Вам буде цікаво та пізнавально його подивитися:

Як залучити та утримати клієнтів: реклама й обслуговування в магазині

Торгсофт бажає Вам ефективних рекламних кампаній, нескінченного потоку лояльних клієнтів й розвитку бізнесу!

Василь
20-03-2019 в 13:59:55
свій магазин почав рекламувати десь пів року тому і помітив як зросли продажі...покупців стало набагато більше, як постійних так і нових! тому погоджусь з автором, реклама необхідна будь якому магазинчику
Инна
26-03-2019 в 18:07:17
Реклама, действительно, двигатель и без нее может прогореть даже супер удачный магазин с низкими ценами. Покупателю всегда в глаза должны бросаться баннеры, напоминания о каких-либо скидках в газетах, потому что люди просто забывают о существовании торговой точки. У нас был магазинчик и за многие годы люди привыкли к его существованию, были свои постоянные клиенты и дела шли в гору. Но стоило поменять торговое место, как магазин опустел. Пришлось использовать все виды рекламы, даже клеить листовки на подъездах и в лифтах, чтобы возобновить поток. И могу сказать, что все способы хороши, рекламы должно быть много и в большей степени она должна быть броская, сразу цепляющая взгляд.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором