• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як керувати 10 магазинами

15.01.2019

Багато успішних людей знають, що бізнес варто розвивати в багатьох напрямках, і джерело доходу не варто концентрувати на одному об'єкті. Найголовнішим пунктом цього завдання є не розірватися на частини, а побудувати систему управління таким чином, щоб рівнозначні напрямки бізнесу були самостійними й приносили максимум доходу при мінімальному вашому втручанні. Прикладів тому дуже багато.

Розглянемо методи і позиції одного з підприємців, що працює аудитором системи ISO.9000. Це система міжнародних стандартів менеджменту якості, що належать до виробництва товарів різного призначення, якості послуг, що надаються і безпосередньо організацію управління і ведення роботи в цілому як виробництва, так і контролю виробленої продукції та послуги.

Підприємства, які пройшли сертифікацію за цією системою, зобов'язані випускати товари та послуги високої якості, що відповідають світовим стандартам, і замовник буде спокійний, що додаткових перевірок і контролю не буде потрібно. Виробники світових брендів дотримуються ISO.9000.

Система міжнародних стандартів менеджменту якості розроблена для кожної галузі виробництва і видів діяльності підприємців.
Так ось, підприємець-аудитор скористався принципами управління якістю системи ISO 9000 для свого бізнесу. Раніше він відкривав магазин за магазином, поки їх кількість не досягло 10: консалтингова фірма, магазин скейтборду і велосипедів для екстриму, ломбард, магазин музичного напрямку, інтернет-продаж товарів і морепродуктів (два магазини), торгівля житловою та нежитловою площею, мисливський магазин (зброя), магазин для серферів і магазин обладнання для торгівлі.
Завдяки системі ISO йому вдалося вибудувати свій бізнес таким чином, щоб самому особисто приймати мінімум участі в управлінні кожного з магазинів і бізнес-проектів. Він отримав масу вільного часу для реалізації своїх нових ідей і здійснення давньої мрії. Подорожуючи і відпочиваючи на яхті з сім'єю, він щохвилини отримує дохід, будучи спокійним і впевненим в успішному веденні бізнесу. Ось кілька його порад бізнесменам.

Кілька джерел прибуткуРізні джерела прибутку

Як вже говорилося вище, кілька джерел прибутку веде до більш успішному бізнесу. Мінімізується ризик банкрутства (при падінні попиту на один вид товарів і послуг в одному напрямку магазинів інші продовжують функціонувати і приносити прибуток), збільшується кількість безпосередньо самого прибутку. Бізнес, орієнтований на різні смаки, потреби і бажання людей, більш успішний, ніж односторонній, що охоплює лише частину потреб суспільства. Склавши прибуток від десятка "магазинів" отримуємо пристойну суму з багатьма нулями.

Звідси випливає наступний пункт.

Самостійне управління

Стояти на чолі бізнесу — значить отримувати максимум доходу. Партнерські програми і відносини гальмують ваш бізнес — рішення найважливіших завдань, що вимагають оперативного втручання, при веденні бізнесу з партнером, сповільнюються. Чим більше партнерів, тим частіше виникають конфлікти інтересів і методів управління і дії. Наради, зустрічі віднімають дорогоцінний час, який повинен був йти на благо бізнесу, а не навпаки. Прибуток зменшується пропорційно кількості партнерів. Навчіться керувати самі та дійте.

Кадрова політика

Працівники, найняті вами, починаючи від прибиральника приміщень і закінчуючи менеджером вашого бізнесу, повинні бути всебічно розвинені й багатофункціональні. В незалежності від сфери вашого бізнесу, шукайте співробітників відповідальних, тих, які навчаються. Досвід і знання приходять не відразу, але працівник повинен до цього прагнути.
Важливо мотивувати співробітників на сумлінну працю. Він повинен розуміти, що він є складовою частиною бізнесу, і від нього теж залежить загальний успіх і достаток команди. В процесі просування потрібно дозволити співробітникам вести банківський рахунок, приймати важливі рішення за відсутності начальства. Звичайно ж, кожен співробітник повинен бачити заради чого він працює — премії, подарунки, нагородження, корпоративи, дозвілля — це є невіддільною частиною кадрової політики в успішному бізнесі. Успішний бізнес залежить від кваліфікації його співробітників.

Маркетингові дослідження Дослідження (схеми, графіки) в маркетингу

Відмінності, пов'язані з чисельністю населення в місті, вагомі. Мода, потреби, розваги, смаки різняться в термінах захоплення міста. Мегаполіс більш прогресивний, ніж провінційні містечка. Те, що купується сьогодні в мегаполісі, до маленького містечка дійде тільки через пару років.
Досліджуйте ринок і будьте першим, хто запропонує ті чи інші послуги в вашому місті. В такому випадку потрібно спрацювати на випередження. Потрібно підготуватися і мати певну базу для того, щоб вчасно запропонувати те, що зажадає маленьке містечко після закінчення часу.

Бути першим — не означає похапцем пропонувати неякісний товар для швидкої наживи. Потрібно розглядати довгострокову перспективу. Домагатися того, щоб клієнт, який побував у вас одного разу, неодмінно повернувся.

Навчіть співробітників необхідних знань, дайте їм можливість зростати. Введіть додаткові товари та послуги для надання населенню. Вивчіть ринок збуту — потребу, середню вартість на ринку надання послуг у вашому, сусідньому регіоні, зробіть співвідношення платоспроможності покупців і вартість необхідного їм товару. Підвищуйте якість як товару або послуги, так і саме їх презентування. Навчіть цьому своїх людей.

Успішний бізнес завжди спрямований на потреби населення, будь то харчові продукти, промислові товари, послуги в будівництві або розваги. Мотивуйте співробітників на робочий процес, на підвищення прибутку, на підвищення якості продукції. 

Дмитро
20-03-2019 в 13:56:29
Поки що магазин лише три, але на цьому зупинятись не планую. Надіюсь на цифрі в 10 не зупинюсь))
Лариса
03-04-2019 в 11:00:46
Про партнёров в бизнесе, кроме того, что это тормозит развитие, это огромная опасность быть обманутым. У нас именно так и получилось, к сожалению. Причём такое было два раза, а потом ни-ни, теперь работаем одни. А про сотрудников - я бы сказала, что не так важна квалификация, как желание работать и зарабатывать. Некоторые приходят со стопкой дипломов и сертификатов, но даже ручку с пола не поднимут, если это в их обязанности не входит и учиться не хотят. Зачем? У них и так куча курсов за спиной. И наоборот, было такое, что девочка, пришедшая на должность подсобного рабочего дослужилась до заведующей склада. Как ни крути - умение разбираться в людях с первого взгляда очень важное качество для ведения успешного бизнеса.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором