• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як звільнити співробітника, який не хоче йти?

22.01.2019

Звільнити працівника, який перебуває у штаті, без проходження безлічі нюансів, надзвичайно важко. Будь-яка осічка співробітника відділу кадрів або юриста може обернутися тим, що судовий орган захистить працівника: змусить організацію виплатити компенсацію, період вимушеного прогулу та змусить відновити на колишньому місці роботи.

Позапланова атестація

Щоб визнати співробітника недостатньо компетентним для роботи в організації, необхідно організувати позапланову атестацію, при цьому вона повинна бути такою, яку людина точно не зможе пройти. Ця атестація організовується на основі певного приписи, яке здійснюють огляд керівником установи. В акті повинні бути вказані терміни і хід проведення атестації, а також критерії оцінювання. Потім керівник повинен провести ознайомлення з актом працівників, які підписують його. Тільки після цього затверджується атестаційна комісія, в яку можуть входити генеральний директор організації, його заступники, а іноді ще й члени профспілок.

Чи треба використовувати атестацію як привід для звільнення?

Атестація, зрозуміло, досить проблематичний і трудомісткий процес. І навряд чи є сенс її починати лише потім, щоб зробити чиєсь звільнення. За словами фахівців, звільнений співробітник щодо без праці може оскаржити "звільнення з атестації" при зверненні до суду, якщо зуміє підтвердити, що керівник змінив загальноприйняті правила. Наприклад, оцінки по ходу проведення атестації не відповідали його посадовими обов'язками.

Звільнення співробітника за згодою сторін

Крім того, трудовий кодекс передбачає можливість звільнення працівника за угодою сторін. Це щодо гуманний спосіб, при якому не страждають ні працівник, ні роботодавець. Його застосовують тоді, коли достатніх приводів для звільнення немає, але є передумови до цього. У такому випадку працівник має право розраховувати на оплату компенсації за невикористану відпустку, в деяких випадках - вихідної допомоги. Але є і незаперечний плюс: при звільненні за згодою сторін зменшується можливість того, що співробітник піде відстоювати свої права в суді.

Висновок

Працівника, який зловживає запізненнями, вигнати важче, але така можливість теж є. За разове запізнення звільнити неможливо - необхідно буде взяти з працівника невелика кількість пояснювальних про запізнення і оголосити йому догану. Причому в нормах внутрішнього розпорядку повинен прописуватися режим роботи.
Озброївшись цими знаннями, власник підприємства зможе убезпечити свій бізнес від недобросовісних і / або жадібних працівників.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором